Čupo-Moting, Bajern - Pari Sen Žermen - Sputnik Srbija

Moćni Bajern srušio snove katarskih bogataša – Mesi i kompanija opet bez „ušatog“ pehara

Još jednu godinu „skupoceni cirkus“ iz Pariza neće osetiti slast titule šampiona Evrope. Ponovo ih je od „ušatog“ pehara, kao u finalu 2020. u Lisabonu odvojio nemački šampion Bajern, koji je u revanšu slavio sa 2:0 golovima Čupo-Motinga u 61. i Gnabrija u 89. minutu i ukupnim trijumfom od 3:0 prošao u četvrtfinale elitnog takmičenja.
Još jednom je Bajern pokazao zašto je najjači, nijednom ove sezone nije primio gol u prvom poluvremenu i to dovoljno govori koliko ozbiljno defanzivno pristupa svakom meču Lige šampiona njihov trener Julijan Nagelsman.
Prvo poluvreme nam nije donelo golove, ali je lako moglo da ih bude. Na obe strane. Prvo je Mbape u drugom minutu zapretio Zomeru, koji je sjajno intervenisao, a zatim Gorecka na drugoj strani sa distance dobro zagrejao dlanove Donarumi u 16.
Mesi se spetljao pred golom Bajerna u 25. minutu, a gosti su upali u problem u 36. kada je kapiten Markinjos napustio igru zbog povrede. Pre toga, Donaruma je sjajno skinuo šut Musijale, koji je bio najzapaženiji igrač domaćina u prvom poluvremenu. PSŽ je mogao do prednosti i u 38. kada je De Liht sa gol-linije izbacio loptu posle šuta Portugalca Vitinje.
MINHEN
Bajern - Pari Sen Žermen 2:0 (0:0), prvi meč 1:0
/Čupo-Moting 61, Gnabri 89/
Nastavak je doneo bolju igru Bavaraca. Rani pogodak Kamerunca Čupo-Motinga glavni sudija Orsato je na asistenciju iz VAR sobe poništio zbog ofsajda u 53. minutu, ali tehnologija nije mogla da spasi Parižane u 61. kada je Verati katastrofalno pogrešio ispred svog šesnaesterca, a Gorecka omogućio Čupo-Motingu da donese prednost Bajernu.
Vodeći gol Bavaraca bio je znak Parižanima da krenu u totalnu ofanzivu, a pravo je čudo kako Serhio Ramos posle kornera u 65. nije pogodio mrežu - Švajcarac Zomer je opet sjajno intervnisao.
Bajern je u završnici prepustio svesno inicijativu gostima, pretio iz kontri preko Komana i Sanea, potom i Manea (poništen mu gol u nadoknadi zbog ofsajda) koji se vratio posle povrede. Tačku na meč stavio je Serž Gnabri u 90. minutu posle još jedne greške Veratija, koji je prodao loptu Bavarcima na sredini terena.
Poraz i rana eliminacija uzburkaće opet duhove u Parizu gde ni ove godine najvredniji fudbalski trofej neće stići. Opet su podbacili najskupoceniji. Mesi, koji se gotovo nije video i Mbape kog je Hrvat Stanišić spakovao u džep i učinio bezopasnim.
© AP Photo / Matthias SchraderBajern - PSŽ
Bajern - PSŽ - Sputnik Srbija, 1920, 08.03.2023

