Partizan - Real - Sputnik Srbija

Partizan ispustio 15 poena prednosti i prvu meč-loptu – Real izborio drugu utakmicu u Beogradu!

Košarkaši Partizana poraženi su rezultatom 82:80 u trećoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige i propustili su prvu šansu da se plasiraju na završni turnir takmičenja, a novu šansu će imati za dva dana ponovo u Beogradu pred svojim navijačima.
Partizan je u nekoliko navrata imao i po 15 poena prednosti, ali bez Kevina Pantera i Matijasa Lesora, koji su suspendovani posle tuče u Madridu, nije uspeo da sačuva tu zalihu i dozvolio je protivniku da se vrati u meč, a potom vođen bivšim crno-belim igračem Najdželom Vilijams-Gosom i ostvari veliku pobedu.
Nekadašnji košarkaš Partizana bio je briljantan sa 22 poena, ali je dominantna figura bio povratnik iz povrede Valter Tavares sa 26 poena i 11 skokova.
Mnogo vremena na terenu proveo je i Mario Hezonja, za 37 minuta je upisao 12 poena i 14 skokova, dok je Džanan Musa ostao na devet poena.
Sa druge strane, po 15 poena za Partizan upisali su Zek Ledej i Alen Smailagić, Džejms Naneli je dodao 13, Jam Madar 12, Dante Egzum 11, Danilo Anđušić je ostao na šest poena, Janis Papapetru na četiri, Uroš Trifunović na dva, a upisao se i Tristan Vukčević, koji je zabeležio dobru defanzivnu rolu.
Iako je utakmica završena porazom domaćih, tako nije delovalo na startu, atmosfera je potpuno zbunila košarkaše Reala, izgubili su tri lopte u tri napada, za to vreme je Partizan sve pogađao i poveo je sa velikih 12:0.
U taboru Reala ritam je pronašao Vilijams-Gos, zabeležio je šest poena i mučio Madara, ali se mladi igrač Partizana revanširao na isti način.
Pokušali su gosti sa zonskom odbranom, vratili su se na četiri poena zaostatka posle čega je usledio niz poena domaćih kroz trojke Anđušića i Smailagića za vraćanje dvocifrene prednosti.
Odlično je Partizan branio gorostasnog Tavaresa, nije Realov džin uspevao da pronađe ofanzivne skokove, a iz njihovih promašaja su sledili brzi napadi koje je gotovo po pravilu rešavao Madar.
Mladi plejmejker je upisao dvocifreni broj poena, napravio je i dve lične greške za slobodna bacanja što je bacilo senku na odličnu partiju, ali nije bila to prevelika opasnost za crno-bele, imali su u jednom momentu i 15 poena viška (32:17), na kraju prve deonice vodili su sa 32:19, a na terenu su se našli rekonvalescenti Egzum i Koprivica.
Posle uvodne trojke Nanelija usledila je dobra igra Partizana, ali je ona trajala svega tri minuta u drugoj deonici – nije bilo dobrih rešenja u napadu, a malo po malo protivnik je topio razliku.
Tome im je naruku išao i sudijski trio koji je najpre dosudio nameran faul Madaru, a potom i poništio koš Avramovića, nisu se dobro snalazili Papapetru i Trifunović na krilnim pozicijama, niti su korišćeni faulovi.
Za to vreme Madriđani su nastavili da igraju zonu u odbrani dok su u napadu imali mnogo prostora za trčanje i ostvarili su seriju od 12:0.
Imao je Real čak i šansu da preokrene, promašen je bio taj napad, a posle koša Egzuma crno-beli su otišli na poluvreme sa tri poena prednosti – 48:45.
Loše je Partizan ušao u nastavak, Avramović je sa povredom leve ruke loše organizovao nekoliko napada i Real se vratio na koš zaostatka posle čega je Anđušić trojkom odbio nalet protivnika.
Ipak, to je bio samo bljesak, nije Partizan kontrolisao svoj obruč, Real je imao mnogo drugih šansi, jednu je iskoristio Hezonja za preokret (55:54), a vredi istaći i da su sudije ponovo imale svoje momente kada nisu želele da sankcionišu Tavaresove nalete na Smailagića.
