Liga šampiona - Sputnik Srbija

Real rutinski eliminisao Liverpul – Napoli pokazao silu protiv Ajntrahta

Fudbaleri Real Madrida i Napolija su poslednja dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona pošto su posle revanš utakmica uspeli da sačuvaju stečenu prednost iz prvih mečeva i eliminisali su Liverpul, odnosno Ajntraht iz Frankfurta, pobedama i na svom terenu.
Surovi na svom terenu protiv gostiju iz Nemačke bili su igrači Napolija, ostvarili su trijumf sa 3:0, za ukupnih 5:0.
Meč je obeležio Viktor Osimen sa dva gola, a u strelce se upisao i Pjotr Zjelinski, pogotkom iz jedanaesterca.
Sa druge strane, Real Madrid je uspeo da sačuva prednost iz prvog duela protiv Liverpula (5:2), ali i da ostvari još jednu pobedu.
Žestokim naletima na startu utakmice tim trenera Karla Ančelotija gotovo da je uplašio rivala koji svoje retke šanse nije koristio i okršaj na stadionu Santjago Bernabeu je završen rezultatom 1:0, a jedini strelac bio je lider Reala Karim Benzema.
Iako je Liverpul imao prvu veliku priliku preko Nunjesa koji je očajno šutirao iz praktično „jedan na jedan“ situacije sa Kurtoom, Real se pokazao kao opasniji rival u narednom periodu i nanizao je nekoliko velikih šansi.
Najvrednija pomena se dogodila u 14. minutu kada je Vinisijus sa svega nekoliko metara šutirao, ali je njegov zemljak Alison uspeo na čudesan način da sačuva mrežu Liverpula.
Kako se Liverpul grčevito branio, tako su i u Napulju prolazili fudbaleri Ajntrahta, veoma opasni su bili ubojiti strelci Napolija Kvarachelija i Osimen, ali nisu uspevali da nađu pravi put do mreže protivnika.
Dramatičan trenutak za Liverpul se dogodio i u 19. minutu kada je Kamavinga topovski šutirao sa dvadesetak metara, Alison je skočio, vrhovima prstiju je dotakao loptu i skrenuo je do prečke, a samo tri minuta kasnije udarac iz daljine je oprobao i Modrić.
Na polovini prvog poluvremena opao je ritam na oba stadiona, gosti su dobili koji minut lopte u posedu, upisali su i jedni i drugi „crveni“ poneki solidan napad, ali posle pola sata igre mreže su ostale mirne.
Konačno, zadrhtala je odbrana Napolija posle greške i loše komunikacije, a istovremeno je Liverpul uspeo da pronađe rupe u odbrani Reala, ali je poput Alisona i Kurtoa bio na visini zadatka.
Posle dugo vremena u igri Napolija pojavio se Kvarachelija, stuštio se ka golu protivnika, ali je izborio samo korner u 42. minutu, golman Trap je bio veoma fokusiran i potom je sprečio pogodak iz ugla.
Ipak, nije bilo pomoći za njega u drugom minutu nadoknade vremena, Politano je sa desnog boka uputio jedan „balon“ centaršut koji je dugo putovao i stigao pravo na glavu Osimena koji je skočio u maniru srednjeg blokera u odbojci i glavom plasirao loptu u ugao gola, visoko preko Trapa.
Napoli je time stigao do prednosti, nekoliko trenutaka pre odlaska na poluvreme, dok su u Madridu mreže ostale mirne, zahvaljujući golmanima koji su bili najbolji akteri u svojim timovima.
Dok je Liverpul želeo ofanzivnije da krene u drugo poluvreme, Ajntraht sa druge strane to nije uspevao i za to je kažnjen drugim golom Osimena u 53. minutu, čime je Napoli praktično obezbedio četvrtfinale Lige šampiona, a potvrda toga se dogodila 11 miuta kasnije kada je penal realizovao Zjelinski za velikih 3:0.
Dobio je Lučano Spaleti, trener Napolija, luksuz da odmori svoje najbolje igrače, dok je u Madridu Jirgen Klop grčevito pokušavao da pronađe pravo rešenje za ekipu i da napadne domaće.
