Srpski strelci blistaju u Egiptu – nova medalja za Zoranu i Damira

© TAUSEEF MUSTAFAZorana Arunović i Damir Mikec
Zorana Arunović i Damir Mikec - Sputnik Srbija, 1920, 20.02.2023
Srpski strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su srebrne medalje u takmičenju mešovitih parova vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Kairu.
Arunovićeva i Mikec su zauzeli drugo mesto u kvalifikacijama sa 582 kruga. Rival u meču za zlato bio im je drugi sastav Indije - Ritm Sngvan i Varun Tomar - koji je u finalu slavio sa 16:10. Treće mesto pripalo je sastavu Nemačke.
Srpski strelci Teodora Vukojević i Milutin Stefanović osvojili su peto mesto u takmičenju mešovitih parova vazdušnom puškom. Vukojevićeva i Stefanović su skupili 628,9 krugova. Andrea Arsović i Lazar Kovačević su zauzeli 18. mesto.
Na Svetskim kupovima ove sezone se primenjuju olimpijska pravila, ne dele se dve bronze, već samo jedna. U meč za treće mesto prolaze samo trećeplasirani i četvrtoplasirani u kvalifikacijama.
U utorak će biti održana pojedinačna takmičenja vazdušnom puškom.