Zek Ledej - Sputnik Srbija

Herojska pobeda Partizana u Bolonji!

Košarkaši Partizana ostvarili su veliku pobedu na gostovanju Virtusu iz Bolonje rezultatom 88:79 u okviru 27. kola Evrolige, što je njihov ukupno 15. trijumf u aktuelnoj takmičarskoj godini i značajan korak ka plasmanu u plej-of elitnog takmičenja.
Partizan je vodio rovovsku borbu protiv ekipe koju je predvodio inspirisani Miloš Teodosić, sticala je i gubila prednost, ali je na kraju uspela da prevaziđe sve poteškoće i ostvari prvu pobedu na italijanskoj turneji, pošto u četvrtak gostuje u Milanu protiv Olimpije.
Najefikasniji u redovima Partizana bili su Dante Egzum i Kevin Panter sa po 17 poena, a vredi istaći da je Australijanac imao po sedam skokova i asistencija, a sa dva zakucavanja u momentima kada se lomio potpuno je prebacio energetski momenat na crno-beli stranu.
Sjajan je bio Džejms Naneli sa 16 poena, Jam Madar je dodao 11, Zek Ledej je imao deset uz osam skokova, Alen Smailagić je bio odličan sa devet poena, dok je Matijas Lesor ostao na svega pet.
Na drugoj strani odličan je bio Miloš Teodosić sa po 11 poena i 11 asistencija, ali je pokvario utisak izgubljenom loptom u finišu i potom bespotrebnim grubim faulom u momentima kada nije bilo rezultatske neizvesnosti, što je iniciralo i sukob igrača.
A sve je počelo daleko bolje za bivšeg kapitena Srbije, on je trojkom u prvom napadu inspirisao košarkaše Partizana koji su potom ubacili tri i stekli ranu prednost od dva poseda (13:7), ali su domaći posle namernog faula Egzuma dobili priliku za povratak u igru.
Partizan je odbio taj nalet, Teodosić je novom trojkom vratio razliku na dva poena, ali je ponovo odbrana crno-belih bila na visokom nivou i veoma brzo je beogradski sastav prekinuo seriju rivala.
Lesor je uz koš i prekršaj rivala doneo sedam poena viška Partizanu, ali je potom izgubio loptu što su domaći iskoristili, nastavili su u tom ritmu i uspeli da smanje razliku na svega dva poena na kraju prve deonice, 28:26.
Inercija je povela domaće do preokreta, Partizan nije uspevao da nađe pravi ritam, defanziva domaćih je bila frenetična i dovela je do brzih tranzicija iz kojih je Teodosić delio asistencije kao na tacni, koristeći promene u odbrani protivnika.
Serijom 11:2 Virtus je stekao prednost od osam poena, Madar je dobrim šutem smanjio, a pravim letom i košem uz dodatno slobodno bacanje Ledej je dao energiju crno-belima, ali je ritam domaćih bio toliko furiozan da su i uprkos trojci Papapetrua i košu Nanelija na poluvreme otišli sa prednošću od dva poena, 47:45.
Serijom od 7:0 Partizan je naterao domaće da zatraže minut odmora posle svega dva minuta igre u nastavku pošto je poveo sa 52:47. Uspeo je tajm-aut Etorea Mesine, Virtus se razigrao i uhvatio priključak, ali su igru prekidali brojni faulovi na obe strane dok se Partizan trudio da sačuva prednost.
U tome nisu uspeli igrači crno-belih, nekoliko izgubljenih lopti i loših reakcija pod svojim košem dozvolili su Virtusu da napravi preokret, a u tim momentima je četvrti prekršaj zaradio Lesor, što je žestoko razljutilo trenera Obradovića.
Ipak, Egzum i Naneli su prekinuli lošu seriju i doneli prednost Partizanu pred poslednju deonicu od 65:63, a uz veliku podršku sa tribina gosti su uvećali razliku jer je Virtus potpuno izgubio kompas.
Na polovini četvrtine Partizan je stekao dvocifrenu prednost (75:65), usledila je trojka Teodosića uz faul, a posle umanjenja razlike za polovinu Obradović je zatražio tajm-aut, na tri minuta do kraja duela.
Trojka Nanelija je donela šest poena prednosti za Partizan, usledio je faul u napadu Teodosića, a zatim je pogodio i Egzum za 84:76, a u poslednji minut se ušlo sa pet poena viška na računu crno-belih.
Neverovatnom sudijskom odlukom Virtus je dobio napad na poklon, ali se pravda pokazala, Teodosić i Belineli su se loše snašli i na nešto više od pola minuta do kraja duela crno-beli su dobili posed koji je realizovao Jam Madar sa linije slobodnih bacanja.
Utisak je na kraju meča pokvario Teodosić, bespotrebnim jakim faulom na Egzumu kada je sve bilo gotovo, zbog čega se stvorila i velika gužva među igračima, a o tome su razgovarali i treneri.
Ipak, sve je završeno velikim slavljem ogromnog broja navijača Partizana u Bolonji.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:47 07.03.2023
40’ – Kraj!
Velika pobeda Partizana, 88:79!
Navijači KK Partizana - Sputnik Srbija
22:45 07.03.2023
40’ – Teodosić izgubio nerve!
Jak faul na Egzumu bez ikakve potrebe!
22:40 07.03.2023
40’ – Pravda!
Izgubljena lopta za Virtus!
22:38 07.03.2023
40’ – Šta rade sudije?!
Ledej je ukrao loptu, nasrtali su rivali na njega, a sudije su oduzele loptu Partizanu na 34 sekunde do kraja!
22:36 07.03.2023
40’ – Koraci!
Lesor se nije dobro snašao pod obručem rivala...
Partizan vodi 84:79.
22:33 07.03.2023
39’ – Trojka...
Abas smanjuje na 84:79.
22:31 07.03.2023
39’ – Egzum!
Partizan vodi 84:76.
22:30 07.03.2023
38’ – Faul Teodosića!
U napadu!
38’ – Naneli!
Trojka za 82:76!
22:27 07.03.2023
37’ – Vraća se Virtus!
Niz poena i umanjenje razlike na 79:74.
22:26 07.03.2023
36’ – Teodosić!
Trojka uz faul Smailagića.
Partizan vodi 77:70.
22:25 07.03.2023
36’ – Egzum!
Dvocifrena prednost za Partizan, 75:65!
22:23 07.03.2023
35’ – Egzum i Madar!
Pogađaju rutinski, Partizan vodi 73:65!
22:21 07.03.2023
34’ – Egzum!
Silovit kontranapad i brutalno zakucavanje za 69:65!
22:18 07.03.2023
32’ – Sjajno!
Velika energija Partizana, Virtus gubi lopte, a Partizan vodi 67:63.
22:12 07.03.2023
30’ – Vodi Partizan!
Uspeli su crno-beli da vrate prednost.
Pred poslednju deonicu vode sa 65:63.
22:10 07.03.2023
30’ – Naneli!
Partizan vodi 65:63!
29’ – Egzum!
Ofanzivni skok i poeni za 63:63.
22:08 07.03.2023
28’ – Partizan gubi, četvrta lična Lesora!
Baš loša sekvenca Partizana koji gubi sa 63:61.
22:07 07.03.2023