Fudbaleri Srbije - Sputnik Srbija

Vlahović je Piksijev džoker – Srbiji tri boda u Podgorici

Fudbaleri reprezentacije Srbije slavili su sa 2:0 (0:0) na gostovanju Crnoj Gori u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Prvi gol postigao je Dušan Vlahović u 78. minutu, a drugi pogodak je isti igrač upisao u 96. minutu. Utakmicu ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Orlovi su u sporoj i teškoj utakmici uspeli da dođu do jednog gola i ogromna tri boda. Posle pobede nad Litvanijom, ekipa Dragana Stojkovića Piksija zabeležila je još jedan trijumf na startu kvalifikacija.
A, Vlahović je došao do još dva gola.
Posle 45 minuta igre nisu viđeni golovi u Podgorici, Savićević je mogao da donese prednost Crnoj Gori posle kiksa Vanje Milinković-Savića, a Mitrović je u 29. minutu promašio najveću priliku za Orlove.
Nije to bilo baš sadržajno prvo poluvreme, dosta je bilo prekida, faulova... Crna Gora je bolje krenula utakmicu, potom je Srbija pojačala ritam, ali generalno nije viđeno mnogo šansi i prilika.
Zato je Piksi na startu drugog poluvremena na neki način priznao da je pogrešio što je stavio Ilića i Đuričića u prvu postavu, pa je umesto njih uveo Vlahovića i Živkovića.
U 57. minutu Jovetić je imao veliku priliku da dođe do gola, šutirao je sa 16 metara, a Vanja Milinković Savić je sjajno odbranio. Sjajna reakcija je to bila.
Ipak, Srbija je uspela do gola u 78. minutu kada je Mladenović proigrao Vlahovića, a ovaj doneo prednost Orlovima.
Ispostavilo se i – pobedu.
Na kraju je posle dobre akcije Živkovića i Lukića Vlahović potvrdio pobedu. Pokazao je napadač Juventusa da poseduje njuh za gol.
Kao što je Piksi promašio sa ubacivanjem Ilića i Đuričića u prvu postavu, tako je pogodio sa uvođenjem Vlahovića i Živkovića.
Preokrenuli su tok meča i tako sada Srbija ima šest osvojenih bodova iz dva meča.
Dodajmo i da je u utakmici iz naše grupe Mađarska nadigrala Bugarsku sa 3:0 (3:0). Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, a strelci su bili Večej u 7, Soboslaj u 26. i Adam u 39. minutu.
Utakmicu iz Podgorice ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
23:06 27.03.2023
Vučić čestitao pobedu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je pobedu Orlovima.
„Čestitam momci, hvala u ime svih građana Srbije. Čestitam i svim Srbima u regionu koji su bili uz našu reprezentaciju“, napisao je Vučić na društvenim mrežama.
Nadoknada vremena
Igraće se još pet minuta. Srbija pred pobedom.
22:29 27.03.2023
86' – Srbija čuva rezultat
Sada je Orlovima važno da sačuvaju prednost do kraja utakmice. Iz igre su izašli i Mitrović i Tadić. Defanziva je glavni cilj Orlova.
22:24 27.03.2023
78' – Gol je priznat!
Srbija definitivno vodi sa 1:0!
22:23 27.03.2023
Gleda se VAR
VAR provrava da li je gol Srbije regularan.
22:21 27.03.2023
GOOOOOOOOOOOOL - VLAHOVIĆ!
Srbija vodi sa 1:0! Mladenović je proigrao Vlahovića, a ovaj je levom nogom došao do gola. Da li će se gledati VAR?
22:20 27.03.2023
77' – Nešto zanimljivije drugo poluvreme
Igra se nešto bolje u nastavku, Srbija je nešto opasnija, ali i dalje bez pravih šansi.
22:13 27.03.2023
70' – Vlahović agilan
Otkako je ušao u igru, fudbaler Juventusa je stalno u akciji, ali nije uspeo još da opasnije zapreti.
22:12 27.03.2023
69' – Korner
Prvi korner Srbije na utakmici, ali nije bilo opasnosti po domaćina.
22:09 27.03.2023
65' – I dalje bez golova
Posle više od sat vremena igre nema golova, Jovetić je bio najbliži pogotku, a u dobroj prilici bio je i Mitrović u prvom poluvremenu - 0:0
22:06 27.03.2023
Detalji sa utakmice
Crna Gora - Srbija - Sputnik Srbija
22:00 27.03.2023
57' – Jovetić u velikoj šansi
Jovetić je imao veliku priliku da dođe do gola, šutirao je sa 16 metara, a Milinković Savić je sjajno odbranio. Sjajna reakcija!
21:55 27.03.2023
51' – Živković u prodoru
Prošao je Živković, centrirao, ali je lopta prošla kroz šesnaesterac. Potom je probao Krstović. Malo življi pristup obe ekipe.
21:51 27.03.2023
Izmene
U igru su ušli Dušan Vlahović i Andrija Živković, a izašli su Đuričić i Ilić. Eksperiment očigledno nije uspeo.
21:50 27.03.2023
Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme, lopta je kod igrača Crne Gore.
21:49 27.03.2023
Reprezentativci Srbije nakon postignutog drugog gola protiv Litvanije - Sputnik Srbija, 1920, 27.03.2023
Podkast
Srbiju muče stare boljke, a Evropu – 20.000 Srba | Sputnjik sport
21:33 27.03.2023
45' – Poluvreme
Posle 45 minuta igre bez golova u Podgorici, Savićević je mogao da donese prednost Crnoj Gori posle kiksa Vanje Milinković Savića, a Mitrović je u 29. minutu promašio najveću priliku za Orlove.
21:27 27.03.2023
Mađarska ubedljiva
Mađarska ubedljivo vodi protiv Bugarske, već je 3:0, a strelci su Večej, Soboslaj i Adam.