Amerikanac progovorio srpski zbog Jokića: „Bravo, brate, bravo“

© AP Photo / Seth WenigNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 20.03.2023
Eron Gordon, saigrač Nikole Jokića iz redova Denvera, na srpskom je čestitao Somborcu 28. „tripl-dabl“ u sezoni.
Jokić je predvodio Nagetse do pobede nad Bruklinom 108:102 sa 22 poena, 17 skokova i 10 asistencija, uz šut iz igre 9/12 za 35 minuta koliko je proveo na parketu.
„Bravo, brate, bravo“, uzviknuo je Gordon prilikom jednog napada u poslednjoj četvrtini želeći tako da ohrabri Nikolu u trenucima kada je Bruklin hvatao zalet. Nikola je koji napad pre toga upisao potrebnu asistenciju za „tripl-dabl“.
Denveru je ovo bila tek druga pobeda u poslednjih sedam utakmica, ali su i dalje prvi na Zapadu sa učinkom od 48-24.
Trener Majkl Meloun kaže da je ova pobeda bila vrlo važna za Negetse.
„Očigledno je da smo bili u lošoj seriji, samo sa jednom pobedom na poslednjih šest mečeva i da nismo igrali onako kako umemo. Zato je ova pobeda važna i ponosan sam na nju“, rekao je Meloun.
Ono čime Jokićev trener nije bio zadovoljan je to što su njegovi puleni u trećoj četvrtini ispustili 20 poena prednosti. Srećom, to im se nije obilo o glavu.
Džamal Marej je uz Majkla Portera imao značajnu ulogu u razlici koju je Denver napravio u drugoj četvrtini.
„Izašli smo jako na parket, agresivno i odradili dobar posao u većem delu meča, čuvajući prednost i držeći ih na distanci“, ocenio je Marej.
Sledeću utakmicu Denver igra tek u četvrtak ujutru protiv Vašingtona.