Liverpul - Real, Liga šampiona - Sputnik Srbija

Istorijska „petarda“ i sramota Liverpula – Real pokazao ko je kralj

Derbi na Enfildu, repriza pariskog finala od prošlog leta doneo je uzbudljiv fudbal i kišu golova. Liverpul je vodio sa 2:0 posle 14 minuta, Real se vratio u život do kraja poluvremena, a u nastavku sa još tri gola ponizio engleskog velikana i naneo mu istorijski poraz. U prvom meču osmine finala Lige šampiona na Enfildu: Liverpul - Real 2:5 (2:2).
Malo je trebalo domaćoj publici da padne u trans. Darvin Nunjez je posle samo četiri minuta petom na pas Salaha načeo mrežu Reala, a posle promašenog zicera u 12, Egipćanin je dva minuta kasnije kaznio veliki kiks Tiboa Kurtoe. Spetljao se golman Reala, neshvatljivo, što je napadač Liverpula iskoristio da povisi na 2:0.
Bio je to trenutak za otrežnjenje Madriđana. Znao je i sam Karlo Anćeloti da njegov tim ne može da bude ovako loš, a u život ih je vratio trenutak inspiracije Vinsijusa Žuniora. Sjajno je Brazilac uhvatio na spavanju odbranu Liverpula u 21. minutu i majstorski pogodio iskosa sa leve strane mrežu Alisona za 2:1.
Liverpul - Real Madrid 2:5 (2:2)
/Nunjez 4, Salah 14 - Vinisijus 21, 36, Militao 47, Benzema 55, 67/
Liverpul je zatim imao šansu i za treći gol, ali su Salahi Nunjez promašili šanse iz peterca, a kazna je stigla u 36. minutu. Sada se Alisonna drugoj strani revanširao Kurtoi, pogrešio kardinalno, napucao loptom Vinisijusa, a ona odsela u mreži za 2:2.
Do odlaska na odmor mogao je Real i do totalnog preokreta, ali je Endi Robertson spasio svoju mrežu intervencijom u poslednjem trenutku posle kontre Valverdea, Vinsijusa i Rodriga.
Samo što je krenulo drugo poluvreme, Real je pokazao ko je gazda. Modrić je centrirao iz slobodnog udarca u 47. minutu, pravo na glavu Edera Militao za 3:2. Svaka nada Liverpula ubijena je sedam minuta kasnije, kombinovali su Rodrigo i Benzema, a mlitav udarac Francuza pogodio Džoa Gomeza i perevario Alisona za 4:2.
© AP Photo / Jon SuperLiverpul - Real, Liga šampiona
Liverpul - Real, Liga šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 21.02.2023
Srećno, ali i zasluženo, „Crveni“ su pustili igrače Reala da se prošetaju do šesnaesterca. Stefan Bajčetić, koji je postao večeras najmlađi starter u Ligi šampiona za Liverpul sa 18 godina i 122 dana okušao je udarac u 65. minutu, ali neprecizno.
Već u sledećoj akciji videla se sva nemoć tima Jirgena Klopa, koji je „zreo“ za remont. Još jednu sjajnu akciju Modrića i Vinisijusa krunisao je Benzema drugim golom za konačnih i ubedljivih 5:2 i verovatno plasman Reala u četvrtfinale.
Liverpul ničim nije pokazao da će u revanšu 15. marta biti konkurentan. Pred ovim klubom je težak finiš sezone, možda i rastanak sa Jirgenom Klopom.

