Srbija - Norveška, rukomet, SP - Sputnik Srbija

Uz „Veseli se srpski rode“ do velike pobede u Novom Sadu – Srbija korak bliža Evropskom prvenstvu!

Rukometna reprezentacija Srbije igrala je protiv Norveške u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a izabranici Tonija Đerone su slavili sa 25:24 i to golom Uroša Borzaša u poslednjoj sekundi. Meč ste mogli da ispratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Norvežani su nekako stigli do gola za 24:24, Milosavljev je bio blizu da odbrani i taj šut, ali je ostalo 10 sekundi do kraja.
Kukić je sjajno povukao napad, a onda je proigrao Borzaša koji je iz maske pogodio gol Norveške i doneo veliku pobedu, a sa razglasa je tutnjalo „Veseli se srpski rode“.
Sa ovom pobedom Srbija je jako blizu da obezbedi plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj sledeće godine.
Pored fenomenalnog Milosavljeva koji je imao 13 odbrana i tri skinuta sedmerca, pokazali su se Radivojević sa pet golova, Pešmalbek sa četiri i Borzaš sa pobedonosnim golom u poslednjoj sekundi.
Cela utakmica je bila vrlo neizvesna, nekako je Norveška bila bliža pobedi, ali je pred sam kraj duela Srbija pojačala defanzivu i na krilima odbrana fenomenalnog Milosavljeva stigla do situacije da trijumfuje.
Da su naši rukometaši bili prisebniji mogli su i ranije da prelome, ali je sve išlo ka tome da utakmica bude rešena u poslednjoj sekundi.
Srećom, Borzaš je pogodio, a onda i otrčao na tribine da proslavi trijumf sa navijačima. Nije baš lako savladati ekipu kalibra Norveške, svetske rukometne sile.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
19:41 09.03.2023
Borzaššššš!
Kakav gol Borzaša za pobedu u posednjoj sekundi! Kraj - 25:24!
19:39 09.03.2023
24:24
Red je pogodio i to uz mnogo sreće, mogao je Milosavljev da odbrani, šteta...
19:37 09.03.2023
Poslednji minut
Sada se sve rešava, Srbija vodi 24:23
19:34 09.03.2023
58' – 24:23
Sjajna akcija i gol Ilića, Srbija vodi!
56' – Kukić!
Pogodio je Kukić za prednost Srbije, ali je potom Sagosen sa penala doneo izjednačenje - 23:23
19:31 09.03.2023
56' – 22:22
Pešmalbek je dobio loptu na crti i pogodio. Baš neizvesno u Novom Sadu.
19:29 09.03.2023
55' – Stativa
Šteta... Sa igračem manje su naši rukometaši došli u dobru šansu, ali je stativa sprečila gol iz cepelina - 21:22
19:27 09.03.2023
53' – Orlovi usporili
Dva loša napada naših rukometaša i Norveška je sada bliža pobedi - 21:22
19:20 09.03.2023
48' – Norveška preokreće
Norveška je sada posle kontre uspela da preokrene. Jako je neizvesno u Novom Sadu.
19:18 09.03.2023
46' – 20:19
Pešmlabek je pogodio, Srbija je došla u prednost prvi put u drugom poluvremenu. Sve posle sjajne odbrane!
19:14 09.03.2023
44' – Milosavljev!
Kako brani Milosavljev, odbranio je penal na fantastičan način i tako skinuo još jedan, treći sedmerac - 18:19
19:13 09.03.2023
41' – Vorkapić!
Sjajno je Vorkapić odigrao u dve kontre, iskoristio je šanse i doveo Srbiju na gol zaostatka.
19:11 09.03.2023
40' – Redov peti gol
Red je nezaustavljiv, postigao je peti gol po čemu je najefikasniji na utakmici, a na drugoj strani ćemo gledati sedmerac - 16:19
19:09 09.03.2023
39' – Zamalo...
Gol za jedan pogotak zaostatka, ali potom laka realizacija.
Srbija gubi 18:16.
19:08 09.03.2023
38' – Šteta...
Norveška vodi 17:15.
38' – Poništen gol!
Sudija je dosudio faul za Srbiju i poništio gol Kukića.
19:07 09.03.2023
37' – Milosavljev ponovo!
Sedma odbrana na utakmici, skinuo je zicer!
19:05 09.03.2023