Filip ponovo potonuo, Dušan nastavio pobednički niz, a Karacevu pripao srpsko-ruski derbi

© Foto : Dan Peled / TENNIS AUSTRALIAMatej Sabanov i Dušan Lajović na ATP kupu
Matej Sabanov i Dušan Lajović na ATP kupu - Sputnik Srbija, 1920, 27.04.2023
Srpski teniseri su startovali na Masters turniru u Madridu, najpre je Filip Krajinović poražen od Kristofera O'Konela posle velike borbe u tri seta, Dušan Lajović je slavio nad Džejsonom Kublerom, dok je Laslo Đere poražen od Aslana Karaceva.
Krajinović se našao prvi na terenu, poražen je sa 6:4, 6:7, 6:2, a meč je mogao da bude završen već u drugom setu, ali je brejkom stigao do dodatnog perioda koji je rešio u svoju korist.
O'Konel je u prvom setu napravio jedan brejk i to u sedmom gemu, maratonskom, kada je iskoristio osmu šansu.
Krajinović je u drugom setu takođe imao brejk zaostatka, u devetom gemu se suočavao i sa dve meč lopte, ali je preživeo.
U poslednjem momentu je vratio brejk, u 10. gemu, da bi u 11. opet popustio pod pritiskom.
Drami nije bilo kraja, Krajinović je u ponovo uzvratio ribrejkom, odveo set u taj-brejk, koji je rešio vezavši pet poena.
Dobro je startovao i treći set, napravio brejk, ali je do kraja ovog perioda čak tri puta dozvolio rivalu da mu oduzme servis i povratka nije bilo.
Sa druge strane, Lajović je bio siguran protiv 63. igrača na ATP listi Džejsona Kublera i ostvario je pobedu sa 6:3, 6:3.
Lajović je rivalu prvi put oduzeo servis u drugom gemu, da bi u četvrtom propustio još tri prilike.
Prvi period je rutinski priveo kraju, a ključni brejk na ovom meču napravio je u sedmom gemu drugog seta.
Do kraja je stigao da napravio još jedan, a meč je trajao jedan čas i 24 minuta.
Lajović brani treće kolo od prošle sezone, a naredna prepreka mu je ozbiljna – Feliks Ože-Alijasim.
Za razliku od Lajovića, pobedu nije uspeo da ostvari Laslo Đere koga je ruski teniser Aslan Karacev savladao sa 7:6, 7:5.