Nemanja Nedović i Filip Petrušev - Sputnik Srbija

Zvezdina neuspešna italijanska turneja

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su novi poraz u Evroligi, a ovoga puta bolja od Duška Ivanovića bila je Olimpija iz Milana sa – 74:68. Utakmicu ste mogli da pratite uživo kroz tekstualni prenos na Sputnjiku.
Posle Virtusa iz Bolonje, sada su i popularni Manekeni naneli poraz crveno-belima na ovoj mini-turnerji kroz Italiju.
Kao i u prvom meču raspoložen za igru bio je BiliBeron, bivši igrač crveno-belih koji je u prvom poluvremenu vodio domaćina do dvocifrene prednosti. Ispostavilo se da je ta razlika na kraju bila i odlučujuća.
Crvena zvezda je imala šansu da se vrati sredinom treće deonice kao i krajem utakmice, ali jednostavno večeras nije pružila dovoljno dobru partiju da bi se nadala nečemu više.
Najefikasniji u pobedi Armanija bili su Bili Beron sa 15 i Hol sa 14, dok je Ben Bentil ubacio 17 poena za Zvezdu.
Ispostavilo se da Olimpija, iako ne igra dobru sezonu, ne leži Crvenoj zvezdu koja posle Bolonje beleži poraz i u Milanu.
Imala je ekipa Duška Ivanovića veliku podršku sa tribina, možda i 2.000 navijača, ali je odigrala ispod nivoa.
Poraz od Žalgirisa, pa Partizana, zatim i od Virtusa i od Olimpije. Crvena zvezda je u prilično lošem nizu rezultata...
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Poslednji minut
Olimpija na ulasku u poslednji minut vodi sa 70:66 posle koša Petruševa.
22:27 02.02.2023
Fojtman
Pogađa Nemac za prednost od 70:64 na minut i 12 sekundi pre kraja.
Poslednja dva minuta
Drama u Milanu - 68:64
22:23 02.02.2023
37' – Vildosa
Evo sada Vildose sa važnim poenima, sa tribina se ore Zvezdine pesme, razlika je pet poena, Zvezda ovo može da preokrene – 68:63
22:20 02.02.2023
36' – Velika borba
Bentil je pogodio trojku, a onda je Hol vratio istom merom - 68:60
22:18 02.02.2023
35' – Trojka!
Posle trojke Zvezda dolazi do zaostatka od šest poena, videćemo može li do preokreta. A ona Beron pogađa – 65:57
22:14 02.02.2023
33' – Petrušev
Petrušev je sada pogodio sa poludistance i sada crveno-beli imaju šansu za preokret! Uspeli su da se vrate iz potpuno izgubljene situacije – 59:53
22:12 02.02.2023
32' – Zvezda ispod 10 poena
Zvezda je poenima Ilića stigla do razlike manje od 10 poena. Možda je ovo šansa za preokret – 59:51.
22:07 02.02.2023
30' – Kraj treće deonice
Na ulasku u poslednju četvrtinu Olimpija vodi sa 59:49. Razlika je mogla da bude i manja, ali je Zvezda propustila nalet koji je imala.
21:50 02.02.2023
26' – Zvezda topi prednost
Asistencija Nedovića za Mitrovića i sada je potpuno nova priča pošto Olimpija vodi sa 52:44.
21:45 02.02.2023
24' – Beron
Nastavlja Beron da igra dobro i da pogađa kada je važno, pogodio je trojku, a onda je i fauliran pa će imati novu šansu za nove poene - 52:39
21:39 02.02.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme poenima Hola i sada je 47:32, Olimpija je otišla na veliku prednost.
21:23 02.02.2023
20' – Poluvreme
Bili Beron ponovo igra raspoloženo protiv Crvene zvezde koja ne blista u ovom delu sezone, zato ekipa Etorea Mesine posle prvog dela igre vodi sa 45:32.
21:17 02.02.2023
18' – 38:27
Lazarević je sada doneo poene Zvezdi sa penala, ali domaćin i dalje vodi dvocifrenom razlikom.
21:08 02.02.2023
16' – 34:24
Sada je lopta pogodila sudiju i pomogla crveno-belima da dođu do lakih poena, pokušaže srpski tim da do poluvremena što više istopi razliku.
21:03 02.02.2023
14' – 31:20
Posle poena Luvavu Kabaroa Olimpija prvi put na utakmici stiže do dvocifrene prednosti i sada već postaje favorit na ovoj utakmici.
20:58 02.02.2023
12' – 29:20
Crvena zvezda nije odigrala dobar meč na gostovanju Virtusu, a sada ulazi u opasan deo utakmice, Fojtman je ubacio trojku pa Olimpija vodi sa 29:20
20:54 02.02.2023
10' – Kraj prve četvrtine
Na kraju prve četvrtine Olimpija vodi sa 22:18, ali ovde ima još da se igra. Zvezda je tu, u igri.