Real Madrid - Mančester siti - Sputnik Srbija

Dve „rakete“ i mnogo nervoze – remi Reala i Sitija u Madridu

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija odigrali su nerešeno (1:1) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.
Real je do prednosti u 36. minutu doveo Vinisijus, 31 minut kasnije konačan rezultat postavio je Kevin de Brujne, a utakmicu je obeležila nervoza sa obe strane, viđeno je mnogo duela i pritisaka na arbitre koji su odlično obavili svoj posao.
U sredu prvo polufinale igraju Inter i Milan, dok su revanš mečevi na programu naredne nedelje.
Početak utakmice na stadionu Santjago Bernabeu protekao je u očekivanom ritmu, Siti je preuzeo posed, Real je formirao čvrstu odbranu i čekao kontranapade, oprezni su bili i jedni i drugi sve do 14. minuta kada je Rodri ozbiljno zapretio Kurtoi na golu domaćih.
Takva prilika je podigla Siti, usledila su dva ataka preko Holanda, ali je oba puta Kurtoa bio dobar na radnom zadatku čuvara mreže.
Prvi put je Real zapretio u 18. minutu, Benzema je želeo da iznenadi protivnika istrčavanjem u kontranapad, Ederson je osujetio taj pokušaj, a potom se aktivirao i Vinisijus, međutim Dijaš je bio siguran u kaznenom prostoru Sitija.
Mešavinu brze i spore igre kao šilom je razbio Vinisijus, sevnuo je protivudar Reala, Kamavinga i Modrić su lepo kombinovali, mladi Brazilac se u 36. minutu otvorio na poziciji „desetke“ i sa dvadesetak metara poslao neodbranjiv šut u gol Sitija za vođstvo od 1:0.
Nije Siti odustao od napada, niti Real od presinga, dolazilo je i do burnih momenata, ali nije bilo promena rezultata u prvom poluvremenu, što se, uprkos očekivanjima, dogodilo u 22. minutu nastavka.
Prvih 15 minuta drugog poluvremena obeležio je Real, imao je čak pet šuteva ka Edersonu, ali je, slično uvodnom periodu, ekipa na drugoj strani postigla gol – greška Kamavinge je otvorila prostor Sitiju, loptu je prihvatio De Brujne, gotovo na istom mestu kao Vinisijus ranije i spoljnim delom stopala poslao „raketu“ u gol nemoćnog Kurtoe za izjednačenje na 1:1.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:54 09.05.2023
90’ – Kraj!
Nerešeno je, 1:1!
22:51 09.05.2023
90’ – Siti se brani!
Real napada, Čuameni je raspalio po lopti, potom je usledio korner, ali bez rezultata!
22:49 09.05.2023
90’ – Sve manje vremena!
I dalje je 1:1.
22:39 09.05.2023
77’ – Brani Ederson!
Dobar centaršut sa krila, Benzema pokušava glavom, ali je Ederson siguran!
22:28 09.05.2023
67’ – Izjednačenje!
Kamavinga je izgubio loptu, usledila je kombinovana akcija Sitija i potom raketa Kevina de Brujnea sa više od 20 metara!
Kevin De Brujne - Sputnik Srbija
22:26 09.05.2023
65’ – I opet drama!
Pritisak Reala na sudije, Stonsa je pogodila lopta u ruku u šesnaestercu Mančester sitija, ali to nije bilo dovoljno za penal.
22:21 09.05.2023
60’ – Dominantan Real!
Pet udaraca za 15 minuta drugog poluvremena!
22:19 09.05.2023
59’ – I opet korner!
Raspalio je Rodrigo, iznudio je samo korner.
Real ima dominaciju u odnosu na Siti!
22:13 09.05.2023
52’ – Brani se Real!
Kurtoa savršeno reaguje i čuva mrežu Reala posle udarca De Brujnea.
22:11 09.05.2023
50’ – Topovski!
Prva prilika u drugom poluvremenu, Benzema je raspalio po lopti iz kaznenog prostora, ali je Stons samo zakačio nju i skrenuo je u korner.
21:50 09.05.2023
45’ – Kraj poluvremena!
Jedna velika šansa za Real i jedan gol, mnogo nervoze i igre živaca.
Real vodi 1:0 protiv Sitija.
21:48 09.05.2023
45’ – Reakcija sudije!
Karvahal i Griliš su dobili upozorenje posle novog sukoba.
45’ – I opet bura!
Sukob Griliša i Karvahala pored reklama.
Sudija nije želeo da kažnjava.
21:44 09.05.2023
42’ – Naleti Sitija!
Najpre Gundoan sa desnog pa De Brujne sa levog boka, ali bez rezultata.
21:38 09.05.2023
36’ – Real vodi!
Akcija iz poslednje linije, Kamavinga je povukao kontranapad, odigrao dupli pas sa Modrićem i potom poslužio Vinisijusa koji je raspalio sa dvadesetak metara i savladao Edersona!
Real vodi 1:0!
21:37 09.05.2023
35’ – Promenljiva igra
Red velikog tempa, red mirne igre, smenjuju se rivali u posedu, Real stiže pre do kaznenog prostora Sitija, ali nema promene rezultata.
I dalje je 0:0.
21:31 09.05.2023
28’ – Burno!
Gundoan je ostao na travi posle duela sa Ridigerom, usledio je pritisak na sudiju uz ulazak medicinskog osoblja što je iskorišćeno za konsultacije trenera i igrača sa obe strane.
21:27 09.05.2023
25’ – Real opasan!
Vinisijus je ukrao loptu i dobro tražio Benzemu, ali je Dijaš intervenisao ispred napadača Reala!
21:20 09.05.2023