Kakva drama u Splitu – Partizan slavio trojkom Nanelija u poslednjem momentu!

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićNaneli i Smailagić, KK Partizan
Naneli i Smailagić, KK Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 04.03.2023
Košarkaši Partizana gostovali su Splitu na Gripama u okviru ABA lige, a ekipa Željka Obradovića je posle velike pobede nad Albom u Evroligi stigla do šok-trijumfa ovoga puta trojkom Džejmsa Nanelija na sekundu i po pre kraja utakmice. Crno-beli su slavili u samoj završnici - 96:95!
Crno-beli su tako izbegli treći poraz na Jadranu ove sezone. A, bili su gotovo na kolenima.
Dominik Mavra je na kraju imao šansu da trojkom donese pobedu Splitu, ali nije bio precizan. Naneli je definitivno rešio ovu utakmicu i igrom i ključnim poenima.
Najefikasniji kod Splita bili su Šorter sa 25, kao i Mavra i Nelson sa po 22 data poena. Kod Partizana Naneli je ubacio 18, Egzum je dodao 15, a Smailagić 13.
Iako je Partizan u naletu posle pobedom nad Albom, Split je uspeo da pruži odličan otpor u prvom poluvremenu. Crno-bele predvodio je Džejms Naneli sa 15 datih poena u prvih 20 minuta čime je nadomestio nešto slabije partije u Evroligi, dok su Split u igri držali Mavra i Saliven.
Posle prve dve odigrane deonice Partizan je vodio jedan razlike - 48:47.
U toku treće četvrtine Tristan Vukčević je počeo da doprinosi igri crno-belih što poenima što generalnim učinkom na parketu, Panter je pogodio trojku, pa su crno-beli otišli na 67:62 u veoma tesnom meču na Gripama.
A, u poslednju četvrtinu ušlo se sa egal rezultatom 71:71. Sve je to garantovalo neizvesnu završnicu u kojoj je Zek Ledej pogodio važnu trojku za prednost od 84:81, a kasnije je Šorter doneo Splitu 90:90...
Na kraju je Partizan imao više znanja, ali mora se reći i sreće. Naneli je presudio Splitu.
Partizan sada ima skor 18-2 i ispred je Crvene zvezde koja je na skoru 17-1. U narednom kolu gledaćemo večiti derbi.
Poslednja emicija Miljanov korner bavila se košarkom, a evo kako je to izgledalo.
Samson Ružencev - Sputnik Srbija, 1920, 04.03.2023
Leteći Samson je znao svoj put: „Uvek sam želeo da se vratim iz Amerike u Rusiju“