Olivije Žiru - Sputnik Srbija

Trk od 60 metara odveo Milan u polufinale Lige šampiona – Real rutinski u Londonu

Fudbaleri Real Madrida i Milana igraće u polufinalu Lige šampiona! Milanezi su u revanšu igrali 1:1 protiv Napolija u gostima, a Real je slavio protiv Čelsija sa 2:0 u Londonu. Utakmice ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Gol za Rosonere dao je Olivije Žiru u 43. minutu, Osimen je dao malu nadu Napoliju golom u 93, dok je Rodrigo bio dva puta strelac za Kraljevski klub - u 58. i 80, minutu.
Daleko interensantije prvo poluvreme odigrano je u Napulju. Domaćin je bolje startovao utamicu, ali je u 22. minutu Milan došao do penala koji nije iskoristio Žiru, a golman Meret je briljirao.
Kasnije se i Napoli žalio i tražio penal, ali ga nije dobio. Leao je neoprezno uklizao u svom kaznenom prostoru i oborio Lozana. Iako je bio utisak da je fudbaler Milana napravio prekršaj, arbitar Marčinjak je uz asistenciju VAR sobe odlučuio da najstrože kazne nije bilo.
Ipak, Milan je poveo posle prvih 45 minuta, a glavni zaduženi za tu prednost bio je Rafael Leao koji je pretrčao 60 metara, proigrao Žirua, a Francuz je u toj situaciji pogodio za 1:0. Odnosno 2:0 u ukupnom rezultatu.
Pokušavao je Napoli da smanji rezultat u nastavku, ali navijači su postajali sve nervozniji jer su gledali kako Leao bukvalno preskače defanzivce njihovog tima. Mogao je Napoli da se vrati u život u 80. minutu, ali je Menjon odbranio sjajno penal Kvaracheliji.
Kasnije je Osimen dao gol nade, ali je ta nada kratko trajala. Nije bilo vremena za čudo.
Postoje dobre šanse da u polufinalu gledamo obračun Milana i Intera, gradskih rivala. Za to je potrebno da Inter sačuva prednost od 2:0 protiv Benfike u revanšu.
Milan je prvi put u polufinalu još od sezone 2006/2007.
U Londonu se u isto vreme igrala malo manje interesantna utakmica, Čelsi je nešto pokušavao, trudio se da nadoknadi dva gola zaostatka iz Madrida, ali to je sve bilo tanko pa će tako Madriđani u polufinale sa još jednom sigurnom pobedom - 2:0 (0:0).
Oba gola postigao je Rodrigo.
Mogao je Čelsi da učini dvomeč interesantnijim da je došao do gola kada je Kante šutirao pored stative ili kada je sjajni Kurtoa odbranio pokušaj Kukurelje... A, kada Plavci nisu iskoristili svoje šanse usledila je surova kazna ekipe koju vodi Don Karlo Anćeloti.
Čelsi koji sa klupe vodi Frenk Lampard, sa druge strane, nije pokazao dovoljan kvalitet da bi igrao polufinale Lige šampiona.
Postoji dobra šansa da će Real Madrid u polufinalu igrati protiv Mančester Sitija. Dakle, polako se crtaju polufinalni parovi.
Jedno je sigurno, čeka nas pravi spektakl.
Utakmice ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:59 18.04.2023
NAPULJ - KRAJ!
Meč je završen rezultatom 1:1, Milanezi su dobili prvi duel sa 1:0 i na taj način su se plasirali u polufinale.
22:57 18.04.2023
NAPULJ 92' – Gol Osimena!
Evo nade za Napolitance u poslednjim minutima, sada je 1:1
22:53 18.04.2023
LONDON - Kraj
Real Madrid je u polufinalu sa novom pobedom od 2:0!
22:52 18.04.2023
Foto-finiš
Deluje da je sve jasno, Real je suštinski sa obe noge u polufinalu, a čeka se i Milan da odradi posao do kraja. Imao je sreće da je Menjon odbranio penal.
22:46 18.04.2023
NAPULJ 81' – Napoli promašio penal!
Kakva odbrana Menjana, Kvarachelija je pročitan! Ovo će verovatno biti preomni momenat.
