Vaterpolisti Zvezde srušili „drim tim“ i osvojili Kup Srbije

© Sputnik / Lola ĐorđevićVaterpolo
Vaterpolo  - Sputnik Srbija, 1920, 29.01.2023
Vaterpolisti Crvene zvezde osvojili su peti trofej u Kupu Srbije u istoriji kluba posle velikog trijumfa nad srpskim „drim timom“.
Posle pobede nad favorizovanim Radničkim iz Kragujevca u polufinalu, crveno-beli su i u finalnom okršaju vodili dramatičnu borbu i savladali još jednog favorita, učesnika Lige šampiona, ekipu Novog Beograda sa 11:10.
Novi Beograd je imao ubedljivo vođstvo od 7:3 sredinom druge četvrtine, ali Zvezda je već do kraja treće deonice uspela da napravi veliki preokret i povede sa 10:9.
Favorizovani Novobeograđani su silovito napadali tokom poslednje četvrtine, ali Zvezdina odbrana na čelu sa sjajnim golmanom Mišovićem je bila neprobojna.
Ivan Basara i Dušan Vasić su bili najefikasniji u pobdničkoj ekipi, a prvi je na ulasku u finiš meča postigao i gol odluke za konačnih 11:10 i veliko slavlje crveno-belih.