Jokić gotovo perfektan – osvojen je i Majami

© AP Photo / Lynne SladkyNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 14.02.2023
Nikola Jokić, dvostruki najbolji igrač NBA lige, vodio je ekipu Denver Nagetsa do nove pobede i to nad Majamijem u gostima rezultatom 112:108.
Jokić je postigao 27 poena, imao je 12 skokova i osam asistencija, a iz igre je promašio samo dva od 14 šuteva.
Uz Jokića još šestorica igrača Denvera imala su dvocifren poenterski učinak, a jedan od njih je i bivši igrač Mege Vlatko Čančar sa deset poena, pet skokova i šest asistencija.
Za razliku od Jokića priliku za radost nije imao Bogdan Bogdanović koji je ubacio 11 poena uz četiri skoka i dve asistencije u porazu Atlante od Šarlota sa 144:138.
Odličan, za minute koje dobija, bio je Boban Marjanović postigavši sedam poena za tri i po minuta na parketu u dresu Hjustona, koji je poražen od Filadelfije sa 123:104.
Težak poraz doživeo je Dalas, ni 36 poena Kajrija Irvinga, odnosno 33 Luke Dončića, nisu bili dovoljni za više od poraza rezultatom 124:121 od Minesote.