Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Pao je Real, pala je „stotka“, pao je i rekord – Partizan korak bliži plej-ofu Evrolige!

Košarkaši Partizana su rezultatom 104:90 ostvarili veliku pobedu u 32. kolu Evrolige nad Real Madridom u prepunoj beogradskoj Areni pred rekordnim brojem gledalaca za evropsko takmičenje u sezoni (20.068) čime su stigli na korak od plasmana u plej-of.
Partizan je ostvario 18. pobedu u sezoni i za obezbeđivanje mesta među osam najboljih timova Evrope neophodna mu je još jedna pobeda, a do kraja lige igraće protiv Monaka u gostima i Panatinaikosa na svom parketu.
Crno-beli su veoma disciplinovanom i usmerenom igrom uspeli da se odupru jednom od najboljih timova Evrope i da ga ostave praktično bez šanse za pobedu.
Čak šestorica igrača Partizana imala su dvocifreni poenterski učinak, najbolji među njima bili su Matijas Lesor i Kevin Panter sa po 16 poena, jedan manje je ubacio Dante Egzum, na 14 je ostao Džejms Naneli, Alen Smailagić je za svega devet minuta ubacio 11 poena, a Janis Papapetru je upisao deset.
Vredi istaći da su poene upisali svi košarkaši koji su se našli na terenu, Ledej šest, Avramović i Anđušić po pet, Trifunović četiri, Madar dva, a Vukčević nije nastupio.
Trener Obradović je utakmicu počeo defanzivnom petorkom, na terenu su se odmah našli odbrambeni „specijalci“ Avramović, Trifunović i Papapetru, što je bio jasan znak šta trofejni stručnjak želi da postigne na startu duela.
Koristili su igrači Reala greške crno-belih jer napad nije funkcionisao najbolje, Smailagić se žestoko borio sa Tavaresom, a razigrao se i Musa donevši prednost Realu od pet poena (18:13).
Ipak, Partizan je imao svoju ideju, jurio je zaostatak, došao je do egala, ali je protivnik ponovo koristio šanse i sa dva poena (23:21) otišao na prvi mali odmor, a problem za domaće bila su tri faula Madara.
U nastavku je konce igre preuzeo Egzum, odbrana je postajala sve bolja, a posle svega dva minuta i zakucavanja Nanelija došlo se do preokreta i vođstva od 26:25, što nije uspeo da spreči čak ni trener gostiju Mateo.
Zaista, spektakularnu igru su prikazali igrači Partizana, odbranom su terali protivnika na teške šuteve, Panter i Naneli su pogađali na drugoj strani, stigli su i do dvocifrene prednosti, a na poluvreme su otišli sa viškom od 11 poena – 49:38.
Treća deonica je počela na fantastičan način za Partizan, Tavares je dobio treću ličnu grešku, poveli su crno-beli sa čak 14 poena prednosti, ali je usledio pad zbog loših faulova, sva četiri „mala“ su rezultirala slobodnim bacanjima i povratkom protivnika na svega pet poena razlike.
Kretnju nizbrdo sprečio je Egzum sa pet uzastopnih poena, posle nerazumnog najpre faula, a potom i tehničke greške, sudije su gotovo isključile Papapetrua iz igre, Real je vraćen na pet poena razlike, potom je Anđušić ubacio dva slobodna bacanja čime je odbijen nalet protivnika za 74:67, a pred poslednju deonicu crno-beli su vodili sa 78:72 posle još jednog poklonjenog faula Realu.
Nije to poremetilo crno-bele, najpre je Anđušić pogodio slobodna bacanja, posle trojke Ledeja Arena je „eksplodirala“, a zatim je Lesor iznudio četvrti faul Tavaresa koji je dodatno podgrejao atmosferu, ali je istovetno prošao i Lesor zbog čega je u igru morao da se vrati Smailagić koji je odmah pogodio trojku za 89:76, ali je zatim napravio četvrti faul.
Niz prekršaja je nastavljen, Tavaresa je „izludeo“ Ledej, iznudio je prekršaj, a potom i tehničku grešku posle čega je usledila sjajna serija crno-belih za čak 18 poena prednosti na nešto manje od pet minuta do kraja duela – 94:76.
Trojkom je Panter doneo 20 poena razlike crno-belima na tri i po minuta do kraja, uskoro je „pukla i stotka“, a do kraja duela domaći su rutinski obavili posao i ostvarili 18. pobedu u sezoni.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:33 31.03.2023
40' – Kraj! Velika pobeda Partizana!
Briljantna partija crno-belih i pobeda rezultatom 104:90.
22:27 31.03.2023
38' – Stotka!
Partizan vodi 100:80!
22:23 31.03.2023
36' – Panter!
Trojka za 98:78, 20 razlike za Partizan!
22:21 31.03.2023
Opet pao rekord Evrolige!
U Areni je 20.068 gledalaca!
22:19 31.03.2023
36' – Naneli!
Zakucavanje za 94:76!
22:18 31.03.2023
35' – Smailagić!
Preko Fernandesa za 92:76!
22:17 31.03.2023
35' – Tavares dobija i šestu ličnu!
Faul i tehnička!
22:16 31.03.2023
34' – Smailagić!
Trojka za 89:76!
22:15 31.03.2023
34' – Ne valja...
Četvrti faul i Lesora.
22:12 31.03.2023
33' – Sjajno!
Četvrti faul Tavaresa, Partizan vodi 86:74!
22:09 31.03.2023
32' – Ledej!
Trojka za 84:72!
31' – Anđušić odličan
Iznudio je faul i pogodio slobodna bacanja.
Partizan vodi 81:72.
22:04 31.03.2023
30' – Partizan i dalje vodi
Ali samo šest poena, 78:72.
22:03 31.03.2023
30' – Neverovatno!
Musa je padao pre nego što ga je Lesor dodirnuo i dobio je tri slobodna bacanja.
Sudije, zaista, nemaju kompas...
Partizan vodi 78:72.
22:02 31.03.2023
30' – Lesor!
Preko svih za 78:69!
22:01 31.03.2023
30' – Od dva faula dosuđen jedan
Pretukli su Pantera i Fernandes i Poarje.
Partizan vodi 76:69.
21:59 31.03.2023
29' – Sudije isključile navijača!
Cirkus prave sudije u beogradskoj Areni, čak i Hezonja pokušava da ih urazumi, ali ništa od toga.
21:58 31.03.2023
29' – Zamalo!
Izašla je lopta iz koša posle šuta Anđušića, ali je dobio tri slobodna bacanja.
Partizan vodi 74:67.
21:56 31.03.2023
29' – Sudije opet u elementu
I faul i tehnička za Papapetrua što je njegova četvrta lična greška!
Real smanjuje na 72:67.
21:55 31.03.2023
28' – Užasno...
Papapetru i Lesor prodaju čistu loptu protivniku, a Hezonja vraća trojkom na 70:64.