Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan ponizio Real u Madridu – utakmicu prekinula tuča, a crno-beli nose dve pobede u Beograd!

Košarkaši Partizana ostvarili su i drugu pobedu u Madridu nad Realom u četvrtfinalu Evrolige rezultatom 95:80, u utakmici koja je prekinuta na četiri minuta do kraja zbog skandalozne tuče. Serija se seli u Beograd i ekipa trenera Željka Obradovića ima šansu da već u prvoj utakmici u utorak 2. maja obezbedi mesto među četiri najbolje ekipe Evrope!
Umesto da se piše i priča o rapsodiji crno-belih, ljagu na utakmicu bacili su igrači Reala koji su izazvali tuču na stotinu sekundi do kraja duela zbog koje on nije ni nastavljen, odlukom sudija, već je registrovan zatečenim rezultatom.
Besni i ljutiti zbog svoje očajne partije, igrači Reala su izazvali tuču u kojoj je povređen Dante Egzum, plejmejker Partizana koga je protivnik Žerson Jabusele rvačkim zahvatom oborio na parket i povredio mu levi skočni zglob.
Prethodno je sve zakuvao Serhio Ljulj, divljačkim prekršajem nad Kevinom Panterom što je razljutilo kapitena Partizana, u sve se umešao Jabusele, a u želji da stvari smiri najviše je stradao Egzum koji je šepajući otišao u svlačionicu.
 Dante Egzum - Sputnik Srbija, 1920, 27.04.2023
Osramoćeni Madriđani izazvali nezapamćenu tuču – povređen igrač Partizana! /video/
Sudije su odlučile da meč neće biti nastavljen zbog činjenice da nije bilo igrača koji bi mogli da ostanu na terenu i registrovale su pobedu Partizana, koji se sada nalazi na korak od spektakularnog plasmana na završno takmičenje Evrolige.
Najbolji u crno-belom timu bio je upravo Egzum sa 19 poena, Džejms Naneli je bio briljantan kao podrška sa klupe sa 16 poena, Zek Ledej je stavio tačku na pobedu sa 15 poena, Panter je dodao 14, Matijas Lesor 10 uz devet skokova, dok je sjajnu epizodnu ulogu odigrao Alen Smailagić sa sedam poena za nešto više od sedam minuta.
Igrači Reala nisu vredni pomena zbog skandaloznog ponašanja i tuče koja je onemogućila da utakmica bude završena u pravom sportskom maniru.
No, krenimo redom, na fenomenalan način Partizan je otvorio utakmicu, poveo je sa 9:0 angažovanjem cele petorke, a Real je tek posle tri minuta postigao prve poene.
Veoma inspirisan za napade na obruč bio je Egzum, pogađao je iz svih pozicija i uzimao prekršaje rivala, a trojkom na trojku crno-beli su stekli dvocifrenu prednost u poslednjem minutu prvog kvartala koji je završen vođstvom Beograđana sa 31:21.
Serijom od 7:0 Real je otvorio nastavak, sudije su dozvolile agresivnu igru domaćih, nisu se na to adaptirali igrači Partizana, promašivali su i gubili lopte, a prve poene u tom periodu ubacili su tek posle ulaska Smailagića posle četiri minuta igre.
Brutalnim zakucavanjem preko Poarjea Smailagić je podigao energiju ekipe, a trojkom je vratio dvocifrenu razliku na 40:30, zbog čega je trener Reala morao da zatraži minut odmora, što je Obradović iskoristio i za nešto duže savetovanje svojih pulena.
Kao ishod svega usledili su poeni Madara i Pantera za čak 13 poena viška (45:32), nervozni domaći su pokušavali agresivnom igrom da uzvrate, ali im se to obijalo o glavu, Partizan je poveo i sa 15 poena viška, ali su četiri uzastopna poena protivnika bila znak za reakciju Obradovića.
Svega minut pred poluvreme zatražio je tajm-aut, a na veliki odmor se otišlo sa prednošću crno-belih od 51:37, koji su briljantno rasporedili poene i samo je Egzum imao dvocifreni učinak (11), a u strelce su se upisala čak osmorica igrača – za ukupan indeks korisnosti od 61:28.