Nikako to nije uspevalo za nogom engleskom sastavu, Real je držao utakmicu „na nuli“ sve do 78. minuta kada je Alisona matirao Benzema, posle sjajne akcije koju je otvorilo dodavanje Kamavinge, posle čega je usledila briljantna asistencija Vinisijusa, uz lošu reakciju Van Dajka.
Do kraja nije bilo promena rezultata pa iz ovih dvomeča dalje idu dve apsolutno bolje ekipe koje su ostvarile dve pobede – i u gostima i na domaćem terenu za mesto među osam najboljih timova Evrope.
Tokove mečeva ste mogli da pratite uz Sputnjik:
MADRID:
Real Madrid - Liverpul 1:0 (0:0), prva utakmica 5:2
(Benzema 78)
NAPULJ:
Napoli - Ajntraht Frankfurt 3:0 (1:0), prva utakmica 2:0.
(Osimen 45+2, 53, Zjelinski 64p)
22:54 15.03.2023
KRAJ – Pobede Napolija i Reala za četvrtfinale!
22:45 15.03.2023
MADRID 85' – I opet ništa za Liverpul
Ni Salah ni Arnold nisu uspeli da upute udarac, odlično je reagovala odbrana Reala.
22:38 15.03.2023
MADRID 79' – Vodi Real!
Pukla je odbrana Liverpula, sjajan kontranapad Madriđana i realizacija Benzeme posle pravog karambola u šesnaestercu rivala!
Real vodi 1:0!
22:37 15.03.2023
MADRID 77' – I dalje jalovo...
Lepo su „ispleli“ akciju fudbaleri Liverpula, ali daleko, daleko od prilike za realizaciju.
Ostaje 0:0.
22:36 15.03.2023
MADRID 75' – Loš udarac Karvahala
Našao se bek Reala u prilici da oproba šut, ali je to loše uradio.
22:22 15.03.2023
NAPULJ 64' – Treći gol za Napoli!
Strelac sa bele tačke je Zjelinski.
Napoli vodi protiv Ajntrahta sa 3:0!
22:21 15.03.2023
NAPULJ 62' – Penal za Napoli!
Karambol u šesnaestercu gostiju je rezultirao najstrožom kaznom.
MADRID 53' – Kakav promašaj!
Valverde je ostao sam pred Alisonom i nije uspeo da postigne gol!
22:12 15.03.2023
NAPULJ 53' – Ponovo Osimen!
Drugi gol za Napoli koji vodi 2:0 protiv Ajntrahta!
22:10 15.03.2023
NAPULJ 51' – Napoli polako...
Nema jurenja kod domaćih, čuvaju i loptu i rezultat.
22:08 15.03.2023
MADRID 48' – Jalovi pokušaji Liverpula
Nekoliko nabačenih lopti u kazneni prostor Reala, ali bez efekta.
21:49 15.03.2023
POLUVREME – Liverpul izdržao, Ajntraht nije!
Ipak je viđen jedan gol u prvom poluvremenu, Osimen je doveo Napoli do prednosti, dok su u Madridu briljirali golmani – Alison sa jedne i Kurtoa sa druge strane pa su mreže ostale netaknute.
21:47 15.03.2023
NAPULJ 45+2' – Vodi Napoli!
U drugom minutu nadoknade vremena Viktor Osimen dovodi Napoli do prednosti briljantnim skokom i udarcem glavom posle odličnog centaršuta Politana!
21:43 15.03.2023
NAPULJ 42' – Velika šansa!
Kvarachelija se stuštio ka golu Ajntrahta i šutirao, ali je izborio samo korner.
21:36 15.03.2023
MADRID 35' – Nedovoljno...
Vinisijus nije dobro šutirao, lak posao za Alisona.
21:34 15.03.2023
MADRID 33' – Dobar Nunjes, bolji Kurtoa!
Dobar prodor i šut, ali i još bolja odbrana.
21:32 15.03.2023
NAPULJ 31' – Velika šteta!
Kakva prilika za Ajntraht, dobra akcija, ali i loša komunikacija napadača gostiju pa je izostao pogodak.
21:28 15.03.2023