Bolni poraz Belorusije – „petarda“ Švajcarske u Novom Sadu

© AP Photo / Darko VojinovićŠvajcarska Belorusija
Švajcarska Belorusija - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2023
Fudbaleri Belorusije poraženi su u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Švajcarske rezultatom 5:0 u Novom Sadu.
Jedva da je počeo drugi minut Belorusija je preko Vladimira Hvačičinskija zapretila Švajcarskoj, ali lopta je pogodila prečku i potom je utakmica krenula da se odvija u jednosmernom pravcu.
Već u četvrtom minutu mrežu je za Švajcarsku zatresao Renato Stefen i svom timu doneo samopouzdanje sa kojim su nastavili da igraju tokom cele utakmice. Nije prošlo mnogo, počeo je 17. minut, a veliku šansu da poveća prednost imao je Granit Džaka. Lopta se odbila o Stefena koji postiže i drugi gol.
Švajcarska je potpuno preuzela inicijativu, dok je Stefen samo vrebao šansu za het-trik koji je i postigao u 29. minutu kada je Švajcarska već upisala velikih 3:0.
Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu u Novom Sadu, međutim daleko od toga da je Švajcarska odustala od toga da i dalje napada. Tekao je 62. minut, a Džaka je primio dobru loptu koju šalje još jednom u mrežu Andreja Kudraveca.
Samo tri minuta kasnije potpuno potonuli Belorusi primaju i peti gol od strane Zekija Amdounija.
Do samog kraja Švajcarci su napadali, dok Belorusi nisu uspevali da stvore opasnije i konkretnije prilike. Imala je Belorusija u završnici nekoliko napada iz kojih je mogla da stvori konkretnije šanse, međutim mreža Švajcarske ostala je netaknuta.
► Pogledajte novu epizodu emisije Miljanov korner.