Matijas Lesor - Sputnik Srbija

Sve je poznato – Partizan ide na Real Madrid u plej-ofu Evrolige!

Košarkaši Partizana igrali su protiv Panatinaikosa i od ligaškog dela Evrolige oprostili su se sa pobedom - 83:81. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Ponitka je imao šut za pobedu, ali nije bio precizan u poslednjoj sekundi. Trojku pre toga postigao je Naneli i time rešio utakmicu protiv Zelenih.
Ovom pobedom Partizan je overio šesto mesto i igraće protiv Real Madrida! Barselona je prethodno nadigrala Valensiju, overila drugo mesto, što znači da je Real pao na treću poziciju i biće protivnik Partizana u top 8 fazi.
Postajala je opcija da Partizan ide na Barselonu, ali sada je jasno i definitivno da će protivnik Partizana u plej-ofu biti Madriđani.
Parovi četvrtfinala Evrolige:
(1) Olimpijakos - Fenerbahče (8)
(2) Barselona - Žalgiris (7)
(3) Real Madrid - Partizan (6)
(4) Monako - Makabi Tel Aviv (5)
Partizan je nedavno slavio protiv Reala u Beogradu tako da će ta utakmica dati crno-belima vetar u leđa pred četvrtfinalne okršaje.
„Možda i najtežeg protivnika u četvrtfinalu smo dobili. Real Madrid je veliki klub, godinama igra na završnim turnirima, ove sezone je igrao odličnu košarku“, poručio je Aleksa Avramović posle utakmice.
Kada je sama utakmica Partizana i Panatinaikosa u pitanju, crno-beli su gubili gotovo čitav meč, ali su dobrom igrom Pantera (17 poena) i Egzuma (18 poena), te trojkom Nanelija preokrenuli i na kraju slavili.
Sada se crno-beli spremaju za ono najslađe - borbu za odlazak na Fajnal for!
Sledi - Real Madrid.
Dešavanja iz Arene mogli ste da ispratite uz Sputnjik.
22:14 14.04.2023
38' – Drama
Prava drama u Areni, Partizan vodi sa 78:77, vodi i čeka da vidi na koga će u plej-ofu. Potom pogađa i Panter sa poludistance - 80:77
22:10 14.04.2023
37' – Naneli!
Kakvo zakucavanje Nanelija i sada je 74:73
22:08 14.04.2023
35' – Može li Partizan do pobede?
Trojka Egzumaaaaaaaaaaaa - Partizan vodi 72:71
22:03 14.04.2023
34' – Evo energije
Partizan je pokazao energiju, Avramović je dobar u odbrani i odmah se to vidi na rezultatu. Crno-beli povećaju šansu za preokret - 67:71
21:59 14.04.2023
32' – 60:68
Kako vreme prolazi deluje da je Partizan sve dalji od trijumfa na ovom meču.
21:53 14.04.2023
30' – Kraj treće deonice
Posle završetka treće četvrtine rezultat je 58:66
21:45 14.04.2023
28' – Trojka Egzuma!
Evo trojke Egzuma koja je bila preko potrebna - 55:58
27' – Partizan se muči
Loša koncentracija košta crno-bele, pa zato Panatinaikos vodi sa 58:52
21:39 14.04.2023
26' – Kakvo zakucavanje Egzuma!
Fantastično je prošao Egzum i zakucao kako samo on to ume - 48:54
21:34 14.04.2023
25' – Avramović!
Partizan je uhvatio priključak, ali Vilijams pogađa na drugoj strani - 45:49
21:32 14.04.2023
23' – Panter!
Ponovo Panter sam sebi kreira situaciju i pogađa za dva poena - 42:46
21:28 14.04.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme utakmice u kojoj će Partizan probati da preokrene rezultat u svoju korist. Čekaju crno-beli i rezultate drugih utakmica kako bi saznali protiv koga će igrati u plej-ofu.
21:11 14.04.2023
Poluvreme
Partizan na poluvremenu gubi od Panatinaikosa sa 39:45. Kako je izgledalo mogu crno-beli da budu i zadovoljni jer su u jednom momentu gubili 18 razlike.
21:09 14.04.2023
19' – Panter u seriji
Pogodio je Panter trojku, ali odbrana crno-belih ne funkcioniše najbolje - 35:45
21:05 14.04.2023
18' – Avramović!
Ukradena lopta i koš Avramovića, onda i poeni Pantera i evo odmah se razlika ekspresno topi - 30:38
21:01 14.04.2023
16' – Velika razlika
Panatinaikos je sada pogodio trojku pa dvojku preko Bejkona i na semaforu je 20:38
20:54 14.04.2023
14' – Partizan u problemu
PAO igra veoma nadahnuto i posle trojke Grigonisa razlika je sve veća - 20:31. Potom još jedna kontra Kalaicakisa - 20:33
20:52 14.04.2023