Lautaro Martinez - Sputnik Srbija

Veliki uspeh Intera koji se čekao još od Stankovića i Murinja!

Fudbaleri Intera plasirali su se u finale Lige šampiona, prvi put od 2010. godine i čuvene generacije koju je vodio Žoze Murinjo, a za koju je igrao Dejan Stanković. Nerazuri su u revanšu slavili sa 1:0 (0:0) protiv gradskog rivala Milana. Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
Prvi meč u seriji Inter je dobio sa 2:0, tako da je na ovaj način, ukupnim rezultatom 3:0, završio posao i u finalu čeka Mančester Siti ili Real Madrid.
U prvom poluvremenu Milan je stvorio dve velike šanse.
Prvo je Brahim Dijaz šutirao unutar 16 metara, ali je Onana pokazao da ima sjajan osećaj. Potom je i Leao pregazio defanzivce, došao do šanse, ali je šutirao tik pored stative. Inter je priliku imao posle slobodnog udarca Čalhanoglua, ali se u toj situaciji Menjan pokazao na golu Milana.
Rosoneri, iako su morali da jure rezultat, kao da nisu znali kako da napadnu Inter, bili su vrlo loši i nemušti napadi, a potom je usledila kazna u 74. minutu.
Lukaku se šetao kroz šesnaesterac kao na malom fudbalu, stigla je lopta do Lautara Martinesa, a Argentinac nije imao milosti.
Dao je gol i odveo Inter u finale.
Nerazuri su poslednji put igrali u finalu Lige šampiona 2010. godine kada su u Madridu nadigrali Bajern sa 2:0, a tada je prvotimac bio Dejan Stanković. Nerazuri sada možda nisu toliko jaki kao pre 13 godina, biće autsajderi u finalu, ali su pokazali veliko srce do sada. Niko ih ne može i ne sme unapred otpisati.
Sada, 13 godina kasnije, Inter će ponovo probati da se popne na tron Starog kontinenta. Finale je na programu 10. juna u Istanbulu.
Čeka se drugi finalista, biće to ili Real Madrid ili Mančester Siti.
Večeras nismo gledali neki ko zna kakav fudbal, ali Inter je odradio posao i potpuno nadmudrio gradskog rivala.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:54 16.05.2023
KRAJ!
Pobeda Intera od 1:0!
22:48 16.05.2023
89' – Inter ide u finale
Jasno je da Inter ide u finale Lige šampiona, ostaje samo da vidimo konačan ishod.
22:40 16.05.2023
81' – Čarke
Čarke na terenu, Lukaku je aktivan, kao i Leao, sve posle starta Krunića nad Čalhanogluom. Smirilo se sve brzo.
22:33 16.05.2023
74' – GOOOOL - Martines!
Lautaro Martines postigao je gol kao na malom fudbalu, sada je verovatno sve gotovo - 1:0! Sada Inter ima ukupnu prednost od 3:0!
22:25 16.05.2023
66' – Lukaku u igri
Edin Džeko je napustio igru, a Inzagi je uveo Romelua Lukakua koji je u dobroj formi.
22:11 16.05.2023
53' – Milan drži loptu
Milan drži loptu, ali ne napada kako bi želeo, dosta je to mlako i neubedljivo. Za sada sve ide na Interovu vodenicu.
22:04 16.05.2023
46' – Počelo je drugo poluvreme
Startovao je drugi deo igre, Inter je za sada bliži plasmanu u finale Lige šampiona.
21:49 16.05.2023
Poluvreme
Posle 45 minuta rezultat je 0:0. Inter može da bude zadovoljniji.
21:40 16.05.2023
39' – Sada Menjan brani
Čalhanoglu je izveo odličan slobodan udarac, Inter je uzvratio, a golman Menjan je vrhunski odbranio.
21:38 16.05.2023
38' – Leao promašio zicer
Imao je Leao veliku šansu, ali je šutnuo loptu odmah pored stative. Bilo je to jako opasno.
21:34 16.05.2023
33' – Inter kontroliše ritam
Jasno je da Interu odgovara mirnija utakmica, jer ta ekipa čuva prednost od 2:0. Osim one velike šanse Dijasa, Inter može da bude zadovoljan. Na sat vremena je daleko od plasmana u finale.
21:23 16.05.2023
22' – Period mirnije igre
Usledio je sada period mirnije igre, Inter igra na brze kontranapade i na taj način preti Milanu. Ostaje 0:0.
21:12 16.05.2023
11' – Velika šansa za Milan
Strašna šansa za Milan, svi su videli loptu u mreži, ali je Onana uspeo da odbrani. Zicer je to bio. Dijas je šutirao. Zaista je bila dobra situacija,
21:06 16.05.2023
6' – Ernandes je probao
Teo Ernandes je probao udarcem sa distance, lopta je otišla preko prečke. Opasan pokušaj.
21:04 16.05.2023
3' – Opasan napad Intera
Džeko se našao u šansi, ali je sudija pre toga dosudio faul Barele. Moglo je da bude opasno po Milaneze.
21:00 16.05.2023
1' – Počelo je
Startovala je utakmica između Intera i Milana, Nerazuri imaju prednost od 2:0 posle prvog duela.
20:55 16.05.2023
Još malo startuje duel
Igrači dva tima izlaze na teren Đuzepe Meaca stadiona.
19:44 16.05.2023
SASTAVI
Inter (3-5-2): Onana - Darmijan, Ačerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarjan, Dimarko - Džeko, L. Martines.
Milan (4-3-3): Menjan - Kalabrija, Tšau, Tomori, Ernandes - Mesijas, Tonali, Krunić - Žiru, Dijas, Leao.
17:04 16.05.2023
Milanovi problemi
Piolija muče kadrovski problemi. Ismael Benaser je završio sezonu, Rafael Leao je propustio i prvi polufinalni okršaj rivala iz prestonice mode, a za vikend nisu igrali ni Žunior Mesijas i Rade Krunić.
16:54 16.05.2023
Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, dobro veče i dobro došli na revanš meč polufinala Lige šampiona koji se igra između Milana i Intera. Inter nosi 2:0 iz prve utakmice i favorit je za plasman u finale.