Rikardo Gomeš, Partizan - Sputnik Srbija

Rikardo pogodio, Popović odbranio – srećni Partizan pobedio u Moldaviji

Fudbaleri Partizana savladali su kao gosti moldavski Šerif sa 1:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencija. Beograđani su trijumfovali golom Rikarda Gomeša u 45. minutu u meču u kome su se veći deo igre branili, u drugom poluvremenu i sa desetoricom, posle isključenja Vujačića.
Možda je sa previše opreza i respekta Partizan i ušao u ovaj meč što se videlo na startu kada su domaćini dominirali i ređali napade pred golom Popovića. Crno-beli su se u prvih pola sata uglavnom branili, a prvi konkretan šut uputio je Gomeš tek u 41. minutu.
Do tada je Šerif mogao da vodi sa 2:0, ali su prečka i golman Popović u 22. minutu zaustavili udarce Tapsobe i Atimvena, dok se sjajni golman crno-belih istakao i u 36. minutu kada je šutirao Marokanac Talal, inače, kapiten moldavskog šampiona.
Partizan je do vodećeg gola stigao u smiraj prvog poluvremena. Pogrešili su domaći na sredini, Menig je povukao kontranapad, ostavio loptu za Rikarda, koji je na sjajan način rešio situaciju pred golom rivala.
Zakačila je lopta i domaćeg fudbalera Garanangu, taman da postane neodbranjiva za golmana Kovala. Bila je to ona akcija koju su čekali crno-beli.
Očekivalo se da Partizan mirnije uđe u nastavak, ali je već u 47. minutu Popović opet spasavao mrežu posle šuta Tapsobe.
Međutim, u nastavku akcije Vujačić je nespretno i bespotrebno „pokupio“ na sredini terena kapitena Šerifa Talala, a nemački arbitar Osmers prvobitnu odluku o žutom kartonu na intervenciju iz VAR sobe preinačio u isključenje.
Crno-beli su se, naravno, povukli na svoju polovinu sa desetoricom, Menig je u 60. minutu uputio poslednji šut na utakmici kada je Partizan u pitanju, a Gordan Petrić umesto Belića nešto ranije na teren poslao mladog štopera Mihajla Ilića (19) koji je debitovao na velikoj sceni.
Šerif je u poslednjih pola sata krenuo u ofanzivu, kombinovali su često na polovini crno-belih, trener Italijan je pokušao izmenama da pronađe pravi ritam, ali su domaćini samo jednom konkretno zapretili preko Mumunija koji je glavom šutirao neprecizno u 65. minutu.
Sve ostalo bili su jalovi napadi i centaršutevi koji su završavali u rukama najboljeg pojedinca među crno-belima večeras, golmana Popovića. ili na glavama defanzivaca crno-belih koji su se sjajno branili.
Partizan je tako uspeo da se vrati iz Moldavije sa golom prednosti, ali oprez pred revanš u Humskoj sledećeg četvrtka mora da bude prisutan. Legija stranaca iz Moldavije je pokazala na momente da ume da stvori prilike, a kako gol u gostima više i nije faktor odluke u evropskim takmičenjima, svašta je moguće u revanšu.
22:59 16.02.2023
90'+7 – Kraj utakmice!
Vredna pobeda Partizana koja otvara vrata osmine finala Lige konferencija.
22:51 16.02.2023
90' – Igraće se još sedam minuta!
Toliko iznosi nadoknada na ovoj utakmici.
89' – Poništen crveni i za Garanangu
Kao poslednji igrač odbrane napravio je faul pa ga je nemački sudija odmah poslao u svlačionicu. Međutim, pošto je Menig igrao rukom, sudija Osmers je poništio odlluku po Šerif ostaje sa 11 igrača.
22:46 16.02.2023
85' – Partizan se brani!
I to sasvim dobro. Ulazimo u finiš meča, ali golman Popović i crno-beli odrađuju posao.
22:35 16.02.2023
75' – Viktorije!
Igra se samo na polovini Partizana koji se brani svim silama. Domaći kombinuju, ali nema konkretnog udarca na gol.
22:24 16.02.2023
65' – Mumuni!
Dobra akcija domaćih koji sve češće prete. Posle centaršuta sa desne strane lopta je pala na glavu napadača Šerifa, alo je neprecizno šutirao pored gola.
22:21 16.02.2023
60' – Menig!
Kakva šansa za Partizan... Otvorio se prostor za Kvinsija Meniga, odlično je probio do šesnaesterca Šerifa, ali opet loša realizacija Holanđanina. Gađao je direktno u golmana Kovala.
22:15 16.02.2023
55' – Izmena!
Umesto Kristijana Belića na terenu je mladi štoper Mihajlo Ilić.
22:14 16.02.2023
51' – Vujačić isključen!
Kraj utakmice za štopera Partizana. Prvo mu je Osmers dao žuti karton zbog faula na kapitenu domaćih Talalu, ali je usledila reakcija iz VAR sobe. Gledao je snimak Nemac i promenio odluku - poslao Vujačića na tuširanje.
22:09 16.02.2023
47' – Opet Popović!
Iznenada su domaćini imali šansu, Abdula Tapsoba je šutirao iskosa sa leve strane, ali je opet Popović bio mestralan.
22:07 16.02.2023
46' – Počelo je drugo poluvreme
Nema izmena u sastavima.
21:49 16.02.2023
45'+2' – Kraj prvog poluvremena!
Partizan nije oduševio, ali je imao sreće da stigne do tog vodećeg gola u finišu prvog dela. Crno-beli imaju lepu zalihu na pauzi.
21:47 16.02.2023
45' – Vodi Partizan!
Strelac je Rikardo Gomeš, asistent Kvinsi Menig. Pogrešili su domaći, povukao je kontranapad Holanđanin, ostavio loptu za Rikarda, koji na sjajan način rešava situaciju pred golom Šerifa. Zakačila je lopta i domaćeg fudbalera Garanangu, taman da postane neodbranjiva za golmana Kovala.
21:42 16.02.2023
41' – Rikardo!
Prva šansa za crno-bele, njihov centarfor je šutirao dobro iskosa sa desne strane, ali je golman Šerifa sjajno odbranio jednom rukom.
21:38 16.02.2023
36' – Popović!
Sjajna šansa za kapitena domaćih Marokanca Talala, ali je opet golman Partizana bio na visini zadatka.
21:37 16.02.2023
35' – Belić požuteo!
Prvu javnu opomenu na meču dobio je defanzivni vezista Partizana.
21:31 16.02.2023
30' – Partizan bez šuta!
Prošlo je već pola sata igre, a crno-beli nisu još uputili šut ka golu Šerifa. Jedino što su se oslobodili pritiska pa su češće na polovini domaćina.
21:27 16.02.2023
24' – Penal?
Tražili su domaći najstrožu kaznu jer je u šesnaestercu oboren Muhamed Diop, ali je nemački sudija Osmers odmahnuo rukom. Ni VAR soba se nije umešala.
21:23 16.02.2023
22' – Prečka!
Prvo je šutirao Tapsoba glavom i pogodio prečku, a na odbitak naleteo Antimven, ali je Popović maestralno sačuvao mrežu. Najbolja šansa na utakmici!
21:19 16.02.2023