Kevin Panter - Sputnik Srbija

Partizan bez rođendanskog poklona za Obradovića – polovično na italijanskoj turi

Košarkaši Partizana igrali su na gostovanju Olimpiji u Milanu u okviru Evrolige, a ekipa Željka Obradovića nije uspela da treneru čestita rođendan pobedom. Italijanski tim bio je bolji – 76:62. Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
Partizan je bolje startovao utakmicu posle dobrih poteza Kevina Pantera i delovalo je da crno-beli drže sve pod kontrolom, a onda je crno-beli tim počeo da pada i Olimpija je pred sam kraj poluvremena stigla do prednosti od jednog poena.
To kao da je bio dovoljan zamajac Milanezima pred nastavak utakmice, Pengos, Beron i Dejvisu mučili Partizan, a domaći tim je takvom igrom i lošim napadima crno-belih napravio i preko 10 poena prednosti u poslednjoj četvrtini.
Osetio se i umor kod Parnog valjka pa je domaći sastav nastavio veliku seriju pobeda. Partizan će morati da se zadovolji polovičnim uspehom na italijanskoj turi. Virtus je pobedio, ali Olimpiju ovog puta nije mogao.
Olimpija je utakmicu rešila krajem treće i početkom poslednje deonice serijom 15-0 posle čega Partizan nije uspeo da se vrati.
Olimpiju su do pobede vodili Bili Beron sa 14, Brendon Dejvis sa 12 i Šabaz Nejpir sa 10 poena. Kod Partizana se najviše istakao Kevin Panter koji je upisao 15 poena, četiri manje dodao je Matijas Lesor, a Dante Egzum 10.
Partizan je posle ovog poraza na skoru 15-13 i nalazi se i dalje na ivici plej-ofa. Zaista vlada ogromna gužva na pozicijama koje vode u TOP 8 fazu.
Parni valjak se sada okreće ABA ligi gde ga čeka utakmica protiv Crvene zvezde u ponedeljak. Dakle, sledi večiti derbi.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:33 09.03.2023
Poslednji minut
Partizan je pred porazom.
22:26 09.03.2023
37' – 69:57
Nejpir donosi nove poene Olimpiji, Egzum vraća, ali deluje da crno-beli nemaju velike šanse da se vrate.
22:20 09.03.2023
35' – Brz odgovor Olimpije
Beron je pogodio trojku, potom je poentirao i Egzum i sada je 65:51
22:17 09.03.2023
34' – Egzum povezao pet poena
Australijanac je povezao pet poena, ubacio je trojku i sada je prednost Olimpije 60:51
22:13 09.03.2023
33' – Olimpija na 12 razlike
Beron je pogodio i sada Olimpija pravi veliku razliku, čini se da crno-beli gube korak.
22:07 09.03.2023
32' – Nemoguć koš Dejvisa
Dejvis je pogodio šut u poslednjoj sekundi napada i sada Olimpija vodi sa 53:46, potom je Dejvis dao još jedan koš - 55:46
22:03 09.03.2023
30' – 49:46
Šabaz Nejpir ubacio je trojku i Olimpija ide na odmor sa tri poena prednosti pred poslednju četvrtinu.
22:01 09.03.2023
30' – 45:46
Smailagić je pogodio dva slobodna bacanja i Partizan ponovo vodi.
21:52 09.03.2023
27' – Ledej!
Sjajno je Madar proigrao Ledeja, a ovaj na jako lep način pogodio i to uz faul - 38:41. Potom Tonut daje dva poena za Olimpiju - 40:41. Jako tesan meč.
21:45 09.03.2023
26' – Naneli
Doneo je Naneli važne poene crno-belima, digli su se i navijači, Partizan vodi sa 38:36
21:38 09.03.2023
23' – Lesor!
Vojtman donosi trojkom poene, a pre toga je Lesor bio precizan - 35:34
21:37 09.03.2023
21' – Egzum!
Vojtman donosi bitne poene domaćem timu koji sada vodi sa 32:29. A, onda Egzum daje trojku i diže crno-bel - 32:32
21:20 09.03.2023
20' – Poluvreme
Partizan je vodio tokom celog poluvremena, a posle 20 minuta na odmor se ide sa rezultatom 30:29
21:16 09.03.2023
19' – Loše građenje koša
Meli je došao do poena posle ofanzivnog skoka, potom je Šilds propustio šansu da donese lake poene - 27:27
21:09 09.03.2023
17' – Pengos pravi probleme Partizanu
Pengos diktira ritam, crno-beli ne uspevaju da ga zaustave i zato je sada 23:25
21:03 09.03.2023
15' – 19:25
Papapetru je doneo lepe poene Partizanu, a onda je Pengos namestio Meliju nove poene.
21:00 09.03.2023
14' – 17:23
Pengos se razigrao, podelio je neke dobre asistencije, ali je Partizan i dalje u prednosti.
20:56 09.03.2023
11' – Ledej na petici
Postavio je Obradović petorku u kojoj je Ledej zauzeo poziciji pet, na kraju je on i pogodio - 15:21
20:53 09.03.2023
10' – Kraj prve četvrtine
Partizan vodi sa 19:13, Panter nosi crno-bele i može se reći da ekipa koju vodi Željko Obradović drži sve pod kontrolom u ovoj utakmici.
20:50 09.03.2023