Osimen ugasio vulkan u Frankfurtu

Napoli je u Frankfurtu stekao prednost pred revanš rutinskim trijumfom od 2:0. Moglo je lako da bude i 5:0 jer su gosti promašili brojne prilike, ali je Ajntrahtova publika svakako otišla kući „ugašena“ posle loše partije pulena.
© AP Photo / Michael ProbstViktor Osimen, Napoli
Viktor Osimen, Napoli - Sputnik Srbija, 1920, 21.02.2023
Viktor Osimen, Napoli
Lider Serije A je dozvolio domaćinu da se „ispuca“ na početku, Gece, Lindstrom i Kolo Muani su zapretili, ali je mreža Aleksa Mereta ostala netaknuta.
Sve je od 20. minuta prešlo na stranu Napolitanaca. Njihov najbolji igrač, Gruzin Kvarachelija imao je nekoliko prilika sa se proslavi, čak je izveo i jedanaesterac u 36. minutu, ali mu je domaći golman Kevin Trap sve odbranio.
Ipak, nije mogao povremeni reprezentativac Nemačke ništa u 40. minutu kada je Irving Lozano protutnjao po desnom krilu i poslužio na ivici peterca Viktora Osimena, koji je pogodio za vođstvo gostiju od 1:0.
Odmah posle tog gola Nigerijac je dao još jedan, ali je on poništen zbog ofsajda.
Ajntraht - Napoli 0:2 (0:1)
/Osimen 40, Di Lorenco 65/
Ozbiljni problemi za Ajntraht počeli su u 58. minutu kada je Kolo Muani preoštro startovao nad Angisom i zaradio direktan crveni karton, što znači da ga neće biti u revan[u kroz nešto manje od mesec dana u Napulju.
Ajntraht je do kraja igrao sa desetoricom, što je Napoli iskoristio na najbolji mogući način. Igrao se 65. minut kada je sjajni Gruzin Kvarachelija pokazao kvalitet lucidnom asistencijom ka Đovaniju Di Lorencu, a ovaj precizno pogodio dalji ugao za 2:0.
U nastavku, jedan pokušaj imao je Angisa u 72. dok je na drugom kraju šutirao i Japanac Kamada, međutim, promene rezultata do kraja susreta nije bilo. Napoli nosi velikih dva gola prednosti na revanš i praktično je već u četvrtfinalu Lige šampiona.
Direktan prenos ste mogli da pratite i na Sputnjiku:
22:55 21.02.2023
LIVERPUL 90’+3’ – Kraj utakmice!
Veliki preokret i velika pobeda Reala na Enfildu od 5:2.
22:52 21.02.2023
FRANKFURT 90’+6’ – Kraj utakmice!
Vredna pobeda Napolija nad Ajntrahtom od 2:0, golovima Osimena u 40. i Di Lorenca u 65. minutu.
22:37 21.02.2023
LIVERPUL 75’ – Real se zadiovoljio
Deluje da i jedni i drugi jedva čekaju kraj ovog meča. U različitom raspoloženju.
22:36 21.02.2023
FRANKFURT 80’ – Napoli promašuje, Ajntraht se predao
Ajntraht se uveliko predao, a gosti ne koriste šanse za ubedljiviju pobedu. Angisa je imao dobru šansu u 72. minutu, ali je lopta otišla ported gola.
22:30 21.02.2023
LIVERPUL 67’ – Pukla petarda na Enfildu!
Kakvo poniženje za engleskog velikana. Benzema postiže još jedan pogodak posle kontre na pas Vinisijusa.
22:23 21.02.2023
FRANKFURT 65’ – Gol za Napoli!
Strelac je Đovani Di Lorenco, a asistent Gruzin Kvartškelija.
22:20 21.02.2023
FRANKFURT 60’ – Ajntraht s desetoricom!
Isključen je Randal Kolo Muani zbog žestokog starta na protivniku.
22:17 21.02.2023
LIVERPUL 55’ – Benzema za 4:2!
Kakva sreća, Francuz je šutirao, lopta pogodila Džoa Gomeza i odsela iza leđa Alisona za 4:2. Kad hoće, onda baš hoće...
22:16 21.02.2023
FRANKFURT 56’ – Šansa Napoli!
Opet se Kvartškelija našao u prilici i opet mu odbranio Kevin Trap. Sanjaće Gruzin nemačkog golmana noćas.
22:09 21.02.2023
LIVERPUL 47’ – Totalni preokret, Real vodi sa 3:2!
Sjajan centaršut Modrića, pravo na glavu Edera Militao, koji je pogodio za poptuni preokret Madriđana. Real od 0:2 stiže do 3:2.
21:51 21.02.2023
POLUVREME – Spektakl u Liverpulu, Napoli rutinski
Posle prvih 45 minuta nerešeno je u okršaju Liverpula i Reala (2:2), dok italijanski velikan vodi sa 1:0 u Frankfurtu protiv Ajntrahta.
21:50 21.02.2023
LIVERPUL 45’ – Robertson spasio Crvene
Malo je falilo da Real postigne i treći gol. Sjajna kontra Valverdea i Vinsijusa za Rodriga, ali se u petercu stvorio odnekud Škot i izbacio loptu u korner.
21:44 21.02.2023
FRANKFURT 40’ – Osimen pogodio, Napoli vodi
Sjajna kontra gostiju, Irving Lozano je prošao po desnom krilu, idealno poslužio Nigerijca koji je lako matirao Kevina Trapa za vođstvo Napolija od 1:0.
21:39 21.02.2023
LIVERPUL 36’ – Alison kiksirao, Real izjednačio!
Šta se ovo dešava sa golmanima? Alison se revanširao Kurtoi. Gomez mu je vratio loptu, a ovaj napucao Vinisjusa od koga se lopta odbila u gol za 2:2.
21:38 21.02.2023
FRANKFURT 36’ – Napoli promašio penal!
Duel i borba u Frankfurtu dostižu vrhunac. Gosti su dobili jedanaesterac na intervenciju iz VAR sobe, ali ga najbolji igrač Kvaratškelija nije realizovao. Gruzin je šutirao pravo u Kevina Trapa pa ostaje 0:0.
21:31 21.02.2023
LIVERPUL 25’ – Promašaji Salaha i Nunjeza
Mogao je Liverpul i do trećeg gola, ali se Salah i Darvin nisu snašli u petercu Reala. Sačuvali su se Madriđani nekako, ostaje 2:1.
21:28 21.02.2023
FRANKFURT 20’ – Kviča zamalo šokirao Nemce
Malo je falilo da Napoli povede, sjajno je Gruzin Kvaratškelija šutirao, pravo pod prečku, ali se Kevin Trap istakao vrsnom odbranom.
21:24 21.02.2023
LIVERPUL 21’ – Vinisijus vraća Real u život!
Malo prostora mu treba. Sjajan udarac Brazilca sa oko 16 metara iskosa, lopta je prošla uz samu stativu, Alison je nemoćan. Real je smanjio na 2:1. Spektakl od fudbala!
21:17 21.02.2023
LIVERPUL 14’ – Kiks Kurtoe, Liverpul vodi sa 2:0!
Niko ne zna šta je Belgijanac hteo s loptom, spetljao se, a Salah prihvatio loptu i ćušnuo je u mrežu za velikih 2:0. Neverovatan poklon...
21:16 21.02.2023
LIVERPUL 12’ – Salah propustio zicer
Otvorio se Real posle ranog gola što ostavlja domaćinu prostor za kontre. Sjajnu su izveli Gakpo i Salah, ali je Egipćanin slabo šutirao, pravo u golmana.