22:44 18.04.2023
NAPULJ 80' – Penal za Napoli!
Pokazuje Marčinjak na belu tačku zbog igre rukom defanzivca Milana.
22:41 18.04.2023
LONDON 81' – Real postigao novi gol!
Ponovo Rodrigo! Real vodi sa 2:0 i sada je overio plasman u polufinale! Ovoga puta asistent je bio Valverde.
22:38 18.04.2023
LONDON 78' – Real po planu
Rutinski Real odrađuje posao, vodi sa 1:0, ima 2:0 iz prvog meča i mora da se dogodi čudo pa da Kraljevski klub ne ode u polufinale.
22:33 18.04.2023
NAPULJ 68' – Napolitanci sve nervozniji
Pokušava Napoli da smanji rezultat, ali navijači postaju sve nervozniji jer gledaju kako Leao bukvalno preskače defanzivce njihovog tima. Real vodi u Londonu sa 1:0, Milan u Napulju isto sa 1:0.
22:18 18.04.2023
LONDON 58' – Vodi Real 0:1
Rodrigo je strelac u Londonu i sada možemo da kažemo da je Real jednom nogom u polufinalu. Dodavali su se Rodrigo i Vinisijus i rešili celu odbranu Čelsija, lepa akcija.
22:15 18.04.2023
LONDON 50' – Opet Kante
Kante je bio u šansi, ali nije to bilo tako opasno po Real kao u 45. minutu kada je Kurtoa spasio Madriđane posle pokušaja Kukurelje.
22:10 18.04.2023
NAPULJ, LONDON 46' – Počelo je drugo poluvreme
Velika šansa za Napolitance, ali je Kvarachelija šutirao preko gola. Ostaje 0:1.
21:53 18.04.2023
POLUVREME
Milan posle prvog poluvremena vodi sa 1:0 u Napulju, dok je u Londonu 0:0 posle 45 minuta. Napoli se žalio i tražio penal, ali ga nije dobio. Nije se gledao čak ni VAR. Leao je neoprezno uklizao u svom kaznenom prostoru i oborio Lozana u 37. minutu. Iako je bio utisak da je fudbaler Milana napravio prekršaj, arbitar Marčinjak je uz asistenciju VAR sobe odlučuio da najstrože kazne nije bilo.
21:50 18.04.2023
NAPULJ 45' – Poništen gol Osimenu
Odgovorili su Napolitanci u smiraj prvog poluvremena, pogodio je Osimen, ali ga je pre toga lopta pogodila u ruku pa je pogodak poništen.
21:44 18.04.2023
NAPULJ 43' – GOL ZA MILAN!
Žiru ovog puta nije propustio šansu koju mu je namestio Leao, tako da Milanezi vode sa 1:0 na ovom meču, ukupno 2:0! Sprintao je Leao preko 50 metara pre nego što je asistirao Žiruu.
21:43 18.04.2023
41' – I dalje bez golova
Milan je propustio najbolju šansu u Napulju, dok ni u Londonu nema golova - 0:0 na oba meča. Sa ovim rezultatima dalje idu Milan i Real.
21:35 18.04.2023
LONDON 30' – Mirno na Stamford Bridžu
Mirno je u Londonu, Real rutinski odrađuje posao i najpre čuva svoj gol, a potom vreba iz kontre. U obe utakmice rezultat je 0:0.
21:29 18.04.2023
NAPULJ 29' – Nova velika odbrana Mereta
Ponovo je Žiru bio u šansi i ponovo je Meret odbranio gol Napolija. Ovo je bila prilika ravna penalu i ponovo je golman domaće ekipe pokazao klasu.
21:24 18.04.2023
NAPULJ 22' – Promašen penal!
Probao je Žiru i promašio, odnosno Meret mu je odbranio penal! Ostaje 0:0! Ovo je tek drugi penal u karijeri Žirua koji Francuz nije iskoristio.
21:22 18.04.2023
NAPULJ 22' – Penal za Milan!
Šok za Napolitance, penal za Milan! Marčinjak je pokazao na belu tačku. Oboren je Leao.