Novak Đoković - Sputnik Srbija

Tvrd je orah „bugarski Federer“, ali je Novakov um još tvrđi – teška pobeda za nastavak odbrane Rima

Najbolji srpski teniser Novak Đoković domogao se osmine finala Mastersa u Rimu posle trijumfa nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim u tri seta - 6:3, 4:6, 6:1. Protivnik Srbinu u sledećoj rundi biće Britanac Kameron Nori.
Kao i u prethodnoj rundi protiv Argentinca Ečeverija, naš teniser je loše otvorio meč i pretrpeo brejk na svoj prvi servis, ali je odmah uzvratio Bugarinu ribrejkom u sledećem i potom vezao čak četiri gema i stekao osetnu prednost od 4:1.
Dimitrov je uspeo da se konsoliduje, ali nije mogao da napadne, iako je dobio maratonski najduži gem na meču, pa je Novak posle 44 minuta igre ipak rešio prvi set u svoju korist sa 6:3.
Bugarin je imao lepu brejk priliku na startu drugog seta kada je uspeo da iznenadi Novaka u đusu, ali je Đoković ipak uspeo da ostane pribran i sačuva servis. U sledećem gemu napravio je brejk koji je potom potvrdio za 3:1.
U naletu frustracije Dimitrov je polomio reket, i time kao da je zaustavio „samouništenje“ koje mu je pretilo ubedljivim porazom. Od rezultata 4:2 za Đokovića, Bugarin je dobio četiri vezana gema (dva brejka) i totalno preokrenuo drugi set u svoju korist - 6:4.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 14.05.2023
Uspavane sudije oštetile Đokovića /foto/
Novak je u trećem setu ipak postavio stvari na pravo mesto. Igrao je šampion Rima kao furija protiv „bugarskog Federera“ i sa tri brejka stigao do konačnih i ubedljivih 6:1 za trijumf od 2:1 i plasman u osminu finala.
U sledećoj rundi, Novaka očekuje duel protiv Britanca Kamerona Norija koji je bio bolji od Mađara Martona Fucoviča sa 6:2, 7:6. Taj meč biće na programu tek u utorak.
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
17:23 14.05.2023
6:3, 4:5, 6:1 – Gem, set i meč za Đokovića!
Još jednim brejkom Srbin stavlja tačku na ovaj meč. Nije bilo lako, ali se pobeda piše i to je najvažnije. Novak je u osmini finala.
17:18 14.05.2023
6:3, 4:5, 5:1 – Siguran Novak
U ovim trenucima preovladava kvalitet na terenu koji je na strani Đokovića. Dimitrov servira za ostanak u meču sa novim lopticama.
17:15 14.05.2023
Sporni detalj s kraja drugog seta
6:3, 4:5, 4:1 – Novi brejk Novaka
Uspeo je Novak potpuno da zagospodari terenom i uvede Dimitrova u probleme. Novi brejk za veliku prednost.
17:05 14.05.2023
6:3, 4:5, 3:1 – Novak siguran
Lako je uzeo gem Đokovič na svoj servis. Nije ostavio Grigoru ni promil šanse.
17:01 14.05.2023
6:3, 4:5, 2:1 – Gem za Dimitrova
Novak je stigao do izjednačenja, ali je Bugarin uspeo jakim servisima da se odbrani i dobije prvi gem u trećem setu.
16:55 14.05.2023
6:3, 4:5, 2:0 – Potvrđen brejk
Samo jednom je Dimitrov uspeo da odgovori na dobar servis Đokovića, pa je izgubio još jedan gem. Dobar start trećeg seta za Novaka.
16:54 14.05.2023
6:3, 4:5, 1:0 – Brejk Đokovića
Dimitrov je dobro odservirao na startu, ali je Novak zatim vezao četiri poena i napravio brejk. Time je prekinuo seriju od četiri vezana gema Bugarina.
16:44 14.05.2023
6:3, 4:6 – Bugarin dobio drugi set
Imao je 0:30 Bugarin, Novak je izjednačio, a onda Dimitrov pogodio neverovatan udarac za 30:40. Taj poen ulio je samopouzdanje Griši koji je potom uz pomoć terena uspeo da stigne do još jednog poena i brejka za izjednačenje u setovima.
Bugarski teniser Grigor Dimitrov - Sputnik Srbija
16:36 14.05.2023
6:3, 4:5 – Bugarin potvrdio brejk
Momentum i sreća su sada definitivno na strani Dimitrova koji je vezao deset poena i totalno preokrenuo drugi set u svoju korist. Đoković u narednom gemu servira za ostanak u drugom setu.
16:33 14.05.2023
6:3, 4:4 – Brejk Dimitrova
Uspeo je Bugarin da podigne publiku na noge tako što je stigao do tri brejk lopte. Odmah je iskoristio prvu i izjednačio rezultat. Novak je ukazao na grešku linijskih sudija, ali nije prekinuo igru pa je izgubio poen.
16:28 14.05.2023
6:3, 4:3 – Dimitrov spasio tri bejk lopte
Opet je bio pred ponorom Bugarin i opet se spasio. Čak tri brejk lopte je uspeo da spasi i posle pet vezanih poena smanjio rezultat.
16:25 14.05.2023
6:3, 4:2 – Nole kao tajfun
Bez izgubljenog poena stiže do još jednog gema Srbin.
16:19 14.05.2023
6:3, 3:2 – Bugarin preživeo
Uspeva nekako Bugarin da smanji rezultat, ali se namučio u ovom gemu i spasio novu brejk loptu Novaka.
16:12 14.05.2023
6:3, 3:1 – Potvrđen brejk
Ne može Dimitrov da nađe formulu danas za Srbina kada je ritern u pitanju. Lako i brzo Nole stiže do novog gema, a Dimitrov je u međuvremenu polomio i reket u naletu besa.
16:07 14.05.2023
6:3, 2:1 – Brejk Đokovića
Spasio je prvu brejk loptu Bugarin, ali nije mogao i drugu, pa mu je Novak oduzeo servis i stekao pčrednost na startu drugog seta.
16:02 14.05.2023
6:3, 1:1 – Novak spasio brejk loptu
Malo je falilo da ga Bugarin iznenadi, ali se Đoković nije prevario. Servis ga je poslužio u najvažnijem trenutku, Grigor namučio sa vraćanjem i propustio šansu.
15:54 14.05.2023
6:3, 0:1 – Dimitrov vodi
Uspešno Bugarin otvara drugi set, dozvolio je Novaku samo poen i stigao do prednosti na startu drugog seta.
15:46 14.05.2023
6:3 – Đoković dobio prvi set!
Bugarin je spasavao šta je mogao, ali od ovako razigranog Novaka, koga služi servis, spasa nema. Zasluženo Srbin stiže do vođstva u setovima i korak je bliže osmini finala.
15:44 14.05.2023
5:3 – Izvukao se Bugarin
Novak nije iskoristio četiri set lopte i posle 18 poena Dimitrov je uspeo da preživi maratonski gem i ostane u ovom setu. Đoković u sledećem servira za set.