Mančester siti - Bajern - Sputnik Srbija

Bajern razbijen u paramparčad, Inter ugasio svetlo u Lisabonu

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Bajern iz Minhena sa 3:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona. Pep Gvardiola se tako revanširao Tomasu Tuhelu za prethodna dva poraza i verovatno obezbedio prolaz u polufinale bez obzira na revanš koji se igra za osam dana u Minhenu.
Katalonac nije potcenio Bavarce, ušao je u meč oprezno, na krilima motivacije Erlinga Halanda koji je nekoliko puta zapretio Janu Zomeru. Bila je to najava vođstva domaćina i to zasluženog, do koga su stigli u 27. preko Rodrija.
Sjajno je Španac izgradio sebi poziciju i maestralnim udarcem levicom sa oko 16 metara matirao nemoćnog golmana Bajerna. Bio je to prvenac za Rodrija u Ligi šampiona ove sezone i nije mogao da dođe u boljem trenutku.
© AP Photo / Dave ThompsonRodri, Mančester Siti - Bajern
Rodri, Mančester Siti - Bajern - Sputnik Srbija, 1920, 11.04.2023
Do odlaska na odmor Siti je zapretio i preko Gundogana u 34, ali se Zomer iskupio lepom odbranom. Bajern, bez klasičnog centarfora u timu zbog povrede Čupo-Motinga, sa Gnabrijem i Saneom u špicu koji to nisu, uspeo je tek na momente da zapreti skoncentrisanoj odbrani Građana.
Udarce su u prvom poluvremenu oprobali Dejvis i Musijala, prvi je završio pored gola, a drugi je izblokiran. Na kraju je probao i Sane u nadoknadi, tik pored stative.
Drugo poluvreme obeležila je ofanziva Bavaraca i samo su čudo i golman Ederson zaslužni što se mreža domaćina nije zatresla. Tri puta je sjajno šutirao Sane i svaki mu je golman Sitija skinuo udarac. Čak je i De Liht posle kornera imao šansu glavom, Siti je preživeo. Jedva.
MANČESTER SITI - BAJERN 3:0 (1:0)
/Rodri 27, Bernardo Silva 71, Haland 77/
Utakmica se u tim trenucima toliko otvorila da su Nejtan Ake i Ruben Dijaš odmah odgovorili na drugoj strani, ali se istakao i golman Bajerna Zomer. Iskusni Švajcarac je definitvno jedini koji zaslužuje pohvale za večerašnju partiju, iako je još dva puta vadio loptu iz mreže do kraja meča.
Početak kraja Bajerna na ovom meču stigao je u 71. minutu kada je Griliš opljčkao užasno lošeg Upamekana, dodao loptu petom Halandu, a ovaj nesebično nabacio na glavu Bernarda Silve koji je bacio čitav stadion u ekstazu.
A kakav bi ovo meč bio da se i Erling Haland nije upisao u strelce. Sjajno mu je Stons nabacio loptu glavom, a Norvežanin u 77. minutu postigao 11. gol u Ligi šampiona ove sezone. I ponizio veliki Bajern.
© AP Photo / Jon SuperMančester siti - Bajern, Liga šampiona
Mančester siti - Bajern, Liga šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 11.04.2023
Do kraja meča je Mančester siti imao još dve ili tri prilike da napuni do vrha mrežu Bavaraca, ali je sjajni Zomer sprečio katastrofu. Tuhel je probao u finišu sa Kanselom i Maneom, ali se faktički nisu videli.
Bajern je zato doživeo najteži poraz u poslednjih šest godina u Ligi šampiona, a njegovi šefovi šamar jer su trenera sa svih osam pobeda u elitnom takmičenju ove sezone, Julijana Nagelsmana, pre nekoliko nedelja zamenili Tuhelom, koji je po svoj prilici pao već na prvoj prepreci. Ako ne pronađe neko čudo za osam dana.

