Partizan i Fenerbahče - Sputnik Srbija

Nokaut za šampiona i zlata vredna pobeda Partizana u Istanbulu

Košarkaši Partizana zabeležili su zlata vredan trijumf u borbi za Top 8 Evrolige. Crno-beli su u Istanbulu nokautirali šampiona Evrope ekipu Efesa sa 97:84 (11:23, 28:14, 24:27, 34:20).
Kako je Efes otvorio meč uz dve trojke Ilajdže Brajanta i asistencije razigranog Micića, delovalo je da će domaćin da zgromi Partizan. Odlično su u prvoj četvrtini igrači Ergina Atmana šutirali i vrlo lako stigli do neverovatnih 17 poena razlike (23:6), što je bio verovatno najgori start crno-belih ove godine.
Ipak, Partizan se trgao, krajem prve i početkom druge četvrtine napravio seriju od 11:0 i prišao na 25:17. Topili su crno-beli u drugoj deonici prednost Efesa, koji je lako ušao u bonus, počeo da srlja i greši u napadu, pa su na krilima sjajnog Zeka Ledeja (14 poena) brzo preuzeli vođstvo od (31:30) koje su potom kontrolisali.
U finišu prvog poluvremena Avramović i Panter su serijom 6:0 doneli najveću prednost Partizanu od 39:35, koju je košem u poslednjem napadu neutralisao Plajs, pa je Partizan na odmor otišao samo sa dva poena prednosti. Ipak, imponuje podatak da su Beograđani ubacili čak 28 poena šampioinu Evrope u drugoj četvrtini.
Treća četvrtina donela je pravi revolveraški obračun u kome je Partizan konačno šutirao kako treba, ubacio i pet trojki, ali nisu imali rešenje za Vila Klejburna koji je sa 15 poena bio prosto nezaustavljiv i držao domaćine u igri. Rezultat svega je bio poen prednosti (64:63) sa kojim je Efes ušao poslednju četvrtinu.
A u poslednjoj deonici kao da je Partizan prvak Evrope, a Efes povratnik posle deset godina. Crno-beli su odigrali jednu od najboljih četvrtina u sezoni, ubacili nestvarnih 34 poena i uspeli da nanesu težak poraz ekipi Ergina Atamana.
Upravo je tehnička greška za turskog trenera u trenucima kada se lomio meč na 79:72 ispostavila kao presudna. Partizan je posle tog detalja otišao na najvećih 15 poena razlike (87:72) i bilo je jasno da zlata vredni bodovi u borbi za top 8 putuju u Beograd.
Najbolji u pobedničkom timu bio je Kevin Panter sa 19 poena, Lesor je ubacio 17, a poen manje Ledej i Naneli, uz 14 koševa Avramovića. U ekipi Efesa, Klejburn je imao 22 poena, Ilajdža Brajant 16, a naš Vasilije Micića 15 koševa.
Posle ove pobede crno-beli su na skoru 16-13 i nalaze se u veoma dobroj poziciji pred poslednjih pet utakmica u regularnom toku Evrolige, po pitanju plasmana u doigravanje. Partizanu ostaju utakmice na domaćem terenu protiv Olimpijakosa, Barselone i Real Madrida, zatim gostovanje Monaku i duel u Areni sa Panatinaikosom.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:23 16.03.2023
40' – Kraj utakmice!
Velika zlata vredna pobeda Partizana usred Istanbula.
20:12 16.03.2023
37' – Pogubljeni Turci
Plajs je napravio faul u napadu, a na drugoj strani Pnater ubacio trojku za 85:72.
20:08 16.03.2023
36' – Tehnička za Atamana
Posle koje je Partizan otišao na osam poena prednosti - 80:72.
20:04 16.03.2023
35' – Panter i Naneli!
Dve trojke Partizana uz rampu Smailagića i Partizan vodi sa 77:72. Tajm-aut Atmana.
20:00 16.03.2023
33' – Klajburn!
Četvrta trojka na meču za ovog igrača, Efes vodi 70:67.
19:59 16.03.2023
32' – Micić!
Laganih dva poena plus jedno sa linije penala za izjednačenje 67:67.
19:53 16.03.2023
30' – Kraj treće četvrtine!
Pravi revolveraški obračun pripao je Efesu koji vodi pred poslednjih deset minuta sa 64:63. Partizan je odlično šutirao, ali nije imao odgovor za Klajburna.
19:49 16.03.2023
28' – Klajburn!
Cepa mrežicu za vođstvo Efesa od 60:58.
19:48 16.03.2023
28' – Avramoivić!
Peta trojka Partizana u ovoj četvrtini koji vodi sa 58:55. Pre Alekse je i Panter ubacio za tri.
19:44 16.03.2023
26' – Avramović!
Trojka za izjednačenje - 52:52. Gledamo rezultatsku klackalicu za sada.
19:42 16.03.2023
25' – Micić!
Trojka, pa asistencija za Klejburna i Efes vodi 50:47.
19:39 16.03.2023
24' – Naneli!
Treća trojka beka Partizana, crno-beli vode sa 47:43.
19:38 16.03.2023
23' – Brajant!
Dve brze i vezane trojke za Efes i istopila se razlika od sedam poena koju je Partizan stekao u uvodnih dva minuta drugog poluvremena. Tajm-aut za Obradovića, Partizan vodi sa 44:43.
19:18 16.03.2023
20' – Kraj prvog poluvremena!
Tibor Plajs pogađa u poslednjem napadu pa Partizan ide na pauzu sa dva poena prednosti - 39:37. Zek Ledej sa 14 poena najbolji kod crno-belih.
19:16 16.03.2023
20' – Avramović, pa Panter!
Četiri vezana poena Alekse, zatim greška Micića i prvi poeni za Pantera. Partizan vodi sa 39:35, Ataman traži tajm-aut. Do kraja poluvremena 17 sekundi.
19:12 16.03.2023
18' – Ledej!
Siguran sa linije slobodnih bacanja, Partizan vodi sa 33:32, Zek ima 14 poena za sada.
19:07 16.03.2023
16' – Naneli!
Prva trojka za Partizan na meču, Efes ima samo poen prednosti - 30:29.
19:05 16.03.2023
15' – Mbaje!
Peta trojka Efesa na meču, Partizan nema nijednu. Domaćin vodi sa 28:24.
19:03 16.03.2023
14' – Lesor!
Sjajna asistencija za Francuza koji smanjuje na 25:21, a imaće i dodatno bacanje jer je fauliran. Ataman traži tajm-aut, Partizan u seriji 10:2 u drugoj četvrtini.
19:01 16.03.2023