Luka Vildosa - Sputnik Srbija

Zvezdina Pirova pobeda u Francuskoj

Košarkaši Crvene zvezde nadigrali su Asvel na gostovanju u okviru Evrolige sa 76:60, ali to može da se okarakteriše kao Pirova pobeda. Utakmicu ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Sa pobedom Baskonije nad Fenerbahčeom (Vanja Marinković ubacio 35 poena), te Partizana nad Real Madridom, sada je jasno da Crvena zvezda više nema ni matematičke šanse za ulazak u plej-of.
Crveno-beli su slavili sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini kao i serijom od 11-1 u prvih pet minuta poslednje deonice.
Ne može se reći da je u Lionu viđena neka dobra košarka, ali su crveno-beli odigrali pošteno i odradili posao do kraja i na tome im treba čestitati.
Crvena zvezda je ostvarila novu pobedu, nažalost ovoga puta neće imati previše razloga za zadovoljstvo. Do kraja sezone odigraće za svoju dušu. Rezultatski više nema uzbuđenja.
Utisak je da su crveno-beli mogli više.
Najzaslužniji za pobedu Crvene zvezde bili su Ognjen Dobrić sa 18, Fakundo Kampaco sa 11, odnosno Ben Bentil sa 10 datih poena. Kod Asvela bolji od ostalih bili su Nando de Kolo sa 14 i Di Bost sa 11.
Poslednja četvrtina koju je Crvena zvezda dobila sa 20:7 može da služi crveno-belima kao pokazatelj kako treba da igra u nastavku sezone.
Da su crveno-beli odigrali malo bolje, posebno u utakmicama protiv Albe i Bajerna, možda bi se sada pričala neka druga priča, a ovako...
Zvezda više nema šanse za plej-of.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Zvezda eliminisana
Sa pobedom Baskonije nad Fenerbahčeom jasno je da je Crvena zvezda ostala bez šansi za plasman u plej-of.
22:43 31.03.2023
35' – Asvel stao
Rezultat u poslednjoj četvrtini je 11:1 za Zvezdu - 54:67
22:38 31.03.2023
34' – 53:65
Petrušev je promašio trojku, a onda je Lazareviću dosuđen nameran faul. Zvezda u četvrtoj deonici vodi sa 9:0
22:32 31.03.2023
31' – Kampaco
Kampaco je doneo poene Zvezdi sa linije za slobodna bacanja - 53:60! Potom još dva poena i Zvezda pravi razliku 6-0. Petrušev je ponovo doneo poene crveno-belima - 53:62
22:29 31.03.2023
Kraj treće deonice
Posle 30 minuta igre Crvena zvezda vodi sa 56:53
22:25 31.03.2023
28' – Trojka Di Bosta
Di Bost pravi probleme crveno-belima, neizvesno je u Lionu - 51:54
22:21 31.03.2023
27' – Razigrao se Kuzmić
Kuzmić donosi veoma važne poene Crvenoj zvezdi koja sada vodi sa 52:48.
22:17 31.03.2023
Problem sa semaforom
Problem sa semaforom, zato je bio prekid.
22:13 31.03.2023
23' – Trojka Markovića!
Ne dešava se često, ali Marković kada pogodi trojku to je jako dobro za Crvenu zvezdu - 44:44. Potom i zakucavanje Bentila!
22:10 31.03.2023
22' – 44:41
Za sada na utakmici najefikasniji De Kolo sa 14 i Vildosa sa 10 poena.
22:08 31.03.2023
Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme, a Crvena zvezda je prva došla do poena - 42:41
21:52 31.03.2023
Poluvreme
Posle 20 minuta igre Asvel vodi sa 42:37, a Ivanović je ljut na svoje izabranike zbog nekih nerezonskih grešaka koje su napravili. Crveno-beli nisu zadovoljni odbranom u prvom delu meča.
21:47 31.03.2023
19' – Zvezda u kontraritmu
Čak i kada Zvezda ima šansu da se vrati ne koristi je. Kampaco je u kontranapadu šutirao za tri poena i promašio, a Fal na drugoj strani ubacio otpadak i Asvel vodi sa 42:32
21:42 31.03.2023
16' – Fal poentira iz reketa
Fal je pogodio, Zvezda se muči da ga zaustavi - 33:30. Potom i tri poena De Koloa - 36:30
21:34 31.03.2023
14' – Fantastično zakucavanje Petruševa
Stavio je Ponsa na poster, sjajan potez - 27:27.
21:32 31.03.2023
13' – 25:23
Konstantno je na programu rezultatska klackalica, smenjuju se ekipe u preokretu, a sada je 25:23 za Asvel
21:26 31.03.2023
11' – Trojka Vildose!
Evo važnog koša za Crvenu zvezdu, važan i za Vildosu, koji je ubacio trojku. A, onda i trojka Holanda - 19:23
21:23 31.03.2023