Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija

Srbija ide na Svetsko prvenstvo – heroine pregazile Tursku u Beogradu

Srpske rukometašice savladale su selekciju Turske rezultatom 33:25 i na taj način se plasirale na Svetsko prvenstvo. Srpkinje su prethodno u okviru baraža za Svetsko prvenstvo pobedile Tursku i u gostima sa devet golova razlike.
Delovalo je da su srpske rukometašice silovito i na sličan način ušle u meč kao što je to pre pet dana bio slučaj u Turskoj. Međutim, ovoga puta rasterećene Turskinje su daleko bolje odgovorile.
Odlična je na startu bila Jovana Stoiljković, ali odbrana srpskih rukometašica u prvih nekoliko minuta nije dobro funkcionisala, što je Tursku na kratko dovelo i do prednosti od dva gola.
Srbija je uspela brzo da se vrati posle nekoliko izuzetnih akcija, a Sanja Radosavljević poveća prednost i na tri gola razlike. Ta sekvenca srpskih rukometašica bila je dobra, međutim ponovo je došlo do pada kada je na gol Turske stala Ismaoglu.
Iako je u završnici prvog poluvremena Kristina Graovac odbranila, a na drugoj strani Sanja Radosavljević pogodila i povećala ponovo prednost na dva gola, na četiri sekunde do kraja Sahin pogađa sa 11 metara i smanjuje vođstvo Srbije.
U drugom poluvremenu su srpske rukometašice počele da igraju sigurnije i to je donelo mnogo čvršću odbranu, ali i stabilniji napad. Prednost se konstantno povećavala, a Uro Bergar mogao je da se osloni i na mlađe i neiskusnije rukometašice.
Ka pobedi je najviše vodila sjajna Jovana Stoiljković kojoj je kao i Kristini Liščević, Tamari Radojević, Jeleni Lavko i Kristini Graovac ovo bila poslednja utakmica u nacionalnom dresu.
Stoiljković je postigla sedam golova, dok ju je pratila fantastična Sanja Radosavljević koja je iz šest šuteva upisala šest golova.
19:26 12.04.2023
30' – 33:25 Kraj! Srbija ide na Svetsko prvenstvo
19:22 12.04.2023
57' – 31:23
Karacem postiže sedmi gol, a Laništanin ne uspeva na drugoj strani.
19:21 12.04.2023
55' – 30:21
Osmu intervenciju upisuje Risović, a Laništanin postiže gol za Srbiju koja ponovo ima plus devet.
19:20 12.04.2023
54' – 29:21
Pala je koncentracija Srbiji, a Ismaoglu dobro brani.
19:15 12.04.2023
50' – 29:20
Za nijansu bolje se brani Turska, ali već je jasno da sada mogu samo da se potrude da smanje razliku, a da je Srbija jednom nogom već na Svetskom prvenstvu.
19:09 12.04.2023
46' – 28:20
Fantastičan skok šut Stoiljković, Radosavljević krade loptu i postiže šesti pogodak iz šestog šuta.
19:06 12.04.2023
43' – 26:19
Turkooglu ponovo precizna, ali posle brze akcije treći gol postiže Liščević. Sahin je dobila isključenje jer je loptom pogodila u lice Jovanu Risović.
Odlična je i Milojević koji upisuje svoj drugi gol.
19:05 12.04.2023
42' – 24:18
Turkouglo postiže prvi gol, ali uzvraća Tabak izuzetnim skok šutem.
19:02 12.04.2023
39' – 23:17
Nogom je igrala Turkinja, a srpske rukometašice dobile su šansu i sjajna Radosavljević to koristi da postigne peti gol. Radojević iz kontre maestralno povećava vođstvo.
19:01 12.04.2023
38' – 21:17
Ajdemi je pokušala sa krila da pogodi, ali Risović beleži treću intervenciju. Stoiljković je probala iz velike daljine, ali je bila neuspešna.
Turkinje su dobile sedam metara i smanjile vođstvo domaće ekipe.
18:58 12.04.2023
36' – 21:16
Turska smanjuje prednost Srbije, a potom naše rukometašice i greše i poklanjaju protivnicama novi napad. Milojević pogađa važan gol.
18:55 12.04.2023
33' – 19:15
Lavko pogađa za prednost od tri gol razlike, a onda Liščević za četiri!
18:53 12.04.2023
31' – 17:15
Na početku drugog poluvremena odmah pogađa Stoiljković, a Jovana Risović brani šut Kalishan.
18:37 12.04.2023
30' – 16:15
Ismaoglu ponovo brani, a na drugoj strani je posustala odbrana srpskih rukometašica.
Turska se približila, a mlada Tabak je pogrešila. Graovac je odbranila, sprečila izjednačenje, a onda brzo pogađa Radosavljević.
Ostalo je četiri sekunde ,a onda sa 11 metara uspeva da pogodi Sahin.
18:33 12.04.2023
27' – 15:13
Radosavljević upisuje novi gol, a Graovac brani. Međutim, dobile su turske rukometašice deveterac,a onda Karacen koristi i pogađa.
18:32 12.04.2023
25' – 14:12
Pod faulom pogađa Lovrić, a maestralna Graovac je ponovo odbranila. Kristina je dobila i udarac u lice, a Kara je dobila isključenje. Turkinja po prvi put uspeva da odbrani. Gotepe se dobro snalazi i smanjuje prednost Srbije.
18:29 12.04.2023
24' – 13:11
Greše Srpkinje u napadu, a Tabak je bila previše gruba i dobila isključenje od dva minuta. Karacem koristi to što je Turska imala rukometašicu više i postiže gol.
18:27 12.04.2023
22' – 12:9
Izgubile su Turkinje loptu, a onda Sanji Radosavljević dodaje se lopta iza leđa i Srbija ima nešto ubedljiviju prednost.
18:24 12.04.2023
20' – 11:9
Radojević ponovo postiže gol iz teške pozicije.
18:22 12.04.2023
18' – 10:9
Sjajna Liščević donosi novo izjednačenje posle prelepe akcije, a potom na drugoj strani Turkinje gube loptu. Četvrti gol za novu prednost Srbije pogađa Stoiljković.