Nikola Jokić - Sputnik Srbija

Jokić i Embid vodili sjajan duel – ovaj put slavi Kamerunac

Vodili su Nikola Jokić i Džoel Embid strašan duel na meču Denvera i Filadelfije, a ovaj put Kamerunac ima više razloga za zadovoljstvo jer je njegov tim slavio sa 126:119, a on je sam odigrao brutalnu partiju. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Kamerunac je završio meč sa čak 47 poena, 18 skokova i pet asistencija.
Nikola Jokić nije želeo da forsira sa šutevima kao Embid, a završio je duel sa 24 poena, devet asistencija i sedam skokova. Imao je MVP NBA lige i bolja izdanja od ovog večeras, mada odigrao solidno posebno u prvom poluvremenu u kom je upisao samo jedan promašaj iz igre.
Jokić je šutirao 8/12 iz igre, gađao je 2/2 za tri poena i 6/6 sa penala. Na sve je dodao i dve blokade.
Utisak je da nije dovoljno uzimao loptu u napadu već da je više gledao da razigra saigrače što je večeras možda bila nedovoljno dobra taktika.
Pored Embida kod domaćina najefikasniji su bili Harden sa 17 i Heris sa 14 poena.
Jokiću su pomagali Džamal Mari sa 22, Porter Junior sa 20 i Eron Gordon sa 18 datih poena. Imao je Denver više raspoloženih igrača, ali je Embid rešio ovaj duel.
Denver je generalno bio bliži pobedi, vodio je većim delom utakmice, ali je Filadelfija na krilima Embida, te Pi Džej Takera koji je odigrao dobru odbranu na Jokiću, na kraju uspela da preokrene utakmicu.
Embida je služio šut sa distance i poludistance i mora se priznati da je ipak on bio prva zvezda ovog dvoboja.
Imaće Jokić dovoljno vremena da se revanšira...
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
23:30 28.01.2023
KRAJ
Pobeda domaćina 126:119
23:29 28.01.2023
15 sekundi do kraja
Filadelfija je pred pobedom jer vodi 126:119. Pokušaće Denver da izvede čudo.
23:24 28.01.2023
Poslednji minut
Filadelfija je bliža pobedi i vodi 122:117
Drama
Posle trojke Poupa Denver prilazi na samo tri razlike, a pre toga je Embid promašio zicer - 120:117
23:21 28.01.2023
Tri minuta do kraja
Filadelfija je uspela da preokrene, sada je i Heris ubacio trojku za 118:110 za Filu.
23:13 28.01.2023
Pet minuta pre kraja
Embid igra zaista sjajno, upisao je 41 poen i sada Filadelfija uspeva da preokrene i vodi sa 112:110
23:11 28.01.2023
Sedam minuta pre kraja
Jokić deli asistencije, Embid poentira, a sada je nerešeno 108:108
23:03 28.01.2023
Sjajan potez Hardena
Harden je u toku treće deonice seo na svoju klupu, pa odatle u odbrani uzeo loptu protivničkom igraču. Vrlo interesantno.
22:56 28.01.2023
36’ – Kraj treće četvrtine
Sjajna borba u gradu bratske ljubavi, Jokić dominira, Embid isto sa druge strane, bilo je i tehničkih grešaka, a sve to pred poslednju deonicu donosi rezultat 99:96 za Denver.
22:45 28.01.2023
33’ – Jokić ponovo donosi poene Denveru
Evo sada Jokića na penalima, muči se malo u napadu zato što ga čuva sjajni Taker. Ipak, Jokić stiže do 21. poena, a Denver vodi sa 93:84.
22:35 28.01.2023
28’ – Denver vodi
Denver vodi, Jokić je stigao do 18 poena, a Embid je na 25.
22:26 28.01.2023
25’ – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme, Denver vodi sa 73:63, Heris je pogodio za Filu
22:09 28.01.2023
Poluvreme
Sjajno prvo poluvreme Jokića, velika borba njega i Embida, a Denver se u svemu bolje snalaze i vode sa 73:58. Jokić je dao 16 poena ima i pet asistencija i četiri skoka. Embid je na 19 poena i 11 skokova, ali troši mnogo više lopti nego Srbin. Jokić ima samo jedan promašaj iz igre.
22:00 28.01.2023
20’ – Dobro utrčavanje Jokića
Jokić igra fenomenalno večeras, pogodio je novu trojku, pre toga dobro utrčao i sada je već na 14 datih poena - 50:57
21:50 28.01.2023
17’ – Jokićeve blokade
Srpski košrkaš ima i dve blokade na ovoj utakmici, a Filadelfija se poenterski vraća u igru - 44:50. Embid je na 17 poena. Jokić igra ekonomičnije od Kamerunca.
21:38 28.01.2023
Kraj prve četvrtine
Revolveraški obračun Jokića i Embida, puca na sve strane, pogađaju i trojke i poludistance, a rezultat je 29:38. Jokić je dao devet poena i ima tri asistencije i skoka. Embid je ubacio 14 poena. Kakva utakmica za sada!
21:31 28.01.2023
11’ – Kakva asistencija Jokića
Fenomenalno je Jokić proigrao Brauna, u svom stilu, zaista prelep potez - 23:32
21:28 28.01.2023
8’ – Nikola pogodio trojku
Ostao je Jokić sam na šutu i nije uopšte razmišljao, digao se na šut i pogodio. Porter odličan u šutu za tri takođe - 18:26
21:21 28.01.2023
6’ – Jokić dobar u odbrani
Nekoliko jako dobrih odbrana odigrao je Jokić protiv Embida, Denver vodi sa 17:13
21:17 28.01.2023
3’ – Jokić četiri poena
Odmah su krenuli jako i Jokić i Embid, Srbin je ubacio četiri, a Embid šest poena. Trenutni rezultat 11:11.