Trofej Lige šampiona - Sputnik Srbija

LŠ: Hrabra Benfika se oprostila remijem za derbi Milana u polufinalu – Siti preko Bajerna do Reala

Fudbaleri Intera i Mančester sitija sačuvali su prednost iz prvih mečeva četvrtfinala Lige šampiona i u revanš utakmicama protiv Benfike, odnosno minhenskog Bajerna čime su potvrdili plasman u polufinale elitnog takmičenja!
Inter na svom terenu nije pobedio veoma hrabru ekipu Benfike (3:3), dok je Bajern uspeo u Minhenu da ostane neporažen od Sitija (1:1), dok je za gostujući tim penal promašio Erling Holand.
U borbi za finale nas čekaju spektakularni dueli, Real Madrid će se suočiti sa Mančester sitijem, dok Milano ima jednog sigurnog finalistu pošto će se sastati Milan i Inter.
MINHEN
Bajern - Mančester siti 1:1 (0:0), prva utakmica 0:3
Kimih 84p - Holand 57
MILANO
Inter - Benfika 3:3 (1:1), prva utakmica 2:0
Barela 14, Martines 66, Korea 78 - Orsnes 38, Silva 87, Musa 90+5
Mečeve ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:58 19.04.2023
MINHEN 90' – Kraj! Siti ide u polufinale!
Haotična utakmica završena je rezultatom 1:1!
22:53 19.04.2023
MILANO 90' – Benfika do egala!
U petom minutu nadoknade za 3:3 postiže gol Petar Musa!
22:51 19.04.2023
MINHEN 88' – Crveni karton za trenera!
Bajern ostaje bez trenera, Tomas Tuhel je dobio dva žuta kartona!
22:46 19.04.2023
MINHEN 84' – Gol za Bajern!
Penal je dosuđen zbog igranja rukom, realizovao ga je Jošua Kimih i izjednačio je na 1:1!
22:44 19.04.2023
MILANO 87' – Gol za Benfiku!
Antonio Silva postiže drugi pogodak za portugalski sastav i smanjio je na 3:2.
22:36 19.04.2023
MILANO 78' – I treći gol za Inter!
Strelac je Hoakin Korea za 3:1!
22:32 19.04.2023
MINHEN 70' – Jalov i Bajern...
I dalje ima inicijativu, ali nema šansu za gol, gubi sa 1:0, ukupno sa velikih 4:0.
22:31 19.04.2023
MILANO 73' – Jalovi napadi Benfike
Ima šut na gol više od Intera u drugom poluvremenu, ali i ukupan zaostatak od 4:1.
22:24 19.04.2023
MILANO 66' – Vodi Inter!
Gol za 2:1 postigao je Lautaro Martines!
22:21 19.04.2023
MINHEN 57' – Vodi Siti!
I evo gola u Minhenu koji Siti vodi u polufinale! Strelac je Erling Holand!
Siti vodi 1:0!
22:20 19.04.2023
MILANO 60' – Sat vremena egala
Benfika je ozbiljnija, ali ne uspeva da stvori prave šanse za gol.
1:1.
22:13 19.04.2023
MINHEN 51' – Ni iz kornera...
Odbrana Sitija je granitna, Bajern ne može ozbiljno da zapreti ni iz kornera.
22:12 19.04.2023
MILANO 55' – Benfika aktivnija
Posle deset minuta u nastavku rezultat nije promenjen, a Benfika je bila konkretnija i imala je nekoliko šansi.
21:51 19.04.2023
MINHEN 45' – Mnogo varnica, ali nema golova!
Žestoki dueli igrača Bajerna i Sitija, sudija Turpan je imao najviše posla, domaći pokušavaju da ugroze gol gostiju koji se više bave destrukcijom i čuvanjem rezultata, a ostaće im žal zbog promašenog penala Halanda!
Nema golova!
21:47 19.04.2023
MILANO 45' – Poluvreme, egal!
Po jedan gol na obe strane, Inter je krenuo silovito i poveo, ali je Benfika nastavila da se bori i izjednačila je.
Ipak, Inter i dalje ima prednost od 2:0 iz prvog duela, ali je Benfika bila opasniji rival i upisala je tri udarca u okvir gola.
21:43 19.04.2023
MINHEN 37' – Haland promašio penal!
Skrivio ga je Upamekano, zamalo je dobio i crveni karton, ali je ostao samo na žutom.
Sreća po Bajern je i činjenica da je Haland promašio penal pa je rezultat ostao nepromenjen - 0:0!
21:39 19.04.2023
38' – Benfika za izjednačenje!
I upornost se isplatila, Fredrik Orsnes je postigao pogodak za Benfiku.
Igrač portugalske ekipe je sjajno skočio i glavom pogodio iz veoma teške pozicije.
Loptu je poslao pod samu prečku!
Izjednačeno je, 1:1!
21:33 19.04.2023
Bajern najdominantniji
Očekivani golovi posle pola sata igre su na strani Bajerna, iako nije postigao niti jedan.
Sledi Inter koji jeste, zatim Benfika, a Siti se bavi destrukcijom igre i dalje je bez šuta na gol.
21:26 19.04.2023
MILANO 25' – Prvi šut i za Benfiku
Uprkos primljenom golu gosti i dalje igraju sa velikom željom i imaju egal u posedu, uz jedan udarac van okvirra gola.
21:25 19.04.2023