Za Filipa – arivederči, a za Lasla – predaja rivala!

© AP Photo / Ng Han GuanFilip Krajinović
Filip Krajinović - Sputnik Srbija, 1920, 10.05.2023
Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je u prvom kolu Mastersa u Rimu pošto ga je Mađar Marton Fučovič pobedio 2:0 (6:4, 6:2) za sat i 25 minuta, a reprezentativac Srbije Laslo Đere nastavlja takmičenje posle predaje Konstanta Lestijena.
U prvom setu su već na startu teniseri razmenili po jedan brejk, da bi ključni korak ka osvajanju seta Fučovič napravio oduzimanjem servisa Srbinu kod rezultata 2:2.
Do kraja je sačuvao prednost i osvojio set.
U drugom setu nije bilo neizvesnosti, Fučovič je dva puta oduzeo servis Krajinoviću i rutinski priveo meč kraju.
Rival Mađaru u drugom kolu biće Australijanac Aleks de Minor.
Plasman u narednu rundu takmičenja izborio je Laslo Đere kome je rival Konstant Lestijen predao meč posle prvog seta.
Đere je prvi set dobio sa 6:1 za svega 23 minuta, a potom je Francuz odustao od nastavka duela.