Mančester siti – Real Madrid - Sputnik Srbija

Građani ponizili Kralja – ubedljiva pobeda za finale Lige šampiona!

Fudbaleri Mančester sitija su za jedno poluvreme revanš utakmice protiv Real Madrida uspeli da obezbede plasman u finale Lige šampiona, postigavši dva gola preko Bernarda Silve, a potom je pobeda i potvrđena autogolom Edera Militaa i pogotkom Hulijana Alvaresa za 4:0, nakon prvog meča završenog rezultatom 1:1.
Ekipa trenera Pepa Gvardiole je briljirala u prvom poluvremenu, egzekutor odličnih šansi bio je Silva, a vredi istaći da bi razlika bila još veća da na svom golu Real nije imao sjajnog Kurtou.
Ali, najpre u 23. pa u 37. minutu njega je uspeo da matira Silva, a u 76. je svoju mrežu zatresao defanzivac Reala Eder Militao čime je zakazao finale Lige šampiona protiv Intera koji je prethodno savladao gradskog rivala Milan, a taj duel biće na programu 10. juna u Istanbulu.
Silovito je krenuo domaći tim, već u petom minutu je stvorio prvu šansu, a u 7. i 21. golman Kurtoa je spasao Real briljantnim odbranama posle udaraca glavom Holanda.
Nije Real mogao da pređe centar u prvoj polovini poluvremena, pleo je Siti mrežu pred golom gostiju i konačno je uspeo da savlada fantastičnog Kurtou – predivno dodavanje u kazneni prostor je uputio De Brujne, a Silva je još bolje zakucao loptu u mrežu Reala.
Paklu za Real tu nije bilo kraja, u prvih pola sata čak 80 odsto vremena je lopta bila u posedu protivnika, desilo se u 33. minutu da gosti stignu do poluprilika, a dva minuta kasnije su bili najbliži golu.
Prvi korner za Real doneo je drugu akciju, lopta je stigla do Krosa koji je topovski šutirao sa tridesetak metara i zakucao je loptu u prečku, za potpuni muk na stadionu.
Ipak, nije to obeshrabrilo Siti, nastavili su sa napadima i u 37. minutu je Silva glavom spakovao loptu u mrežu za 2:0, a sa tim rezultatom se otišlo i na veliki odmor sa svega jednim udarcem na gol gostiju i čak 13 domaćeg sastava.
U nastavku je Siti prepustio posed Realu, a kao rezultat toga stigla je velika šansa za goste u 51. minutu kada je Alaba sjajno šutirao iz kaznenog prostora, a Ederson je morao krajnjim naporima da reaguje.
Narednih deset minuta „pokušaja“ napada Sitija i odbrane Reala okončala je prva izmena i to u gostujućem timu – defanzivac Ridiger je zamenio veznjaka Modrića, što je značilo i promene u formaciji ekipe Karla Ančelotija, a opet deset minuta kasnije Krosa je zamenio Asensio.
Ničega nije bilo ni u tom periodu, Siti je čuvao loptu na polovini Reala, a Madriđani nisu uspeli da nađu nijedan način da ugroze protivnika koji je suveren, a veću katastrofu gostiju ponovo je sprečio Kurtoa, trećim odbranjenim udarcem Holanda.
Ipak, sjajni golman u 76. minutu nije uspeo da se odbrani od svog saigrača, Militao je nespretno reagovao u kaznenom prostoru i prosledio loptu u gol posle udarca glavom Akanđija na centaršut De Brujnea, za velikih 3:0 za Siti, dok je konačnih 4:0 u prvom minutu nadoknade vremena postavio rezervista Hulijan Alvares.
Mančester siti – Real Madrid 4:0 (2:0), prva utakmica 1:1
Silva 23, 37, Militao 76ag, Alvares 90+1
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:49 17.05.2023
90+3’ – Kraj! Siti je u finalu!
Ubedljiva pobeda i zaslužen plasman u finale Lige šampiona koja je ostala bez branioca trofeja!
10. juna u Istanbulu za titulu boriće se Mančester siti i Inter!
22:48 17.05.2023
90+1' – Gol!
Alvares samo što je ušao u igru postiže gol!
Siti vodi 4:0!
22:32 17.05.2023
76’ – I treći gol za Siti!
Autogol Militaa!
Najpre je centrirao De Brujne, Akanđi je zahvatio loptu glavom, a ona je od ruke nespretnog Militaa završila u mreži!
Siti vodi 3:0!
22:30 17.05.2023
73’ – Kurtoa!
Treći put brani Holandu!
22:26 17.05.2023
70’ – Nova promena u Realu!
Kros izlazi, u igri je Asensio.
70’ – Siti čuva prednost
Kao napada, ali nije to ni blizu predstavi iz prvog poluvremena.
Real ne može do lopte...
22:19 17.05.2023
62’ – Kakva izmena!
Ridiger, štoper, menja Modrića, veznog igrača!
To znači da će Alaba na levog beka, a Kamavinga u sredinu terena.
61’ – Ništa...
Ni pravog napada Sitija, niti naleta Reala...
22:08 17.05.2023
51’ – Šansa!
Alaba je pokušao iz slobodnog udarca i Ederson je krajnjim naporom uspeo da izbaci loptu!
22:03 17.05.2023
47’ – Siti prepušta posed?!
Real kontroliše loptu na startu drugog poluvremena.
46’ – Nema promena!
Iste ekipe su ponovo na terenu.
21:47 17.05.2023
45’ – Poluvreme!
Ubedljiva igra Sitija, Real nema rešenje i gubi sa 2:0!
21:46 17.05.2023
44’ – Pakao i dalje traje!
Žestoki napadi Sitija, čak 13 udaraca na gol!
21:37 17.05.2023
37’ – I opet gol, opet Silva!
Sjajno se snašao Portugalac u kaznenom prostoru, odbijenu loptu je zahvatio glavom i duplirao je prednost Sitija!
Siti vodi 2:0!
21:35 17.05.2023
35’ – Prečka!
Prvi korner za Real i akcija koja je usledila potom donela je topovski udarac Krosa koji je opalio posred prečke!
21:34 17.05.2023
33’ – Dva ataka Reala
Najpre Vinisijus, a potom Benzema, pokušali su trk u kazneni prostor protivnika na dubinska dodavanja, međutim bez uspeha.
21:30 17.05.2023
30’ – Pola sata pakla za Real!
Siti ima 80 posto vremena loptu u posedu i čak devet udaraca u gol.
Real nema niti jedan...
21:27 17.05.2023
26’ – Konačno!
Pojavio se Real na polovini Sitija, ali samo za kratko...
21:24 17.05.2023
23’ – Vodi Siti!
Kurtoa ovoga puta nije mogao ništa, loptu je u mrežu zakucao Bernardo Silva posle briljantnog dodavanja Kevina de Brujnea!
Siti vodi 1:0!
21:22 17.05.2023
21’ – Ponovo Kurtoa!
Opet centaršut i opet udarac Holanda glavom i opet bravurozna intervencija Kurtoe koji je izvadio loptu iz gola!