Najefikasniji: Sander Sagosen - Sputnik Srbija

Revanš s kamatom, Norvežani razbili Orlove

Rukometaši Norveške revanširali su se sa kamatom Orlovima za poraz u Novom Sadu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Reprezentacija Srbije je ubedljivo poražena u Bergenu u četvrtom kolu sa 35:25 (17:12).
Sander Sagosen zove se čovek za koga nismo imali rešenje večeras. Kao da su ga razljutili naši igrači pre nekoliko dana, pa je skoro svaki napad Norvežana završavan njegovim golom ili asistencijom. Na kraju je zabeležio 12 pogodaka i bio egzekutor selekcije Tonija Đerone.
Kratko je naš tim na ovom meču pokazao kvalitet, vodili smo od trećeg do desetog minuta, kada je Sagosen inicirao seriju od 4:0 za preokret i vođstvo (6:4) u 12. minutu.
Do 20. minuta Norvežani su držali dva gola prednosti, a onda je krenuo potpuni raspad sistema u igri našeg tima koji je rezultirao zaostatkom od pet golova na poluvremenu (17:12).
Nije selektor Đerona uspeo da zaustavi taj pad tajm-autima, Norvežani su koristili bukvalno svaku grešku u defanzivi Orlova da na pauzu odu sa osetnom prednošću.
Drugo poluvreme nije donelo ništa drugačiju sliku na terenu. Prednost Norvežana je samo rasla, a u naš tim se uvukla i nedisciplina, pa je tako na primer Orbović bio isključen jer nije ostavio loptu na parket posle prekida akcije.
Ništa u našem timu nije funkcionisalo, krila kao da nisu ni izlazila na teren, junak prethodne utakmice Borzaš je za 40 minuta postigao samo jedan gol, pa Norvežani nisu imali od koga ni da strahuju.
Pored Sagosena, razigrao se i Reinkind sa šest golova u drugom poluvremenu, pa je Norveška u 43. minutu imala prednost od 26:18, da bi u 58. otišla i na najvećih 11 golova razlike (33:22).

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Mijajlo Marsenić i Miloš Orbović, koji su postigli po četiri gola. Kod domaćih, najbolji je bio već pomenuti Sagosen sa 12 golova, dok je Reinkind postigao šest.

Posle četiri odigrana kola, Norveška i Srbija imaju po šest bodova, dok su Slovačka i Finska sakupile po dva.
Srbija će u pretposlednjem kolu 27. aprila gostovati Finskoj, dok će 30. aprila dočekati Slovačku u poslednjem kolu. Plasman na Evropsko prvenstvo izboriće po dve najbolje plasirane selekcije iz svake grupe.
Meč ste mogli da pratite na Sputnjiku.
18:11 12.03.2023
60' – 35:25
Kraj utakmice! Težak poraz reprezentacije Srbije od deset golova razlike.
18:06 12.03.2023
57' – 32:22
Jasno je da je naš tim ovde ubedljivo poražen, čekamo samo konačan rezultat.
18:01 12.03.2023
52' – 30:21
Razbranio se rezervni golman Srbije Milan Bomaštar, ali je kasno jer je pitanje samo kojim će rezultatom Norvežani trijumfovati.
17:56 12.03.2023
46' – 28:20
Jubilarni deseti gol Sandera Sagosena na meču za prednost Norvežana od osam razlike.
17:54 12.03.2023
43' – 26:18
Razigrao se i Reinkind sa pet golova, pa Norveška im najveću prednost na meču.
17:50 12.03.2023
40' – 24:17
Renkind se razigrao i pogodio u poslednjim sekundama napada, pa Norveška baš ima ogromnu prednost protiv našeg tima.
17:44 12.03.2023
35' – 21:15
I Johanesen se upisuje u strelce, Norvežani lako stižu do šest golova prednosti.
17:41 12.03.2023
33' – 19:14
Krenulo je drugo poluvreme, Norveška održava prednost od pet ili šest golova razlike.
17:24 12.03.2023
30' – 17:12
Kraj prvog poluvremena! Nismo imali rešenje za Sandera Sagosena koji je sa osam golova predvodio Norvežane do velike prednosti posle prvih 30 minuta.
17:20 12.03.2023
29' – 16:11
Vejin lepim udarcem ispod bloka smanjuje prednost Norveške.
17:15 12.03.2023
25' – 15:9
Sagosen sa sedam metara stiže do osmog gola. Raste prednost Norveške, a naš tim igra sa dva igrača manje jer su isključeni Radivojević i Borzaš.
17:11 12.03.2023
23' – 13:9
Nema ko da zaustavi teror Sagosena prema našem timu- Momak ima sedam golova, dao je dva vezana za "plus četiri" u korist Norveške. Očajni Đerona traži tajm-aut.
17:07 12.03.2023
20' – 10:8
Čim naši priđu na gol razlike, tu je Sagosen koji šutira 5/5 da vrati svom timu dva gola prednosti.
17:05 12.03.2023
18' – 8:6
Smanjio je Borzaš rezultat, ali je Bjernsen drugim golom na drugoj strani vratio prednost od dva gola Norvežanima.
17:01 12.03.2023
15' – 7:5
Sve radi u ovim trenucima sjajni Sagosen, ako ne postiže golove onda asistira i Norvežani imaju dva gola prednosti.
16:58 12.03.2023
12' – 6:4
Upali smo u mašinu Norvežana, serija domaćih od 4:0 i dva gola prednosti.
16:56 12.03.2023
9' – 3:4
Pešmalbek je prvi put na meču doneo dva gola prednosti našem timu, Sagosen sa sedam metara na drugoj strani smanjuje rezultat.
16:52 12.03.2023
3' – 2:3
Nekoliko nervoznih napada na obe strane prekida Orbović koji drugim golom donosi prednost našem timu.
16:49 12.03.2023
3' – 2:2
Sagosen je sa dva gola dva puta donosio prednost Norvežanima, ali su Radivojević i Orbović poravnali rezultat.
16:46 12.03.2023
1' – Počela je utakmica
Sa centra su prvi krenuli reprezentativci Srbije.