Bogdan se vratio – pa se „posvađao“ sa košem

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 14.03.2023
Bogdan Bogdanović, srpski košarkaš, vratio se na teren posle pauziranja na prethodnoj utakmici zbog povrede, ali njegov učinak nije mnogo doneo Atlanti koja je pretrpela poraz od Minesote rezultatom 136:115.
Gotovo do početka utakmice bilo je neizvesno da li će Bogdan Bogdanović moći na parket jer je imao problem sa leđima, ali ispostavilo se da srpski košarkaš na sreću nije ozbiljnije povređen.
Kratka pauza ostavla je traga jer je Bogdanović bio gotovo nevidljiv u porazu svog tima sa samo dva poena, jedim skokom i dve asistencije za 20 minuta na parketu. Srpski reprezentativac šutirao je osam puta i pogodio samo jednom.
Košarkaši Atlante poveli su samo u jednom trenutku prve deonice, ali su igrači Minesote odmah to stigli i lako prestigli da bi u drugu četvrtinu ušli uz dvocifrenu prednost.
Atlanta tokom utakmice više nije uspevala da stigne do prednosti, a Minesota je samo uvećavala prednost.
Najbolji Bogdanov saigrač bio je kao i obično Tre Jang koji je ubacio 41 poen i upisao šest skokova uz sedam asistencija. Drugi najbolji košarkaš na meču bio je Entoni Edvards iz Minesote sa 32 poena, osam skokova i pet asistencija.
Tim srpskog košarkaša upisao je 35. poraz i sada imaju samo jednu pobedu više dok na tabeli zauzimaju osmu poziciju.