Italijan nadmudrio Nemca u partiji šaha

© AP Photo / Armando FrancaInter - Benfika, Lukaku
Inter - Benfika, Lukaku - Sputnik Srbija, 1920, 11.04.2023
U drugom meču večeri u Lisabonu nije bilo toliko uzbuđenja, a prava šahovska partija dva trenera na čuvenom Stadionu svetlosti (Luž) na kraju je pripala timu Simonea Inzagija. Inter je slavio kao gost protiv Benfike sa 2:0.
Po priliku su imale dve ekipe u prvom delu utakmice. Rafa Silva je u 17. minutu pucao u levu stranu gola, ali je Andre Onana uspeo da mu odbrani taj šut. Aćerbi je na drugoj strani u 27. minutu oprobao udarac sa distance koji je završio preko gola.
Na prvi gol smo čekali do 51. minuta, a to je bilo delo Nikola Barele. Bastoni mu je sjajno centrirao sa leve strane, a omaleni veznjak je glavom prevario Vlahodimosa za oduševljenje gostujuće publike.
Na isteku sata igre ponovo je zapretio Rafa Silva, ali je njegov pokušaj izblokirala odbrana Intera. Nije bilo uzbuđenja sve do 80. minuta kada je Žoze Mario, neobjašnjivo, odigrao rukom u svom šesnaestercu, a glavni sudija Oliver iz Engleske dosudio penal, koji je realizovao Romelu Lukaku.
Dva gola prednosti za italijanskog velikana čini se biće pretežak zalogaj u revanšu za tim koji predvodi Nemac Rodžer Šmit.
BENFIKA - INTER 0:2 (0:0)
/Barela 51, Lukaku 82. penal/
Direktan prenos mogli ste pratite na Sputnjik sportu.
22:55 11.04.2023
Kraj utakmica u Lisabonu i Mančesteru!
Inter i Mančester siti imaju sjajne prednosti posle prvih utakmica i faktički su jednom nogom već u polufinalu.
22:40 11.04.2023
LISABON 82' – Lukaku sa penala povisio na 2:0!
Siguran je egzekutor Belgijanac, pa Inter ima lepu prednost pred revanš u Milanu za osam dana iako gol u gositima ne vredi dvostruko.
22:35 11.04.2023
MANČESTER 77' – Haland za 3:0!
Ne može ni ovaj meč da prođe bez njegovog doprinosa. Sjajno mu je Stons nabacio loptu glavom, a Norvežanin postigao 11. gol u Ligi šampiona ove sezone.
22:34 11.04.2023
MANČESTER 76' – Alvarez!
Uspeo je da provuče loptu i šutira lukavo u ćošak, ali brani Zomer. Raspala se odbrana Bavaraca, visi im treći gol u vazduhu.
22:28 11.04.2023
MANČESTER 71' – Bernardo duplirao prednost Sitija!
Pogrešio je Upamekano, Griliš petom dodao do Halanda, a najbolji strelac Sitija nesebično pronašao Bernarda Silvu koji je glavom matirao Zomera. Fantastičan timski gol.
22:27 11.04.2023
LISABON 70' – Benfika traži gol
Pokušavaju Portugalci da stvore priliku i zaprete Onani, ali sem pokušaja Rafe Silve iz 57. minuta nisu mnogo uradili na terenu. Inter čuva gol prednosti, kalsično, italijanski.
22:16 11.04.2023
MANČESTER 57' – Ruben Dijaš!
Sjajno je primio loptu, gađao u padu pod prečku, ali je Jan Zomer sjajno intervenisao. Prethodno je švjacarski golman skinuo i pokušaj Akea pa je Bajern imao sreće sada.
22:12 11.04.2023
MANČESTER 54' – Opet Sane!
Šutira Nemac opasno iz svih pozicija, ali Ederson sve brani. Pritisak Bajerna u nastavku utakmice, Sitiju visi gol u vazduhu.
22:09 11.04.2023
LISABON 51' – Vodi Inter, Barela utišao Luž!
Odličan centaršut s leve strane Bastonija, pravo na glavu Barele koji donosi prednost gostima. Lepa akcija i prednost za itlaijanskog velikana.
22:07 11.04.2023
MANČESTER 49' – Sane!
Najbolja šansa za Bajern na meču, sjajno je Nemac ušao u šesnaesterac domaćina i šutirao, ali je Ederson majstorski intervenisao. Potom je Ake izbio loptu.
22:04 11.04.2023
MANČESTER, LISABON 46' – Počela su druga poluvremena!
Nema izmena u sastavima ni u Lisabonu ni u Mančesteru.
21:49 11.04.2023
MANČESTER, LISABON 45' – Kraj prvih poluvremena!
Građani imaju prednost zahvaljujući prelepom pogotku veziste Rodrija, dok Inter uspeva da odoleva u Lisabonu protiv motivisane Benfike.
21:42 11.04.2023
MANČESTER 43' – De Liht!
Ostao je da leži na zemlji mladi Holanđanin posle duela sa Bernardom Silvom. videćemo da li može da nastavi meč...
21:35 11.04.2023
MANČESTER 34' – Gundogan!
Malo je falilo da bude 2:0 za Građane, posle odbitka lopta je došla do reprezentativca Nemačke koji je šutirao iz dobre pozicije, ali je Zomer refleksno odbranio. Korner za Siti.
21:34 11.04.2023
LISABON 33' – Aćerbi!
Oprobao je udarac sa distance iskusni štoper Intera u 25. minutu, ali je lopta otišla preko gola. Inter daje znake života.
21:28 11.04.2023
MANČESTER 27' – Bomba Rodrija, vode Građani!
Fantastičan pogodak veziste Sitija. Sjajno je Španac izgradio sebi poziciju i maestralnim udarcem levicom matirao nemoćnog Zomera. Prvenac Rodrija u Ligi šampiona ove sezone.
21:27 11.04.2023
MANČESTER 26' – Musijala!
Sjajno se Bajernov Bambi pozicionirao na nekih 15 metara, šutirao, ali ga je Ruben Dijas sjajno izblokirao. Sreća za Siti...
21:23 11.04.2023
MANČESTER 22' – Opet Haland!
Lepa razmena pasova i onda udarac levicom Norvežanina sa oko 16 metara, pravo u ruke Zomera. Pogodio je sada okvir gola.
21:19 11.04.2023
LISABON 16' – Rafa Silva!
Velika šansa za napadača Benfike u 16. minutu, sjajno je uhvatio loptu na volej, ali je golman Onana maestralno sačuvao mrežu. Benfika bolja na startu ovog meča.
21:12 11.04.2023
MANČESTER 11' – Dejvis!
Lopta je posle gomile pasova stigla do levog beka Bajerna koji je oprobao udarac iskosa sa leve strane, ali pored gola.