Nikola Jokić - Sputnik Srbija

Jokić ponovo blizu tripl-dabla, ali smušeni Denver nije preživeo čuvenu dvoranu

Nikola Jokić zabeležio je još jedan dobar indiviualni učinak u NBA ligi, ali Denver Nagetsi nisu uspeli da sruše Njujork Nikse u čuvenoj dvorani Medison Skver Garden. Na kraju je bilo - 116:110. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
Jokić je završio meč sa 24 poena, 10 skokova i osam asistencija.
Bila je to utakmica sa čudnim kretanjem rezultata. Branson je otvorio duel sa 16 poena u prvoj deonici, Niksi su vodili, a onda je Jokić uspeo da ubrza igru Nagetsa i da dovede svoj tim do prednosti na poluvremenu, a u tome mu je pomagao Džamal Mari koji je kao i Porter Junior ubacio neke važne šuteve.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2023
Navijač napao Jokićevog saigrača – Nikola ponovo ispao heroj /video/
Denver je potom uspeo da se odlepi u trećoj deonici, Jokić se približavao tripl-dabl učinku, a onda je usledila serija grešaka, Jokić je mora se reći i gubio lopte, a Nagetsi su sve kaznili i u poslednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 91:91.
Na kraju su Niksi bili oštriji od smušenog Denvera i odneli su pobedu. Jokić nije uspeo trojkama da spase svoj tim u poslednjem minutu.
Takođe ni Koldvel Poup nije bio precizan u šutu za tri poena, tako da i u toj činjenici treba tražiti razlog poraza Nagetsa.
Džamal Marej bio je najefikasniji kod Denvera sa 25 poena, šest asistencija i četiri skoka. Jokić je dodao 24 poena, 10 skokova i osam asistencija, a pobedu Niksima doneo je raspoloženi Branson sa 24 poena i pet asistencija.
Denver je posle ovog poraza i dalje na vrhu Zapada NBA lige sa 47 pobeda i 24 poraza, Memfis je drugi sa 42-27.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:22 18.03.2023
KRAJ
Pobeda Niksa od 116:110
20:21 18.03.2023
24 sekunde do kraja
Jokić je promašio trojku, Niksi vode 116:110 i pred pobedom su.
20:17 18.03.2023
Poslednji minut
Niksi vode 112:110, Koldvel Poup je promašio bitne trojke, a Branson diže na 114:110
20:15 18.03.2023
Poslednja dva minuta
Sjajan potez i koš Jokića, nerešeno je 110:110
20:13 18.03.2023
Poslednja četiri minuta
Marej je ubaco trojku i Denver vodi sa 108:106, neizvesno je u Njujorku.
20:06 18.03.2023
42' – Drama
Drama je u Medison Skver Gardenu, 104:100 vodi Njujork, neizvesna završnica je pred nama, Jokić se vratio na teren. I odradio je sjajnu vrtešku za svoj 22. poen. Posle trojke Portera Denver vodi sa 105:104
20:02 18.03.2023
38' – Niksi vode
Niksi igraju jako motivisano, Denver je ubacio dve trojke, Jokić je na klupi, a rezultat je 102:97 za domaćina.
19:50 18.03.2023
Kraj treće četvrtine
Posle tri odigrane deonice rezultat je 91:91
19:47 18.03.2023
34' – Preokret
Denver je naglo pao, napravio greške i dopustio Niksima da povedu - 90:88
19:43 18.03.2023
32' – Nikola sve bliži tripl-dablu
Jokić je trenutno na 18 poena, šest skokova i šest asistencija, tako da je sve bliži tripl-dablu, a Denver vodi sa 86:80
19:35 18.03.2023
28' – Jokić na 18 poena
Dobro je otvorio Nikola drugo poluvreme, ubacio je trojku, a Denver vodi sa 79:69
19:28 18.03.2023
25' – Jokić dobro otvara treću deonicu
Poentira Srbin, sada je na 15 poena, a Denver vodi 71:67
19:10 18.03.2023
Poluvreme
Posle prvog poluvremena Denver vodi sa 67:62, uspeo je da preokrene dobrom igrom Jokića, ali i spoljnih šutera. Nikola Jokić je na 13 poena, četiri skoka i četiri asistencije.
19:02 18.03.2023
21' – Majstorija Jokića!
Okrenuo je Nikola čuvara i stigao do 13. poena. Jako lepo je odradio akciju, sada je 55:52, Denver se vratio u igru.
18:57 18.03.2023
19' – Evo Jokićevih poena
Nikola se umešao u utakmicu i upisao nova dva poena, Denver se približava - 47:41. Potom i pogađa uz faul, tako da je već dvocifren, ubacio je 11 poena - 51:46
18:55 18.03.2023
18' – Jokić i dalje na šest poena
Jokić za sada ne pravi razliku kako smo navikli, uspeli su Niksi da ga zaustave, a zato Džamal Mari i Grin donose važne poene Nagetsima - 45:37
18:47 18.03.2023
15' – Denver anemičan
Nekako Nagetsi igraju sporo i anemično, ne snalaze se baš najbolje i zato Niksi vode sa 45:32.
18:41 18.03.2023
Kraj prve četvrtine
Denverova odbrana ponovo pokazuje poroznost, a Nikola Jokić je na šest poena, dva skoka i jednoj asistenciji. Njujork vodi sa 36:28
18:31 18.03.2023
9' – Denver pruža otpor
Uspevaju Nagetsi da pruže otpor, smanjili su razliku, ali nisu uspeli još da uspore Bransona koji je ubacio već 16 poena - 28:20
18:25 18.03.2023
6' – Evo ponovo Jokića
Stigao je srpski košarkaš do šest poena, Njujork forsira šut za tri poena i to mu daje rezultat - 23:14