Inter - Sputnik Srbija

Novak video blickrig Intera protiv „njegovog“ Milana /foto/

Fudbaleri Intera ostvarili su veliku pobedu u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona protiv Milana na San Siru rezultatom 2:0 (2:0). Revanš je na programu za šest dana na „Đuzepe Meaci“. Nero-azuri su sav posao završili u razmaku od tri minuta, kada su u dva navrata preko Edina Džeka u osmom i Henriha Mhitarijana u 11. minutu šokirali domaćina.
Teško da je bilo ko, čak i u najluđim snovima, mogao da očekuje tako atomski početak gradskog derbija, koji je Milano čekao punih 18 godina na evrosceni.
Hakan Čalhanoglu je savršeno izveo korner s leve strane i uposlio je Edina Džeka, koji je uhvatio volej i levom nogom je zakucao loptu iza leđa Majka Menjona.
Nije Milan uspeo da se oporavi od šoka, a Menjon je morao ponovo da vadi loptu iz mreže. Kakav blickrig u režiji gostujućeg tima, koji su posle pogotka u osmom minutu, duplirali prednost već u 11. minutu, preko Henriha Mkhitarijana.
Malo je nedostajalo da u 16. minutu usledi totalna katastrofa roso-nera, s obzirom na to da je „projektil“ Čalhanoglua završio na stativi.
Milanski derbi na San Siru pratio je i najbolji teniser Novak Đoković, koji je deklasirani navijač Milana, ali njegov tim ovoga puta nije ličio na sebe.
Novo uzbuđenje viđeno je u 32. minutu, kada je glavni sudija pokazao na belu tačku, ali je posle konsultacije s VAR sobom i odlaska do monitora, preinačio sopstvenu odluku. Ispostavilo se da je Lautaro Martinez sam pao, da nije bilo kontakta s Tomorijem i Kjerom, kao što se prvobitno učinilo Hesusu Hilu.
Do odlaska na poluvreme nije bilo više uzbuđenja. Nastavak susret doneo je „buđenje“ Milana, koji je pretio preko Brahima Dijaza i Mesijasa, ali se mreža Onane nije zagresla. Pogodio je Tonali stativu u 63. minutu i bilo je to sve od Milana, koji će za šest dana na „Đuzepe Meaci“ morati da krene u juriš na sve ili ništa, jer je Inter taj koji je na 90 minuta od plasman u finale Lige šampiona.
Podsetimo, drugi polufinalni par čine Real Madrid i Mančester siti, a posle prvog odmeravanja snaga na „Santijago Bernabeu“ rezultat je 1:1. Revanš je iduće srede na Etihadu.
Tok susreta mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
20:04 10.05.2023
Poznati su sastavi
Milan: Menjon - Ernandez, Tomori, Kjer, Kalabrija - Benaser, Tonali, Krunić - Diaz, Salemakers, Žiru.
Inter: Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mkhitarijan, Dimarko - Džeko, Martinez.
22:56 10.05.2023
94' – Kraj susreta - 0:2!
Inter je golovima Džeka i Mhitarijana savladao Milan u prvom meču polufinala Lige šampiona.
22:53 10.05.2023
90' – Igraće se još četiri minuta
Jako malo vremeno ostalo je za Milan da pokuša da dođe do gola.
22:47 10.05.2023
85' – Ernandez neprecizan
Činilo se da levi bek Milana ima solidnu poziciju da iz slobodnog udarca ugrozi Onanin gol, ali je lopta posle njegovog pokušaja završila visoko iznad gola.
22:43 10.05.2023
80' – Pokušaj Mesijasa
Darmijan je odradio veliki posao. Ušao je u šut Mesijasu, uspeo je da ga izblokira i samim tim da olakša posao Onani da uhvati loptu.
22:31 10.05.2023
70' – Kraj za Džeka
Strelac vodećeg gola Edin Džeko izašao je iz igre, umesto njega na terenu je Romelu Lukaku.
22:24 10.05.2023
63' – Milan pogađa stativu!
Sreća za Inter. Tonali je šutirao sa 14 metara, a lopta se od stativu odbila u gol-aut.
22:23 10.05.2023
61' – Krunić pada, nema faula
Bio je u punom trku reprezentativac Bosne i Hercegovine koji se stuštio ka kaznenom prostoru Intera, a Dimarko ga je odgurnuo. Ipak, glavni sudija Hesus Hil se nije oglasio.
22:15 10.05.2023
53' – Menjon čuva roso-nere
Veliku priliku propustio je Edin Džeko, koji je šutirao sa desetak metara, a Majk Menjon je ušao u taj udarac i uspeo je da odbrani desnom nogom.
22:12 10.05.2023
51'– Najbolja šansa za Milan
Protutnjao je Žunior Mesijas po desnoj strani i "tukao" je levom nogom, ali samo pored gola.
22:10 10.05.2023
49' - Buđenje Milana
Brahim Dijaz pokušao je solidnim udarcem sa 20-ak metara, a lopta je završila tik pored esne stative gola Onane.
22:06 10.05.2023
46' - Počelo je drugo poluvreme
Milan ima prvi napad na startu drugog poluvremena.
21:50 10.05.2023
45+4' – Poluvreme!
Glavni sudija odsvirao je kraj prvog poluvremena, posle kog Inter ima sigurnih 2:0 preko Džeka i Mkhitarijana.
21:47 10.05.2023
45' – Krunić „požuteo“
Rade Krunić, krilni napadač Milana prvi je fdubaler koji je dobio žuti karton.
Rade Krunić - Sputnik Srbija
21:41 10.05.2023
41' - Onana besposlen
Čuvar mreže Intera i dalje nije imao posla. Milan ne liči na sebe, Inter je taj koji se pita apsolutno za sve na terenu.
21:33 10.05.2023
32' - Ništa od penala za Inter
Sudija Hesus Hil Mansano pokazao je na belu tačku, ali je posle asistencije iz VAR sobe otišao da pogleda snimak, koji je pokazao da ni Kjer ni Tomori nisu oborili Lautara Martineza.
21:30 10.05.2023
30' – Milan konačno zapretio
Kalabrija je pokušao iz neposredne blizine, ali je šutirao pored gola.
29' – Milan bez šuta ka golu
Inter vodi 2:0 i dominira, što potvrđuje broj postignutih golova i udaraca ka golu. Milan je bez pokušaja, Inter ih ima sedam!
21:19 10.05.2023
18' - Prinudna izmena Milana
Pioli je bio primoran da menja. Milan je ostao bez povređenog Benasera, umesto njega na terenu je Mesijas.
21:16 10.05.2023
16' - Inter pogađa stativu
Turčin Čalhanoglu je sjajno šutirao, a lopta je uzdrmala stativu.
21:12 10.05.2023
11' – GOOOL! Inter duplira 0:2!
Šok i neverica na San Siru. Henrih Mhitarijan je rutinski realizovao jednu čistu situaciju i matirao Majka Menjona.