Karim Benzema - Sputnik Srbija

Čelsi se igrao „Pepove Barselone“ pa izgubio od Reala – Milanu italijanski derbi

Real Madrid odradio je uspešno prvu utakmicu četvrtfinala Lige šampiona pobedom nad Čelsijem od 2:0 (1:0), dok je Milan nadigrao Napoli sa 1:0 (1:0). Utakmice ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
Golove za Real postigli su Karim Benzema u 22. i Marko Asensio u 74. minutu utakmice, dok je strelac za Milan u italijanskom derbiju bio Benaser u 40. minutu.
U prvom poluvremenu Real je imao čak 10 šuteva, od toga sedam u okvir gola, tako da je golman Kepa Arizabalaga imao pune ruke posla.
Nije uspeo da odbrani Plavce u 22. minutu kada je pogodio, a ko drugi nego Karim Benzema.
Pokušali su igrači Čelsija da se dodaju maltene u svom šesnaestercu, pokušavali su da imitiraju igru Barselone koju je vodio PepGvardiola, i nisu jedini koji su zbog toga kažnjeni. Usledila je ukradena lopta i realizacija. Benzema je bio na pravom mestu i samo je ćušnuo loptu u mrežu posle udarca Vinisijusa.
Da Arizabalaga nije tako dobro branio mogao je Real i sa većom razlikom na odmor, a doduše mogao je i Čelsi do gola odmah na startu meča kada je imao dve opasne kontre.
U nastavku je Ben Čilvel dobio direktan crveni karton i time je nagovestio da će Real do novog gola, a postigao je Asensiou 74. minutu utakmice.
U isto vreme Napoli je u Milanu krenuo mnogo bolje, stvarao šanse, ali je na kraju Milan mnogo zadovoljniji.
Kvarachelija se našao u dobroj šansi u 5. minutu, potom je i Zjelinski probao, ali je potom Milan stigao do prednosti.
Benaser je pogodio na asistenciju Dijaza! Dijaz je bio dobar u kontranapadu, na kraju je lopta stigla do Benasera i on je kaznio goste zbog pogrešaja u 40. minutu.
Do kraja utakmice je i Napoli ostao sa igračem manje jer je Anguisa dobio žuti karton prvo u 70. pa potom i u 74. minutu.
Pred revanše Real Madrid i Milan imaju mnogo više razloga za raspoloženje.
Utakmice ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:58 12.04.2023
KRAJ
Pobeda Real Madrida nad Čelsijem od 2:0, odnosno Milana nad Napolijem - 1:0.
22:43 12.04.2023
MADRID 84' – Real čuva prednost
Realu je prvo i najvažnije da sačuva prednost, a možda čak i da je uveća jer ima igrača prednosti u polju. Real vodi sa 2:0, Milan protiv Napolija 1:0.
22:38 12.04.2023
MILANO 75' – Crveni karton
Evo sada i crvenog kartona u Milanu, Napoli je ostao sa igračem manje, isključen je Anguisa.
22:33 12.04.2023
MADRID 74' – Real vodi sa 2:0!
Čekao je Kraljevski klub pravu šansu sa igračem više i sada je 2:0. Posle kornera usledila je brza akcija, a na kraju je lopta stigla do Asensija koji je pogodio za veliku prednost.
22:30 12.04.2023
MILANO 70' – Sporiji ritam
Nešto sporiji ritam na San Siru, nema toliko dešanja kao u prethodnom delu utakmice.
22:19 12.04.2023
MADRID 59' – Crveni karton
Ben Čilvel je dobio crveni karton, i to direktan, jer je kao poslednji igrač oborio Rodriga. Sada je ovo velika šansa za Madriđane.
22:17 12.04.2023
MILANO 56' – Prečka
Zamalo da Napoli stigne do poravnanja, Elmas je probao glavom ali je lopta pogodila prečku.
22:10 12.04.2023
MADRID 46' – Probao je Feliks, zatim i Modrić
Čelsi je otvorio drugo poluvreme sa udarcem, ali je odbranio Kurtoa. Potom je i Modrić oprobao udarac, ali je lopta otišla preko prečke. Ostaje 1:0 za Real.
21:53 12.04.2023
POLUVREME
Posle 45 minuta Real i Milan vode sa 1:0.
21:45 12.04.2023
MILANO 40' – Vodi i Milan - 1:0!
U 40. minutu Milanezi dolaze u prednost, a strelac je Benaser na asistenciju Dijaza! Dijaz je bio dobar u kontranapadu, na kraju je lopta stigla do Benasera i kaznio goste.
21:42 12.04.2023
MADRID 40' – Real napada
Real napada konstantno, ulazi u šanse, ali Kepa čuva Čelsi za sada. Ostalo je 1:0.
21:37 12.04.2023
MADRID 35' – Velika šansa za Real
Madriđani su preuzeli inicijativu, Rodrigo je bio u prilici, a Arizabalaga je upisao novu odbranu. Da nije njega, Čelsi je mogao da bude u većem problemu.
21:34 12.04.2023
MILANO 31' – Probao je Leao
Milan je probao da odgovori na nalete gostiju, sa prodorom je pokušao Leao, ali nije uspeo do gola.
21:24 12.04.2023
MADRID 22' – Real vodi sa 1:0!
Ponovo Karim Benzema! Real Madrid vodi. Kepa je odbranio udarac Vinisijusa, ali je Francuz bio na pravom mestu. Potom i sjajna odbrana Kurtoe, umalo da Čelsi odmah uzvrati.
21:16 12.04.2023
MADRID 13' – Benzema u šansi
Mogao je Real da povede, ali je Kepa odbranio udarac Benzeme iz blizine.
21:14 12.04.2023
MILANO 12' – Napoli opasniji
Na startu utakmice Napolitanci igraju vrlo agresivno, sada je Zjelinski oprobao udarac, ali je Menjan odbranio.
21:09 12.04.2023
MILANO 5' – Šansa za Napoli!
Kvarachelija se našao u dobroj šansi, šutirao je iz prve, ali je Kalabrija odbranio gol Milana koji je prošao odlično u ovoj nezgodnoj prilici. Domaćini večeras loše startovali, gosti odlični.
21:07 12.04.2023
MADRID 4' – Čelsi opet opasan!
U četiri minuta dve jako opasne kontre Čelsija, Madrid na startu vrlo neoprezan. Kante je povukao ovu drugu kontru.
21:05 12.04.2023
MADRID 2' – Feliks propustio veliku šansu
Ljut je Anćeloti jer je odbrana Madrida dopustila Žoau Feliksu da izađe u veliku šansu, ali nije bio dovoljno brz pa se Real odbranio. Jako opasna situacija za Madriđane.
21:03 12.04.2023