Milan odbranio gol u Londonu

Milanu je u revanšu u Londonu ipak bila dovoljna minimalna pobeda iz prvog meča od 1:0, jer Totenhem za 90 i kusur minuta nije pronašao način da zatrese mrežu šampiona Italije i sjajnog francuskog golmana Majka Manjana.
Napadali su i jedni i drugi praktično od početka, ali su prvu pravu šansu na meču imali gosti, kada je Mesijas ostao bez čuvara i šutirao sa ivice kaznenog prostora, pored leve stative.
Ozbiljnije su bile pretnje Milana, posebno prilika iz 51. minuta kada je strelac gola u prvom meču Brahim Dijaz pokušao da odbijenu loptu pošalje u gol, ali je Ugo Loris sjajno odbranio ovaj pokušaj.
LONDON
Totenhem - Milan 0:0, prvi meč 0:1
Najbolju šansu za domaće imao Danac Hojbjerg u 64. minutu, kada je odbijenu loptu poslao pod prečku, ali je sjajno intervnisao i golman Rosonera Manjan na drugoj strani. Ekipa Antonija Kontea ostala je sa igračem manje u 77. minutu kada je štoper Romero dobio drugi žuti karton.
I tako brojčano oslabljeni, „Pevci“ su nešto pokušavali. Pao je u kaznenom prostoru Dejvison Sančez u finišu meča, ali francuski sudija Klermon Turpan je samo odmahnuo glavom, nije ni proveravao stuaciju.
Kejn je imao poslednju šansu za Totenhem u četvrtom minutu nadoknade kada je šutirao glavom, ali je golman Milana i taj pokušaj zaustavio i trasirao svom timu plasman u četvrtfinale.
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
23:06 08.03.2023
LONDON 96' – Kraj!
Malo je falilo da Hari Kejn donese produžetak, ali mu je Manjan skinuo zicer u 94. minutu. Na drugoj strani i Leao je mogao do gola, ali je ostalo 0:0. Milan ide u četvrtfinale posle trijumfa od 1:0 u prvom meču.
22:55 08.03.2023
MINHEN 95' – Kraj!
Zaslužen prolaz Bajerna u četvrtfinale i još jedan rani debakl Pari Sen Žermena.
22:48 08.03.2023
MINHEN 90' – Šah, mat!
Bajern stiže do drugog gola posle sjajne kontre u 89. minutu, strelac je Serž Gnabri. Opet je loptu izgubio nesrećni Verati, a Kanselo asistirao Nemcu za pogodak.
22:47 08.03.2023
LONDON 78' – Totenhem sa desetoricom
Štoper Romero je dobio drugi žuti karton, pa Pevci finiš meča dočekuju sa golom zaostatka i igračem manje.
22:40 08.03.2023
LONDON 71' – Probudio se Totenhem
Ulazak Brazilca Rišarlisona je razdrmao Pevce koji traže gol za povratak u ovaj dvomeč. Zapretili su nekoliko puta Milanezima, ali Majk Manjan za sad ačuva mrežu.
22:39 08.03.2023
MINHEN 80' – Bajern se brani
Životima domaćini čuvaju 1:0 i plasman u četvrtfinale. Parižani napadaju, ali teško dolaze do šanse da ugroze Zomera.
22:31 08.03.2023
LONDON 62' – Totenhem bez šuta u nastavku
Pre će Milan da povede u Londonu nego domaćin koji očajnički juri gol zaostatka.
22:26 08.03.2023
MINHEN 67' – PSŽ promašuje
Ramos i Mbape su imali dobre prilike, ali se mreža Zomera nije zatresla.
22:19 08.03.2023
MINHEN 61' – Gol za Bajern!
Strelac je opet Čupo-Moting i čini se da VAR sada neće sačuvati Parižane. Verati je izgubio loptu pred svojim šesnaestercom, a Bajern to ne prašta!
22:11 08.03.2023
MINHEN 52' – Poništen gol za Bajern!
Strelac je Čupo-Moting, ali postoji mogućnost da će gol ipak biti poništen zbog ofsajda. Čekamo VAR. Stigla je i odluka - nema gola!
22:05 08.03.2023
MINHEN 46' – Počelo je drugo poluvreme!
I to drugom prinudnom izmenom kod Parižana. Mukijele je sastavio samo deset minuta na terenu, na pauzi ga je zamenio Bitšiabu.
22:02 08.03.2023
LONDON 45' – Kraj prvog poluvremena!
Nema golova u duelu Totenhema i Milana, a nije viđeno ni previše izglednih prilika.
21:51 08.03.2023
LONDON 40' – Totenhem kombinuje
Pokušavaju Pevci da dođu do prilike da zaprete gostima, ali sve to ide jako teškom Milan se dobro brani...
21:47 08.03.2023
MINHEN 45' – Kraj prvog poluvremena!
Nema golova, ali je moglo da ih bude. Vitinja je u 38. propustio dobru šansu za goste, dok je na drugoj strani Musijala zapretio u finišu, ali bez uspeha.
21:39 08.03.2023
MINHEN 36' – Markinjos izašao
Brazilac zbog povrede ne može da nastavi meč. Umesto njega na terenu je Nordi Mukijele. Veliki udarac za Pari Sen Žermen.
21:38 08.03.2023
LONDON 25' – Tri žuta za domaćine
Agresivan je Totenhem u pokušaju da stigne do gola, pa su tako Romero, Lengle i trener Konte dobili javne opomene u razmaku od četiri minuta. Mesajas je imao najbolju priliku na meču za goste, ali je šutirao pored leve stative.
21:34 08.03.2023
MINHEN 25' – Musijala neprecizan
Sjajno se mladi Nemac oslobodio čuvara, šutirao iskosa sa leve strane, ali sjajna odbrana Donarume. Sjajan tempo u Minhenu, igra se na obe strane kao rukomet.
21:28 08.03.2023
MINHEN 25' – Mesi se spetljao
Sjajna akcija Parižana, lopta je došla na ivici peterca do Mesija, ali se Argentinac okliznuo i šansa je otišla u nepovrat.
21:20 08.03.2023