Nikola Jokić - Sputnik Srbija

Jokić dominirao, pa promašio dva šuta za pobedu – Denver opet izgubio

Nikola Jokić je upisao 102. „tripl-dabl“ u karijeri, ali je ekipa Denvera produžila seriju poraza. Lideri Zapada su izgubili na svom terenu od Bruklina sa 120:122 (30:30, 39:31, 18:37, 33:23) u sjajnoj utakmici punoj preokreta i tesnoj završnici.
Somborac, kandidat za MVP nagradu, je ovaj meč okončao sa 35 poena, 20 skokova i 11 asistencija, a u samom finišu dva puta je pokušao da donese pobedu svom timu, ali nije uspeo.
Prva četvrtina je prošla u egalu, završena je rezultatom 30:30. Posle 24 minuta igre ipak se Denver odvojio i na poluvremenu imao prednost od 69:61, a Nikola već tada bio na pragu „tripl-dabla“ jer je imao 19 poena, 11 skokova i 7 asistencija.
Ipak, potpuni preokret u trećoj četvrtini, daleko bolje su zaigrali Netsi i na krilima Mikala Bridžisa posle 37:18 u ovom delu meča stigli do 98:87 pred poslednju deonicu.
Na kraju je Jokić svojom novom maestralnom serijom uspeo da uvede meč u neizvesnu završnicu, međutim, u poslednjem minutu je promašio jedno od dva bacanja za izjednačenje, pa je bilo 121:120 za goste.
Ni naredni napad nisu iskoristili igrači Denvera, zatim je Bridžis pogodio jedno bacanje i na kraju Jokić nije pogodio tešku trojku za pobedu. Ostalo je 122:120 za goste.
Nikolin sjajan učinak ipak nije bio dovoljan za pobedu Denvera i prekid niza koji sada iznosi tri vezana poraza. Majkl Porter Džunior je ubacio 23 poena, dok je najefikasniji u pobedničkom timu bio Mikal Bridžis sa 25 koševa.
23:05 12.03.2023
48' – Kraj utakmice!
Probao je Jokić u poslednjoj sekundi za tri i pobedu, ali nije uspeo. Bruklin je slavio sa 122:120 u dramatičnom finišu.
22:57 12.03.2023
48' – Jokić promašio šut za pobedu
Probao je sa jedne noge, ali nije pogodio koš. Denver pred porazom, još 3 sekunde do kraja...
22:56 12.03.2023
48' – Drama
Jokić promašuje jedno bacanje, 120:121 ima još 40 sekundi do kraja. Fauliran je Spenser Dinvidi, pa je Meloun tražio čelendž. Uspešan. Denver ide u napad odluke.
22:48 12.03.2023
46' – Denver u naletu
Jokić ubacuje dvojku, 30. poen na meču i Bruklin ima samo poen prednosti - 116:115.
22:42 12.03.2023
44' – Jokić!
Pogađa Srbin za dva i smanjuje na 116:110. Gostujući trener traži tajm-aut, Nikola je upisao već 102. „tripl-dabl“ u karijeri.
22:39 12.03.2023
43' – Razigrao se Denver, ali...
Bruklin nema nameru da ispusti prednost. Smit je ubacio četvrtu trojku za 116:105.
22:33 12.03.2023
40' – Raste prednost Bruklina
Denver je u velikim problemima jer Bruklin ima 14 poena razlike. Trenutno je 106:92, pa Meloun traži tajm-aut. Nemaju domaćini rešenje za Bridžisa i Klakstona.
22:24 12.03.2023
36' – Kraj treće četvrtine
Bruklin ima 11 poena prednosti (98:87) uoči poslednjih 12 minuta.
22:17 12.03.2023
34' – Netsi u naletu
Taman kad im Denver priđe, oni se odlepe. Smit je ubacio treću trojku za vođstvo gostiju 90:83. A posle još jednog brzog koša i greške Nagetsa Majk Meloun je tražio tajm-aut.
22:10 12.03.2023
32' – Bruklin vodi
Sjajan koš je postigao Kameron Džonson za dva plus jedan i vođstvo Netsa od 83:80. Muče se Nagetsi da spuste loptu do Jokića i to se vidi po rezultatu.
22:03 12.03.2023
29' – Nikola ide ka tripl-dablu
Polako, ali sigurno Jokić ide ka trostrukom dvocifrenom učinku, trebaju mu još dve asistencije. Trenutno je na 22 poena i 11 skokova, ali se Bruklin vratio u meč pa je Meloun tražio tajm-aut jer je nerešeno (77:77).
21:38 12.03.2023
24' – Kraj prvog poluvremena!
Sjajna druga četvrtina za Nagetse koji su na krilima Jokića stekli lepu prednost od osam poena razlike. Somborac je bio sjajan i to, čini se sa pola gasa, jer je zabeležio 19 poena, 11 skokova i 7 asistencija.
21:32 12.03.2023
22' – Preokret Denvera!
Gordon je pogodio za tri poena za vođstvo lidera Zapada od 57:54. Kakva serija Denvera na krilima Nikole Jokića.
21:31 12.03.2023
20' – Nikola stiže Netse
Još šest vezanih poena zabeležio je Jokić koji dominira pod koševima, pa je samo 54:51 za Netse. Deset poena Nikole u ovoj četvrtini.
21:24 12.03.2023
18' – Jokić se razigrao
Čim je ušao s klupe Nikola preuzeo je stvar u svoje ruke. Flouter, pa zatim i lep pogodak iz okreta i trener Bruklina mora da traži tajm-aut iako njegov tim vodi sa 49:43. Jokić je trenutno na 11 poena, osam skokova i četiri asistencije.
21:16 12.03.2023
15' – Bruklin se odlepio
Loše deluje ova rezervna petorka Denvera u ovim trenucima što gosti koriste da pobegnu na 41:35. Majkl Meloun je tražio tajm-aut, valjda će vratiti Nikolu Jokića na teren.
21:06 12.03.2023
12' – Kraj prve četvrtine!
Jokić ju je dočekao na klupi, da malo odmori, a posle prvih 12 minuta je nerešeno 30:30.
21:03 12.03.2023
11' – Nikola proradio
Konačno su zaigrali Nagetsi na svog najboljeg igrača. Nikola je stigao do sedam poena, sedam skokova i tri asistencije. Polako, ali sigurno ide ka dabl-dablu, a Denver vodi sa 28:25.
20:52 12.03.2023
6' – Preokret Denvera
Brzo su domaći nadoknadili šest poena zaostatka, Gordon i Porter su doneli Denveru prednost od 13:12. Tajm-aut.
20:47 12.03.2023
5' – Nikola još bez koša
Mnogo bolje su gosti otvorili ovaj meč. Igraju lepo i raznovrsno u napadu i vode sa 12:6. Jokić za sada ima po skok i asistenciju, bez poena.