Čelsi - Dormund, Liga šampiona - Sputnik Srbija

Čelsi izbacio „Milionere“, Benfika „petardirala“ Belgijance i oborila rekord

Fudbaleri Čelsija i Benfike prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona. „Plavci“ su u Londonu u revanšu pobedili Borusiju Dortmund sa 2:0, dok je portugalski velikan demolirao Klub Briž sa 5:1 u Lisabonu.
Derbi večeri kasnio je 15 minuta zbog problema pri dolasku gostujućih fudbalera kojima navijači Čelsija nisu dozvolili da prođu ulicama do stadiona.
Popularni „Plavci“ su od starta krenuli ofanzivno, Feliks i Haverc propustili dobre šanse u prvih deset minuta.
Uzvratio je Rojs u 17 iz slobodnog udarca, ali je Kepa bio sjajan. Raspoloženi Haverc je pogodio stativu u 28. minutu, a deset minuta kasnije poništen mu je gol zbog ofsajda.
LONDON
Čelsi – Borusija 2:0 (1:0), prva utakmica 0:1
/Sterling 44', Haverc 53'penal/
Zaslužio je Čelsi da povede na ovom meču, a do gola je stigao u finišu prvog dela preko Rahima Sterlinga koji je pogodio u 43. minutu.
Utakmica je odlučena početkom drugog dela kada je na intervenciju iz VAR sobe holandski sudija Makeli dosudio penal za domaćine. Haverc je promašio prvi put, ali je izvođenje ponovljeno i Nemac je drugi put matirao mladog golmana Borusije Majera za 2:0 u 53. minutu.
Svesni da im gol posle 1:0 iz prvog meča donosi produžetke gosti su pojačali pritisak, a Rejna u 55. i Belingem u 58. propustili su sjajne prilike da odmah smanje rezultat.
© AP Photo / Alastair GrantLiga šampiona
Liga šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 07.03.2023
Čelsi se svesno povukao u poslednjih pola sata, Borusija imala šanse preko Marijusa Volfa u 65. i Belingema u 89. ali se mreža „Plavaca“ nije zatresla, pa je engleski velikan posle velike borbe i osam minuta nadoknade overio plasman u četvrtfinale.

Benfika oborila rekord

Plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja overila je i Benfika, koja je pobedila Klub Briž sa 5:1. U prvom meču u Belgiji bilo je 2:0 za portugalskog velikana, pa je revanš bio formalnost.
Ovo je najubedljivija pobeda Benfike u nokaut fazi Lige šampiona, a tim nemačkog trenera Rodžera Šmita je ove sezone već premašio cifru od 100 datih golova u svim takmičenjima.
© AP Photo / Armando FrancaLiga šampiona
Rafa Silva u 38. i Gonzalo Ramos u nadoknadi prvog poluvremena doneli su lisabonskim Orlovima velikih 2:0. U nastavku su mrežu nemoćnog veterana Minjolea pogodili Ramos (drugi put) u 57, Žoao Mario iz penala u 71. i David Neres u 77. minutu.
Za utehu Belgijancima možda i najlepši gol na meču postigao je njihov igrač 19-godišnji Bjorn Mejer u 87. minutu za konačnih 5:1.
Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige šampiona na programu je u petak 17. marta.
LISABON
Benfika – Briž 5:1 (2:0), prva utakmica 2:0
Rafa Silva 38', Ramos 45+2', 57', Žoao Mario 70'p, Neres 77' - Mejer 87'
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
23:08 07.03.2023
KRAJ UTAKMICA - Pobede Čelsija i Benfike!
Imamo prva dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona.
LONDON 60' – Velike šanse za Borusiju!
Rejna i Belingem su propustili prilike koje su bile viđene da postanu gol.
LONDON 52' – Ponavlja se penal!
Sudija Dani Makeli je doneo čudnu odluku!
22:20 07.03.2023
LONDON 50' – Promašen penal za Čelsi!
Ne ide Haverca nikako, promašio je i penal!
Ostaje 1:0 za Čelsi!
22:18 07.03.2023
LISABON 57' – I evo gola!
Benfika vodi sa 3:0, ponovo je strelac Ramos!
Liga šampiona - Sputnik Srbija
22:13 07.03.2023
LISABON 55' – Miriše i treći gol
Za deset minuta tri šuta Benfike uz veliki posed lopte, uprkos činjenici da su gotovo obezbedili prolaz dalje.
21:59 07.03.2023
LONDON 45' – Poluvreme, vodi Čelsi!
Dortmund je dobro kontrolisao utakmicu, ali nije mogao da napadne na pravi način i to mu se obilo o glavu.
Čelsi je imao poništen gol i stativu Haverca, još nekoliko prilika za Nemca, ali je gol postigao Englez, Sterling i anulirao zaostatak iz prvog meča.
Čelsi vodi 1:0.
21:55 07.03.2023
LONDON 44' – Evo gola za Čelsi!
Rahim Sterling pogađa u 44. minutu i time anulira prednost Borusije iz prvog duela!
Čelsi vodi 1:0!
21:50 07.03.2023
LONDON 38' – Poništen gol!
Haverc je zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu.
Čelsi i dalje ne može do gola.
21:47 07.03.2023
LISABON 45+2' – Još jedan gol za Benfiku!
U drugom minutu nadoknade vremena mrežu Briža trese i Gonsalo Ramos.
Benfika vodi 2:0 protiv Briža na poluvremenu!
21:42 07.03.2023
LONDON 30' – Stativa!
Havercu je malo nedostajalo da dovede Čelsi do prednosti, ali je pogodio stativu.
Borusija i dalje ima više lopte u posedu, ali nema priliku da ugrozi gol rivala.
21:38 07.03.2023
LISABON 38' – Vodi Benfika!
Opet je kapitulirala odbrana Briža, čini se ovoga puta ispravno.
Strelac je Rafa Silva.
21:31 07.03.2023
LONDON 20' – Neverovatno!
Čak 72 posto vremena loptu u posedu ima Borusija, ali ne uspeva da kvalitetno napadne domaći sastav.
21:30 07.03.2023
LISABON 30' – Benfika veoma opasna
Čak osam šuteva na gol rivala, nasuprot samo dva Briža.
Gol visi u vazduhu, ali se gosti i dalje sjajno brane, dok su domaći neprecizni i nijedan udarac nije išao u okvir gola.
21:22 07.03.2023
LONDON 10' – Problem za Borusiju, Čelsi napada
Morao je Julijan Brant van igre, zamenio ga je Đovani Reina, ali je uprkos terenskoj inicijativi gostiju ekipa Čelsija imala tri velike šanse.
21:14 07.03.2023
LISABON 15' – Domaći opasniji
Poništen je gol Benfike, ali je ona delovala opasnije tokom prvih 15 minuta utakmice.
Gosti nisu loši, ali su domaći upisali tri šuta i imali inicijativu.