Za četiri minuta igre u nastavku Real je nadoknadio čak deset poena zaostatka, trener Mateo je postavio zonsku odbranu koja je zbunila igrače Partizana i Obradović je morao da reaguje minutom odmora jer se rival vratio na zaostatak od svega četiri poena (53:48).
I konačno, posle mnogo muke usledila je eksplozija – Naneli je iz trećeg napada Partizana u jednom posedu ubacio trojku uz faul Poarjea, sudije su većale i većale, gledale snimak dvocifreni broj puta i konačno potvrdile validnost koša posle čega su crno-beli poveli sa 57:48.
Uz neviđeni pritisak na sudije Real je vratio razliku na pet poena, ali su Egzum i Panter anulirali te poene za novu dvocifrenu prednost, na 11 poena je trojkom povisio Ledej, a tačku na treću deonicu postavio je Avramović za 75:62.
Finalni kvartal je započeo Naneli slobodnim bacanjem zbog tehničke greške Reala, nastavio je odličnom odbranom nad Hezonjom, a sekvenca je završena neverovatnom trojkom Pantera za višak od čak 17 poena – 79:62.
Sa nove dve trojke Partizan je sekao krila rivalu, na polovini kvartala razlika je iznosila 18 poena, što je bila dovoljna zaliha za izabranike trenera Željka Obradovića koji su ostvarili i drugu pobedu u Madridu sa 95:80 i pred selidbu serije u Beograd se nalaze na jednu pobedu do završnog takmičenja Evrolige.
Ostaje žal što nije odigrano poslednjih stotinu sekundi utakmice zbog nezapamćene tuče jer bi Partizan sasvim sigurno briljantnu partiju krunisao i stotkom, ali je od svega, u ovom momentu, najvažnije da se što pre oporavi povređeni Egzum, kako bi bio spreman za utakmicu 2. maja.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
23:03 27.04.2023
39’ – I kraj!
Neće se odigrati poslednjih stotinu sekundi!
Sudije su proglasile kraj, pobeda Partizana sa 95:80!
22:43 27.04.2023
39’ – Kakva tuča!
Neverovatan skandal!
Najpre je Ljulj žestoko udario Pantera, a potom se sve zakuvalo. Uleteo je Jabusele, bacio je Egzuma pravim rvačkim zahvatom na parket i igrač crno-belih je teško povređen!
Čini se da mu je stradao levi skočni zglob, a ostao je i krvavog ramena i ima oteklinu iznad oka.
Neverovatno i nezapamćeno!
22:41 27.04.2023
38’ – Ledeeeej!
Trojka za 95:78!
22:40 27.04.2023
37’ – Ledej!
Loš napad realizuje za 92:78!
22:39 27.04.2023
37’ – Obradović menja
Opuštanje ekipe nije dozvoljeno...
Real se vratio na 90:78.
22:37 27.04.2023
36’ – I 90!
Egzum pogađa za 90:73!
22:32 27.04.2023
34’ – Ledej!
87:69 za Partizan!
22:31 27.04.2023
33’ – Egzum!
84:67 za Partizan!
81:67 za Partizan!
22:26 27.04.2023
32’ – Panter!
Kakva trojka, Partizan vodi 79:62!
22:25 27.04.2023
31’ – Naneli!
Zbunio je Hezonju koji je izgubio loptu!
22:24 27.04.2023
31’ – Tehnička!
Naneli realizuje penal za 76:62.
22:21 27.04.2023
30’ – Avramović!
Tačka na treću deonicu za 75:62!
Željko Obradović i Aleksa Avramović - Sputnik Srbija
22:20 27.04.2023
30’ – Ledej!
Poništava trojku Rudija za 73:62!
29’ – Lesooooooor!
Skok u napadu i koš za 70:59.
22:19 27.04.2023
29’ – Lesooooor!
Uzima loptu kroz trojicu rivala za slobodna bacanja.
Partizan vodi 68:59.
22:18 27.04.2023
28’ – Rudi...
Treća trojka za njega, smanjuje na 66:59.
22:17 27.04.2023
28’ – Naneli!
Uzima još jedan faul.
Partizan vodi 66:56.
22:16 27.04.2023
28’ – Dek se zagreva
Četiri poena u nizu, smanjuje Real na 64:56.
22:13 27.04.2023