Košarkaš Partizana Matijas Lesor - Sputnik Srbija

Partizan zaranja sve dublje u TOP 8 fazu Evrolige!

Košarkaši Partizana ostvarili su novu veliku pobedu u gostima u okviru Evrolige, a to su ovoga puta uradili protiv Bajerna u Minhenu rezultatom 82:71. Mada, crno-beli mogu da kažu da su igrali u domaćinskoj atmosferi s obzirom na broj svojih navijača u Audi domu. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Od samog starta pa sve do kraja utakmice bilo je jasno da je Partizan bolji tim, na poluvremenu je vodio sa šest razlike, potom u trećoj deonici otišao na 15 i tu je bio kraj nadanjima domaćeg tima.
Najzaslužniji za pobedu Partizana bili su Kevin Panter sa 19, Matijas Lesor sa 16, Džejms Naneli sa 15 i Dante Egzum sa 11 datih poena. Kod Bajerna se najbolje pokazao Di Džej Sili sa 11.
Sa ovom pobedom Partizan je stigao do skora 13-11 i sada sve dublje zaranja u TOP 8 fazu Evrolige. Četiri vezane pobede, od toga dve u gostima... Crno-beli su uz Olimpijakos, Real Madrid i Barselonu ekipa sa najboljom formom u Evroligi.
Poređenja radi, Partizan kasni četiri pobede za Olimpijakosom koji je na vrhu Evrolige.
Bajern je bio dobar domaćin, znao je da će Partizan imati preko 2.000 svojih navijača u Minhenu, pa je priredio čak i program na srpskom jeziku pred utakmicu. Atmosfera je bila takva da su crno-beli praktično igrali kao da su na domaćem terenu i stigli su do ogromne pobede u gostima. I nadovezali je na onaj uspeh protiv Žalgirisa.
Sada Partizanu sledi veća pauza u Evroligi, a ekipa Željka Obradovića se okreće Kupu Radivoja Koraća koji se igra od 15. do 18. februara u Nišu.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
22:23 09.02.2023
KRAJ - 71:82!
22:18 09.02.2023
Poslednja dva minuta
Partizan ima sve u svojim rukama, vodi sa 78:63 i jasno je da će ostvariti novu veliku pobedu u Evroligi - 66:78
22:10 09.02.2023
34' – Bajernova serija
Bajern ne posustaje, napravio je seriju 7:0, ali i dalje Partizan ima veliku prednost, a diže je Dante Egzum trojkom, idealno - 54:70
22:03 09.02.2023
32' – Partizan čuva prednost
Sada je crno-belima samo potrebno da mirno privedu kraju posao, vode 18 razlike, poslednja je deonica, nema razloga da beogradski tim ovde ne ostvari veliki trijumf.
21:57 09.02.2023
30' – Kraj treće četvrtine
Fantastična serija i igra Partizana u trećoj četvrtini, a u poslednju se ulazi sa prednošću crno-belih od 60:45.
21:52 09.02.2023
28' – Sjajna serija Partizana!
Vrhunska serija 9:0 Partizana i sada već možemo da kažemo da srpski tim ide ka pobedi jer vodi sa 54:39!
21:45 09.02.2023
26' – Crno-beli vode
Panter je promašio šut sa poludistance, crno-beli vode sa šest razlike.
21:37 09.02.2023
23' – Partizan vodi dvocifrenom razlikom!
Prvi put na utakmici crno-beli vode dvocifrenom razlikom, odličan start drugog poluvremena - 35:45.
21:36 09.02.2023
22' – Naneli
Pogodio je Naneli sa poludistance na startu drugog poluvremena, a Gilespi vraća na drugoj strani - 35:41
21:19 09.02.2023
20' – Poluvreme
Partizan igra dobar meč u Minhenu, ali je utisak da nije iskoristio prvo poluvreme i razliku koju je stekao na početku utakmice. Navijači i atmosfera u Minhenu su kao da se igra u Beogradu. Mogu crno-beli da budu zadovoljni činjenicom da vode - 33:39.
21:06 09.02.2023
17' – Trojke Pantera
Partizan vraća prednost, gledamo egal obračun u Audi domu, a onda Volden daje trojku - 29:28. Pa onda nova trojka Pantera - 29:30
20:59 09.02.2023
14' – Jaramaz se raspucao
Ognjen Jaramaz je počeo da pogađa i zato Bajern vodi sa 26:23. Nije Partizan iskoristio početni nalet.
20:53 09.02.2023
11' – Lesor!
Francuz je stigao do osam poena, a očekuje se da on ima dobar učinak večeras zato što je Hanter povređen i Bajern je oslabljen ispod koša - 21:23
20:50 09.02.2023
10' – Kraj prve četvrtine
Posle prve četvrtine možemo da konstatujemo da je Partizan odlično otvorio meč, potom malo usporio i počeo da gubi lopte, pa je zato sada rezultat 19:19.
20:46 09.02.2023
9' – Izgubljene lopte
Partizan je propustio šansu da poentira u nekoliko napada i tako je domaćinu dopustio da se vrati u igru - 13:16
20:41 09.02.2023
7' – Jaramaz
Ušao je u igru Ognjen Jaramaz bišvi igrač Partizana i ubacio je flouter, crno-beli vode sa 15:9.
20:36 09.02.2023
5' – 5:13
Prvo je Naneli ubacio trojku, a onda Lesor zakucava na drugoj strani i sada je to već osetna prednost. Navijači prave atmosferu kao da se igra u Pioniru ili Areni.
20:33 09.02.2023
2' – 2:4
Sjajno je Panter otvorio utakmicu i pogodio dva prva šuta, tako da sada crno-beli prvi put prelaze u prednost.
20:31 09.02.2023
1' – 2:0
Pukla je odbrana Partizana i Bajern posle zakucavanja dolazi do prednosti, zatim je Ledej promašio na drugoj strani. Partizan igra kao da je na domaćem terenu, puna je dvorana crno-belih pristalica.
20:30 09.02.2023
1' – Meč je počeo
Startovala je utakmica između Partizana i Bajerna, a meču prisustvuje i nemački fudbaler Bastijan Švajnštajger koji često posećuje mečeve crno-belih.