Medvedev deluje nezaustavljivo – finale u Americi i 19. u nizu!

© AP Photo / Mark J. TerrillDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2023
Danil Medvedev je ponovo u onoj svojoj najboljoj formi! Rus je u polufinalu Indijan Velsa nadigrao Amerikanca Frensisa Tijafoa sa 2:0 u setovima (7:5, 7:6) i tako se plasirao u finale ovog Mastersa. Ruski teniser je na ovaj način vezao 19 pobeda u nizu.
Popularni Meda će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Karlos Alkaras - Janik Siner.
Mogao je i ranije da završi posao, dopuštao je protivniku da se volšebno vraća u igru, ali je na kraju slavio i to je najvažnije.
Medvedev je kao kobac u prvom setu čekao svoju pravu priliku protiv dobrog servera kakav je Tijafo i sačekao ju je u 11. gemu. Pri rezultatu 5:5 Meda je ukrao set Amerikancu, a potom sigurnim gemom sa nulom poveo sa 1:0.
Prednost u drugom setu stigla je mnogo ranije. Već u prvom servis gemu Rus je uspeo da napravi brejk, a ovoga puta je za razliku od prvog seta trebalo da je sačuva do kraja dobrim servisima.
To nije uradio, dopustio je brejk Amerikancu, ali i odmah uzvratio brejkom, poveo sa 6:5 i zatim opet dopustio brejk i odveo meč u taj-brejk. Tamo je slavio sa 7:4.
Propustio je sedam meč lopti, ali je iskoristio na kraju osmu.
Za 19. vezanu pobedu. Za finale Indijan Velsa.