Miomir Kecmanović, Delrej Bič - Sputnik Srbija

Ništa od titule – Amerikanac „ubio“ veliki preokret Kecmanovića

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se domogne druge ATP titule u karijeri. U svom trećem finalu, na turniru u Delrej Biču, savladao ga je Amerikanac Tejlor Fric u tri seta - 6:0, 5:7, 6:2.
Svega 24 minuta bilo je dovoljno Fricu da uzme prvi set sa nulom.
Bilo je neprijatno, ako ste navijač Kecmanovića. Kao mašina je pogađao Tejlor, naš teniser se loše kretao i slabo servirao, očigledno izmoren malo i posle polufinalnog duela sa Moldavcem Albotom.
Rezultat svega je ubedljiv set za Amerikanca s nulom koji je domaća publika gromoglasno pozdravila.
U drugom setu Miomir je „pokazao zube“. Zaigrao je srpski teniser mnogo odlučnije i skoncentrisanije. Pronašao je servis, uspeo čak malo da uvede u nervozu Fricakoji je možda očekivao da se „prošeta“ i kroz drugi set, ali se namučio i na kraju ga izgubio.
Imao je Fric meč loptu i priliku kod rezultata 5:4, ali nije uspeo da je iskoristi. „Iščupao“ se Miomir iz neprijatne situacije, zatim napravio brejk za 6:5 i potom na svoj servis stigao do 7:5 i izjednačenja u setovima.
Trećem setu prethodila je nešto duža pauza za Amerikanca, koji kao da je time malo „sasekao“ momentum Kecmanoviću. Dočekao je Fric šansu za novi brejk u četvrtom gemu i odmah je iskoristio.
Miomir kao da je u tim trenucima opet upao u „mračnu fazu“ iz prvog seta posle koje nije bilo povratka. Istina, kod rezultata 4:2 za Amerikanca imao je prednost od 30:0, ali mu konstantni napadi i dobri forhendi Frica nisu ostavili šansu za brejk.
Amerikanac je iskoristio pad morala kod Srbina i još jednim brejkom stigao do ubedljivog trećeg seta (6:2) i pete titule u karijeri.
Direktan prenos finala mogli ste da pratite na Sputnjiku:
23:07 19.02.2023
2:6, 7:5, 0:6 – Brejk, set i meč!
Sat i 57 minuta bilo je dovoljno Amerikancu za trijumf u finalu. Možda je i Kecmanović sam sebe pobedio na momente.
Tejlor Fric je stigao do pete titule u karijeri, Kecmanović ostaje na jednoj.
23:01 19.02.2023
2:5, 7:5, 0:6 – Šteta!
Imao je Miomir prednost od 0:30, mirisalo je na brejk lopte, ali konstantan napad i dobri forhendi Frica nisu mu ostavili šansu. Srbin u sledećem gemu servira za ostanak u meču.
22:58 19.02.2023
2:4, 7:5, 0:6 – Gem za Miomira
Bez problema i izgubljenog poena. Sada treba napasti Fricov gem...
22:55 19.02.2023
1:4, 7:5, 0:6 – Lako potvrđen brejk
Amerikanac leti sada na krilima prednosti koju ima. Izgubio je samo poen u prethodnom gemu, videćemo ima li Miša snage za odgovor.
22:52 19.02.2023
1:3, 7:5, 0:6 – Brejk za Frica
Nije išlo Kecmanovića, u poslednjem poenu je malo zakačio i ramom lopticu pa je Amerikanac napravi brejk i približio se pobedi.
22:46 19.02.2023
1:2, 7:5, 0:6 – Gem za Frica
Dva puta je zidao prvi servis Amerikanca, ali je oba puta uzeo poene na drugi. Lako je stigao do vođstva od 2:1.
22:43 19.02.2023
1:1, 7:5, 0:6 – Gem za Mišu
Ambiciozno je Fric napao servis Srbina na startu, ali je Kecmanović našao servis i dobio nekoliko teških poena za izjednačenje.
22:39 19.02.2023
0:1, 7:5, 0:6 – Gem za Frica
Brzo i efektno, bez izgubljenog poena, prednost za Amerikanca.
22:31 19.02.2023
7:5, 0:6 – Izjednačenje!
Besprekoran gem za Miomira na njegov servis. Malo mu je i sajla pomogla u jednom trenutku, ali sreća prati hrabre. Gledaćemo treći odlučujući set, jer je ovaj pripao Srbinu sa 7:5.
22:27 19.02.2023
6:5, 0:6 – Brejk Kecmanovića
Igra agresivno Miomir i naravno pravi poneke greške. Ali, uspeo je da stigne Srbin do 40:40 i uvede Frica u nervozu, potom napravi i brejk i stekne prednost. U sledećem gemu Miša servira za set.
22:21 19.02.2023
5:5, 0:6 – Još se igra
Spasio je meč loptu Kecmanović, potom i sjajno servirao i izjednačio na 5:5. Igra se dalje...
22:14 19.02.2023
4:5, 0:6 – Fric siguran
Probao je Miomir sve, pa i drop-šot na 30:0, ali ga neće. Amerikanac bez izgubljenog poena stiže do 5:4. Kecmanović servira za ostanak u meču.
22:11 19.02.2023
4:4, 0:6 – Provukao se Srbin
Popustila je Miomiru koncentracija, izabrao je najlošija rešenja i omogućio Fricu da povede sa 40:15 i ima dve brejk lopte. Amerikanac je propustio obe i potom izgubio gem.
22:04 19.02.2023
3:4, 0:6 – Fric opet vodi
Poslednja tri gema su skoro pa preslikana, obojica dobro serviraju, razmenjuju udarce, pa gledamo izjednačenu borbu u kojoj Fric ima blagu prednost.
22:01 19.02.2023
3:3, 0:6 – Gem Kecmanović
Tu je, u igri srpski teniser. Fric mu je zadavao probleme, stigao do 30:40, ali je Srbin dobio gem na svoj servis i drži meč u egalu.
21:56 19.02.2023
2:3, 0:6 – Fric je malo nervozan
Iako se to ne vidi u rezultatu, Amerikancu kao da smeta buđenje Kecmanovića pa se verbalno raspravio sa sudijom koji ga je upozorio na prekoračenje vremena. To je uradio na 30:30 i potom dobio gem, možda zaustavio na kvarno Mišin nalet...
21:50 19.02.2023
2:2, 0:6 – Izjednačenje Kecmanovića
Pustio je ruku Miša i to daje rezultate. Asom za kraj je izjednačio na 2:2 i definitivno se vratio u meč. Pitanje je da li ima snage za preokret?
21:47 19.02.2023
1:2, 0:6 – Miša pokazao zube
Fric je dobio ovaj gem, ali je imao dosta problema jer je Kecmanović počeo da vraća kvalitetno lopticu i pravi mu probleme. Bilo je 40:30, ali je Amerikanac dobio gem.
21:43 19.02.2023
1:1, 0:6 – Gem za Kecmanovića
Konačno! Uveo je Fric i ovaj gem u 40:40, ali onda dva sjajna servisa srpskog tenisera za izjednačenje. Da li se uključuje u meč Miša?
21:39 19.02.2023
0:1, 0:6 – Fric nastavlja teror
Brzo je ispogađao servise, nije dozvolio nijednu šansu za poen Miomiru i lako poveo u drugom setu.