Drama u dva čina – za tri sekunde

© Tanjug / MILOS MILIVOJEVICPartizan - Real Madrid
Partizan - Real Madrid - Sputnik Srbija, 1920, 04.05.2023
Partizan na poluvremenu ima tri poena zaostatka za Realom (42:45) i to posle uzbudljivog finiša prvog poluvremena u kojem nije imao ni sreće.
Danilo Anđušić je pred ulazak u poslednji minut izjednačio trojkom na 42:42, a u poslednjem napadu Lesor faulirao Ljulja na 3,3 sekunde.
Mislio je Španac da je Partizan u bonusu, ali je dobio samo loptu sa strane. Na malo više od dve sekunde iskusni Ljulj je iskoristio neiskustvo Madara i „navukao“ ga da napravi faul na šutu za tri poena.
Malo je odglumio teatralno Španac, ali su arbitri naseli i poklonili mu tri bacanja koja je uspešno iskoristio za vođstvo Reala od 45:42.
U poslednjem napadu crno-belih, na 2,2 sekunde do kraja, Anđušić je preneo loptu na polovinu Madriđana i pogodio za tri poena i izjednačenje.
Arena je pala u trans u tim trenucima, ali su sudije ostale pri odluci sa terena i poništile koš, jer je vreme isteklo. Ispravno, što se videlo na snimku.