Zvezda oborila rekord „na krovu“, Partizan bolji od Novog Pazara

© Sputnik / Lola ĐorđevićAleksandar Pešić
Aleksandar Pešić - Sputnik Srbija, 1920, 08.05.2023
Fudbaleri Crvene zvezde gostovali su Voždovcu u okviru Superlige Srbije i uspeli su da slave sa sigurnih 2:0 (1:0). Golove su postigli Aleksandar Pešić i Jovan Mijatović. Partizan je sa druge strane dočekao Novi Pazar i nadigrao ga sa 2:0 (1:0).
Crveno-beli su ovako došli do novog rekorda od 58 mečeva u Superligi Srbije na kojima nisu osetili gorčinu poraza.
Naplatili su u šestom minutu crveno-beli apsolutnu kontrolu nad utakmicom i rano su stigli do prednosti što je u ovakvim utakmicama najvažnije po favorita.
Posle drugog vezanog kornera iskrao se Aleksandar Pešić i glavom sa prve stative u šestom minutu pogodio mrežu. Asistencija je upisana Kangi.
Mogli su crveno-beli da imaju veću prednost posle prvog poluvreme, ali se istakao golman Zmajeva Katić. Odbranio je dve dobre šanse Pešiću, Lazar Nikolić je kraju pogodio prečku.
U drugom poluvremenu gol za Crvenu zvezdu postigao je Jovan Mijatović u 72. minutu. Zvezdin biser postigao je gol iz prva dva dodira sa loptom. Odlično je okrenuo svog čuvara i potom poslao loptu u suprotan ugao, bila je to prava majstorija.
Nova, sigurna pobeda Crvene zvezde.
Zvezda je ranije obezbedila šestu uzastopnu titulu i sada na vrhu tabele ima 92 boda.
Partizan je sa druge strane dočekao Novi Pazar i nadigrao ga sa 2:0 (1:0). Strelci za crno-bele bili su Šehović u 2. minutu i Rikardo Gomeš u 82.
Utakmica je odigrana u Beogradu bez prisustva publike zbog kazne koji crno-beli odrađuju.
Partizan posle ovog kola ima 64 boda, četiri manje od TSC-a i Čukaričkog koji dele drugu poziciju. Crno-beli imaju težak zadatak da u preostala tri kola osvoje pet bodova više od pomenutog dvojca kako bi se domogao drugog mesta koje vodi u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.
Novi Pazar je ostao na šestom mestu sa 50 bodova.
Rikardo je novim golom ponovo došao na deobu prvog mesta liste strelaca sa Kataijem - sa 17 pogodaka.
Pogledajte novu epizodu Sputnjik sporta.