Fakundo Kampaco - Sputnik Srbija

Zvezda izgubila dobijenu utakmicu – Lučić zasenio Kampaca u Minhenu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu u okviru Evrolige na debiju Fakunda Kampaca u evrotakmičenjima u crveno-belom – 87:80. Na ovaj način umanjili su šanse za plasman u TOP 8 fazu. Meč ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Crvena zvezda počela je bolje meč, diktirala ritam, ali je u drugoj četvrtini pala u ritmu i dopustila je Bajernu da ofanzivnim skokovima pravi razliku. Čak je beogradski tim mogao da bude zadovoljan što je na poluvremenu kasnio samo tri poena.
Potom je vodio sve do same završnice kada je Bajern na krilima Vladimira Lučića i Korija Voldena napravio preokret i slavio.
Zvezda je izgubila dobijenu utakmicu. Posle ovog poraza značajno su joj pale šanse za plasman u TOP 8 i plej-of Evrolige.
Najefikasniji u pobedi Bajerna bio je Vladimir Lučić sa 20 poena, a toliko je ubacio i Vinston. Kod Zvezde je Luka Vildosa ubacio 18, Fakundo Kampaco 16, ali je omaleni Argentinac imao mnogo promašaja. Nemanja Nedović je završio utakmicu sa 15 datih poena. Ovoga puta je to sve bilo nedovoljno.
Sada je Crvena zvezda na skoru 11-15, drži 13. mesto na tabeli i pitanje je koliko je realno da se do kraja sezone bori za plasman u plej-of. Postoje šanse, ali sada već teoretske.
Da je Crvena zvezda pobedila Albu kući i Bajern u gostima, što je svakako mogla, bila bi u realnoj borbi za plej-of, ali su crveno-beli pali posle osvojenog Kupa i doživeli su dva vezana veoma teška poraza.
Neće Duško Ivanović biti zadovoljan ovakvim izdanjem njegovog tima.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
21:01 02.03.2023
KRAJ
Pobeda Bajerna - 87:80
21:00 02.03.2023
Bajern pred pobedom
Bavarci vode sa 84:80 i pred pobedom su.
20:57 02.03.2023
Poslednji minut
Gilespi je zakucao, a onda pogađa Vildosa na drugoj strani - 80:77. Vajler Beb je pogodio iz okreta o tablu - 82:77
20:55 02.03.2023
Poslednja dva minuta
Volden je ubacio trojku i tako je Bajern poveo sa 78:75. Preokret Bavaraca.
20:50 02.03.2023
38’ – Trojka Obsta
Obst se podigao i pogodio trojku, pa tako Bajern dolazi na opasnih 73:75
20:44 02.03.2023
37’ – Lučićeve trojke
Lučić je povezao dve trojke, a onda je Nedović pogodio uz faul - 66:71
20:42 02.03.2023
33’ – Vildosa!
Majstorije Vildose, ubacio je do sada 16 poena, a Crvena zvezda vodi sa 68:63.
20:38 02.03.2023
33’ – Nedović!
Evo trojke Nedovića, veoma važne, a sa njom Zvezda vodi 64:56. Čini se da ekipa Duška Ivanovića ima dobru šansu za pobedu.
20:35 02.03.2023
31’ – Martin i Kampaco za prednost Zvezde
Hasan Martin se razigrao i donosi poene Zvezdi koja sada vodi sa 61:54 posle trojke Kampaca.
20:32 02.03.2023
30’ – Ruska zastava i „Kosovo je Srbija“ u Minhenu
Na tribinama Audi doma nalaze se i ruske zastave, a tokom meča Evrolige čuli su se i povici „Kosovo je Srbija“ - 52:56 vode crveno-beli i napadaju važnu pobedu u gostima.
20:25 02.03.2023
29’ – Lučićeva trojka
Bajern pravi seriju 5:0, a Lučić je pogodio trojku pa je tako ponovo došlo do egal rezultata - 48:52
20:21 02.03.2023
28’ – Zvezda pojačala odbranu
Crveno-beli osetno igraju bolje u odbrani i to odmah daje rezultat, da je Kampaco još šuterski raspoložen bilo bi sve pozitivnije po Zvezdu - 43:50. Potom i koš Martina - 43:52
20:18 02.03.2023
26’ – Mitrović sa penala
Luka Mitrović uhvatio je ofanzivni skok, potom je fauliran i zbog toga je završio na liniji za penale - 42:45
20:13 02.03.2023
25’ – Trojka Petruševa!
Podigao se Petrušev na šut za tri poena i pogodio je jako bitan koš. Sada je Crvena zvezda prešla u prednost - 41:43
20:08 02.03.2023
23’ – 41:40
Kampaco je doneo poene Crvenoj zvezdi sa penala i jasno je da će ova utakmica biti vrlo neizvesna do samog kraja.
20:04 02.03.2023
21’ – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme, Crvena zvezda juri minus od tri poena - 41:38
19:48 02.03.2023
20’ – Poluvreme
Posle prve dve deonice Bajern vodi sa 41:38. Možemo da kažemo da je Crvena zvezda mogla više na debiju Fakunda Kampaca u Evroligi. Ali, imaće drugo poluvreme da popravi utisak. Vinston je najefikasniji sa 16 poena, Vildosa je ubacio osam, a Kampaco šest poena.
19:43 02.03.2023
19’ – Dobrićeva trojka
Evo Ognjena Dobrića sa trojkom, nastavio je gde je stao u reprezentaciji, tako da sada Bajern vodi sa 39:36
19:38 02.03.2023
16’ – Vinston raspoložen
Vinston igra dobro, Bajern vodi sa 35:28. Crvena zvezda će probati da ga zaustavi u nastavku utakmice.
19:34 02.03.2023
14’ – 31:25
Velika borba sa obe strane, dosta duela i udaraca, a za sada je nerešeno – 25:25. Potom Vinston i Di Džej Sili vezuju dve trojke - 31:25