Ruski derbi pripao Medvedevu – sledi Siner za titulu u Americi!

© AP Photo / Ng Han GuanDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 31.03.2023
Ruski teniseri Danil Medvedev i Karen Hačanov sastali su se u polufinalu mastersa u Majamiju, a ruski derbi pripao je Medvedevu koji će se za titulu boriti sa Italijanom Janikom Sinerom.
Kada igraju Medvedev i Hačanov uvek se može očekivati neizvestan susret, igralo se gem za gem, tako da nije iznenađenje što je pobednika prvog seta odlučivao taj-brejk.
I Medvedev i Hačanov su vrlo visoki, snažno serviraju, pa im je teško oduzeti servis, posebno na betonu.
Doduše, Medvedev je bio bliži osvajanju prvog seta kada je napravio brejk, Hačanov je vratio, Danil nije iskoristio prvu set-loptu, a onda je u taj-brejku bio bolji sa 7:6 i poveo je sa 1:0 u setovima.
Hačanov je uspeo da se vrati u nastavku, dobio je drugi set sa 6:3 i zakazao konačan obračun u trećem setu.
Dobar ritam je nastavio brejk loptom u prvom gemu, ali je sve stalo u četvrtom kada je Medvedev iskoristio prvu priliku da oduzme servis rivalu i poveo je sa 3:1.
Energija je time potpuno prešla na stranu Medvedeva, lako je stigao do 5:2, a u devetom gemu je i završio meč, iskoristivši prvu šansu za to.
U finalu Medvedeva čeka Italijan Janik Siner, koji je izbacio Karlosa Alkarasa.