Olga nastavlja da posrće – kraj pre početka u Dubaiju

© Tanjug / TENISKI SAVEZ SRBIJETeniserka Olga Danilović
Teniserka Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 17.02.2023
Srpska teniserka Olga Danilović poražena je na startu kvalifikacija za turnir u Dubaiju iz Serije 1000. Od nje je u dva seta bila uspešnija Špankinja Rebeka Masarova rezultatom 6:3, 6:2.
U meču koji je trajao 69 minuta u Dubaiju, Srpkinja je imala samo jednu brejk loptu što dovoljno pokazuje da je teniserka iz Španije bila bolji rival.
Danilovićeva je pretrpela gubitak servisa u četvrtom gemu i dozvolila je Rebeki da se odlepi na 3:1 u gemovima, posle čega je rutinski privela uvodni set kraju, a do njega je stigla još jednim brejkom - 6:3.
Drugi set nije doneo apsolutno nikakvu promenu kada su dešavanja na terenu u pitanju. Olga je osvojila prvi gem na svoj servis, ali je izgubila naredna tri, dozvolivši Masarovoj da joj još jednom ukrade servis i da preokrene rezultat u svoju korist 3:1.
Ponovo je Olga dopustila novi brejk u sedmom gemu i na kraju je poražena rezultatom 6:2.
Srpska teniserka i ćerka proslavljenog košarkaša Predraga Danilovića beleži blede rezultate od početka sezone. Prvo je eliminisana na startu čelendžera u Australiji, zatim je stala na korak od glavnog žreba za Austrlaijan open.
Usledile su dve pobede u kvalifikacijama za turnir u Lionu, nakon što je eliminisana od Jule Niemejer u prvoj rundi glavnog žreba, a sada se suočila sa porazom na startu kvalifikacija za turnir iz Serije 1000 u Dubaiju.