Željko Obradović - Sputnik Srbija

Trojka za trojkom i Aleksin šou – Partizan nadigrao Albu!

Košarkaši Partizana ostvarili su jako važnu pobedu u borbi za plasman u TOP 8 Evrolige. U Beogradu je gostovala Alba, a crno-beli su serijom trojki u trećoj deonici došli do trijumfa od 88:74. Utakmicu ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Najefikasniji u pobedi Partizana bili su Aleksa Avramović sa 19, Kevin Panter sa 16, Zek Ledej sa 13 i Matijas Lesor sa 10 poena i šest skokova. Partizan je na ovaj način stigao do 14. pobede u Evroligi i drži 6. poziciju!
U lošem ritmu su obe ekipe startovale duel, a u svemu se bolje snašao gostujući tim i na krilima čudovišnog Kumanđea koji je uhvatio tri ofanzivna skoka za svega tri minuta igre stigao je do prednosti od 12:5.
Trojka za trojku, kada god je Partizan odgovarao, odbrana crno-belih je bila porozna, ali je došlo do promene posle prvog minuta odmora – Egzum je preuzeo kormilo i vratio zaostatak na svega jedan posed. I konačno, u devetom minutu prve deonice trojka Papapetrua je postavila stvari na svoje mesto, Partizan je poveo sa 16:14, a na prvu pauzu između četvrtina otišlo se sa rezultatom 20:19 u korist domaćih, pošto je Timan pogodio trojku uz zvuk sirene.
Na sličan način igralo se i u drugoj deonici, Alba je otišla na poluvreme sa prednošću od dva poena, dok su crno-beli na krilima raspoloženog Alekse Avramovića stigli do preokreta i prednosti od šest poena.
Kada je došlo do toga, Partizan je počeo da ređa trojke kao na traci, pogađali su i Avramović i Smailagić i Panteri Anđušić, a to je dovelo do 24 poena razlike na ulasku u poslednju četvrtinu.
Utakmica je već tada bila rešena. Iako je Alba u poslednjoj deonici probala da napravi čudo, ali nije uspela.
22:54 02.03.2023
38’ – Važni poeni Pantera
Panter je pogodio važne poene sa linije za slobodna bacanja - 82:70
22:49 02.03.2023
37’ –80:68
Alba igra jaku odbranu, Partizan ne može do koša i sada je umesto 24 razlike samo 12 razlike.
22:46 02.03.2023
35’ – Alba smanjila razliku
Alba je u pet minuta poslednje deonice ubacila 11 poena, a Partizan samo tri i zato Obradović traži tajm-aut - 80:64.
22:41 02.03.2023
33’ – Crno-beli odrađuju posao
Partizan ima veliku prednost i sada samo treba da odrade posao do kraja i odnesu jako važnu pobedu - 80:61.
22:32 02.03.2023
30’ – Partizan rastura Albu
Partizan je sada potpuno dominantan, Alba se istopila u Areni i rezultat na kraju treće četvrtine je 77:53.
22:29 02.03.2023
29’ – Avramović!
Ubacio je Avramović novu trojku, a onda je Lo vratio istom merom - 70:53. Potom i trojka Pantera - 73:53
22:22 02.03.2023
27’ – Anđušić se razigrao
Evo još jedne trojke Anđušića, potrebni su ovakvi njegovi potezi Partizanu - 61:48
22:17 02.03.2023
25’ – Još jedna trojka
Smailagić je razmišljao da li da šutne sa vrha kapice, odlučio se da proba i pogodio je za 53:46. Anđušić se podigao i pogodio novu trojku - 56:46!
22:12 02.03.2023
24’ – Avramović!
Avramović je ubacio i četvrtu trojku, Partizan je otišao na prednost od 50:44.
22:09 02.03.2023
23’ – Partizan prešao u prednost
Crno-beli vode, sigurno im je sada prijatnije, ali će se potruditi da razlika bude što veća i to što pre - 47:44
22:06 02.03.2023
21’ – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme utakmice u Areni i to sa dva loša napada obe ekipe - 42:44. A, onda trojka Smailagića - 45:44
21:50 02.03.2023
20’ – Poluvreme
Vrlo tesno i neizvesno poluvreme, Alba ide na odmor sa 44:42. Imaće Partizan šansu za preokret, ali Obradović ima razloga za nezadovoljstvo.
21:42 02.03.2023
18’ – Dodato 11 sekundi
Došlo je do zanimljive situacije, na satu se našlo 11 sekundi viška, koje su sudije posle gledanja oduzele i sada utakmica može da se nastavi - 39:42
21:40 02.03.2023
18’ – Arenom se ori Partizan - CSKA
U dvorani navijači skandiraju ruskom klubu CSKA, a Alba trojkom Smita ide na 42:35. Pevalo se i Srbi i Rusi - braća zauvek!
21:37 02.03.2023
17’ – Alba drži prednost
Iako je Partizan došao do nekih dobrih akcija i poena, Alba ipak vodi u Beogradu - 33:37
21:33 02.03.2023
15’ – Avramović!
Povezao je Avramović trojke i doneo veoma bitne poene crno-belima, digli su se i navijači - 28:30. A onda još jedna trojka Avramovićaaaaaa - 31:30
21:29 02.03.2023
13’ – 20:26
Partizan igra u kontraritmu, ne uspeva da dođe do poena, nekako je i atmosfera pala, pa Alba vodi sa 20:26
21:24 02.03.2023
11’ – Serija Albe
Lesor je došao na slobodna bacanja i promašio je oba, a onda je Alba povezala dobre poene, Timan je ubacio trojku i sada je 20:24.