Okončana je najduža utakmica u istoriji Srbije – i zakazala je večiti derbi

© Foto : FK Partizan / Sandić FOTOFudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 20.04.2023
Fudbaleri Partizana i Čukaričkog devet dana posle početka završili su utakmicu 30. kola Superlige Srbije, a crno-beli su doživeli novi poraz i to rezultatom 1:0, a time je i određen termin narednog večitog derbija.
Utakmica na Banovom brdu počela je 11. aprila, prekinuta je posle 22. minuta zbog nereda koje su izazvali navijači Partizana, trebalo je da bude nastavljena 24 sata kasnije, ali kako do toga nije došlo tek devet dana kasnije je završena.
Jedini gol na utakmici postigao je Đorđe Ivanović, nekadašnji fudbaler Partizana koji nije želeo da slavi pogodak, ali je njime svoj bivši klub gurnuo u još veću provaliju.
Partizan se sada nalazi na četvrtom mestu tabele sa 57 poena, pet manje od Čukaričkog i TSC, a tri više od Vojvodine.
Za svega dva dana isti rivali će igrati, a trener Partizana Igor Duljaj rekao je da mnogo stvari treba da se popravi.
"Mnogo stvari treba da se popravi, bolje smo ušli u utakmicu sada nego u onih 20 minuta, ne mogu ništa da zamerim, veoma je teško u dva dana da se nešto promeni, ali ja ne spuštam gard, borim se koliko mogu", rekao je Duljaj.
I tu zastao, jer su se sukobi sa finiša duela preneli i na put ka svlačionici.
"Postoji neki problem, moram da idem", istakao je Duljaj i završio obraćanje.
Njegov kolega Dušan Kerkez je konstatovao da je njegova ekipa bila dobra, ali nervozna u prvom poluvremenu.
"U drugom smo odmah dali gol, mislim da smo odigrali zrelu takmičarsku utakmicu", istakao je Kerkez.
Ako može da se govori o nekim pozitivnim stvarima nakon novog poraza crno-belih, onda je to činjenica da će plej-of duel sa Crvenom zvezdom igrati pred svojim navijačima.
Prema trenutnom rasporedu ta utakmica na programu je u drugom kolu doigravanja i biće odigrana u sredu 26. aprila, s početkom u 18 časova.
Partizan prethodno ponovo gostuje Čuki, dok crveno-beli imaju šansu da protiv TSC osiguraju novu šampionsku titulu.