Nije Partizan uspevao da se organizuje, Anđušić je forsirao šut, Real je stekao tri poena viška, utihnula je i publika, Obradović je na teren poslao čak i Vukčevića, a posle 30 minuta igre gosti su vodili sa 66:63.
Finalni kvartal je počeo poenima Vilijams-Gosa, uzvratio je Ledej, a Vukčević je nastavio da igra dobru odbrambenu rolu posle čega je i Egzum pogodio uz faul Tavaresa za egal od 68:68, a zatim je usledila haotična sekvenca na obe strane posle čega se igralo koš za koš.
Konačno, erupciju u Areni izazvao je Naneli, hladnokrvnom trojkom iz dotrčavanja za preokret na 77:75, 189 sekundi pre kraja, usledio je faul Fernandesa u napadu, potom Trifunović nije imao sreću iz odbojke, ali jeste Tavares za 77:77.
Na stotinu sekundi do kraja Hezonja je promašio ceo koš, slično kao i Musa više puta u ranijem periodu utakmice, usledila su dva očajna napada Partizana iz istog poseda u poslednjem minutu koji je prepolovljen sa dva prekršaja nad Tavaresom, a zatim je Vilijams-Gos ubacio trojku za 80:77 na 24 sekunde do isteka vremena.
Nije bilo dovoljno dobre kreativnosti u taboru Partizana za povratak u igru, čak je Naneli dobio šansu za poslednji šut, ali se spetljao i bio ometen od strane rivala pa je rezultat ostao na strani Reala sa 82:80.
Četvrti meč serije je na programu u četvrtak u beogradskoj Areni takođe od 20.30.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
22:33 02.05.2023
40' – Kraj!
Poraz Partizana i produžetak serije...
22:28 02.05.2023
40' – Ledej drži vodu
Trojka za 82:80, ali samo 3,4 sekunde do kraja.
22:25 02.05.2023
40' – Vilijams-Gos...
Trojka za 80:77 na 24 sekunde do kraja.
22:24 02.05.2023
40' – Dva faula nad Tavaresom
Još 30 sekundi do kraja...
22:22 02.05.2023
40' – Dva loša napada Partizana!
Nije bilo nikoga da preuzme odgovornost, Ledej je na kraju sve promašio!
22:19 02.05.2023
39' – Hezonja je sve promašio!
Odlična odbrana Partizana!
22:18 02.05.2023
38' – I opet!
77:77!
22:17 02.05.2023
38' – Šteta!
Odbojku promašuje Trifunović i gubi loptu!
37' – Šta rade sudije...
Nisu se čuli međusobno, dosuđen je faul Fernandesu u napadu nad Smailagićem!
22:13 02.05.2023
37' – Naneli!
Uzeo je loptu i ubacio trojku za 77:75!
22:12 02.05.2023
37' – Smailagić!
Nije pogodio trojku, ali je uhvatio važnu loptu u napadu!
Smanjio je na 75:74.
22:11 02.05.2023
36' – Užasan napad Partizana...
Nije probijena zona, a potom je Tavares zakucao za 75:72.
22:10 02.05.2023
36' – Sudije, sudije...
Ni tri sekunde za Tavaresa i poklon slobodnih bacanja za Hezonju.
Partizan gubi 73:72.
22:08 02.05.2023
35' – Egzum!
I opet 72:72!
22:07 02.05.2023
34' – Madar!
Egal 70:70!
22:05 02.05.2023
33' – Tristan ugasio Hezonju!
Još jedna izgubljena lopta za Hrvata!
33' – Promašaj!
Egzum je imao trojku za preokret!
22:04 02.05.2023
33' – Haos!
Užasni napadi sa obe strane, Partizan gubi 70:68.
22:03 02.05.2023
32' – Opet Vilijams-Gos
Faul Egzuma i poeni za 70:68.
22:02 02.05.2023
32' – Tristan odličan!
Pravi džoker Obradovića, odlično brani Tavaresa!