Andrej Rubljov  - Sputnik Srbija

Vaskrs za pamćenje Andreja Rubljova!

Andrej Rubljov, ruski teniser, ostvario je najbolji rezultat karijere osvojivši turnir iz Masters serije u Monte Karlu, pobedom nad Holgerom Runeom u spektakularnom duelu, preokretom sa 5:7, 6:2, 7:5.
Meč je trajao više od dva i po sata, obilovao je i dobrim i lošim potezima obojice tenisera, ali je tas na kraju pao na stranu Rubljova koji je osvojio prvi turnir od 1.000 poena u karijeri.
Mnogo brejk prilika je viđeno sa obe strane, prvi brejk u prvom setu napravio je Rune u šestom gemu, Rubljov je odmah uzvratio, ali nije izdržao do kraja.
Rune je u 12. gemu iskoristio brejk i set loptu za vođstvo, ali je reagovao na isti način na startu drugog seta.
Još tri brejka su viđena u tom periodu, Rubljov je u osmom gemu iskoristio drugu set loptu i obezbedio treći set.
Čak sa 3:0 je poveo Rune u trećem setu, mogao je da povede i sa 5:1, ali je Rubljov uspeo da se vrati, da izjednači, ostvari brejk u 11. gemu i da u narednom iskoristi drugu meč loptu za veliko slavlje.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
17:19 16.04.2023
7:5, 2:6, 5:7 – Kraj! Titula za Rubljova!
Najveći trofej u karijeri!
17:14 16.04.2023
7:5, 2:6, 5:6 – Brejk za preokret!
Sa dve greške iz dva smeča Rune je poklonio poene Rubljovu, potom je ispucao dve loptice van kompleksa i dobio salve zvižduka od publike.
Dve brejk lopte je stekao Rubljov, prvu je bekhendom spasao Rune, a potom je napravio duplu servis grešku.
17:09 16.04.2023
7:5, 2:6, 5:5 – I opet!
Rubljov sigurno rešava svoj gem.
17:05 16.04.2023
7:5, 2:6, 5:4 – Kao munja!
Našao je novi ritam Rune i ponovo poveo.
17:03 16.04.2023
7:5, 2:6, 4:4 – Egal!
Spektakl se nastavlja!
16:58 16.04.2023
7:5, 2:6, 4:3 – Vraća se Rubljov!
Izgubio je Rune dva poena, potom otišao da promeni reket, bez veće potrebe, tražio pomoć od trenera i napravio duplu servis grešku.
Sa jednim udarcem u celom gemu Rubljov je stekao tri brejk lopte, a drugu je iskoristio.
16:55 16.04.2023
7:5, 2:6, 4:2 – I dalje je u igri
Malo je falilo da Rune napravi novi brejk, ali je Rubljov uspeo da se izvuče.
16:48 16.04.2023
7:5, 2:6, 4:1 – I opet propuštene šanse Rubljova!
Propustio je Rubljov veliku priliku da stigne do dve brejk lopte, umesto toga izjednačenje, ali se forhendom ispravio i došao do prednosti.
Neutralisao je Rune opasnost briljantnim forhendom, usledio je loš bekhend Rubljova, ali je smeč udarcem izjednačio.
Novom greškom rivala Rubljov je stekao brejk priliku, as udarac Runea je neutralisao i tu opasnost, a narednim direktnim poenom iz servisa je stekao prednost, potom je i završio gem.
16:31 16.04.2023
7:5, 2:6, 2:0 – Rubljov ponovo u zaostatku!
Rune se pitao za sve u drugom gemu trećeg seta, pogađao je i grešio, imao je Rubljov problem i sa odskokom loptice i drama je nastavljena.
Na forhend Rubljova dolazio je kao odgovor bekhend Runea, a novim direktnim udarcem je stekao i brejk loptu.
Iskoristio je to za prednost!
16:23 16.04.2023
7:5, 2:6, 1:0 – Izvukao se Rune
Delovalo je da Rubljov može da napadne, ali je Danac uspeo da se odbrani.
7:5, 2:3 – I odmah brejk!
Brzao je i grešio Rune, a Rubljov je iskoristio prvu brejk loptu!
16:02 16.04.2023
7:5, 2:2 – Vraćen brejk!
Ponovo linija igra ulogu za Runea za vraćanje brejka!
15:57 16.04.2023
7:5, 1:2 – Opet propuštene šanse Rubljova
Rune je razbesneo Rubljova serviranjem pre znaka, Rus je stigao do brejk lopte, ali je mladi Danac uspeo da izjednači.
Prejako je raspalio naredni forhend, ali je naredni drop udarac bio sjajan.
Spektakularan naredni poen je posle velike borbe na mreži pripao Runeu, a potom je završen gem.
15:52 16.04.2023
7:5, 0:2 – Dve bombe!
Potvrđen brejk!
15:49 16.04.2023
7:5, 0:1 – Brejk Rubljova!
Našao se Rubljov na ivici dve brejk lopte, ali je Rune veoma brzo preokrenuo. Ipak, sa dva dobra poteza stekao je Rus šansu za brejk koju je i iskoristio!
15:41 16.04.2023
7:5 – Rubljov poklonio set Runeu!
Rune je pogodio liniju sa koje je loptica samo skliznula i stekao prvu set loptu.
Pogrešio je Rubljov iz forhenda i poklonio rivalu set!